• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sigurnosna spojka na kardanu

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
mene zanima kako izgleda sigurnosna spojka na kardanu stroja,koja pomaže prilikom blokiranja stroja da se traktor ili kultivator neugase i ne trpe nagle udare.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
koja vrsta spojke te zanima , ima više različitih tipova ?;)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
koja vrsta spojke te zanima , ima više različitih tipova ?;)

ona kad ufati nož nešto,da negasi motor,nego se vrti u mjestu.veličina šake,nešto malo veća.imali toga na vašaru
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
već smo negdje to razradili , nemožem da se sjetim u kojoj temi

znači tebi treba spojka za preopterećenje
jedna od njih je i lamela kao što ti @mike reče , tu ti vjerovatno ne treba pojašnjenje pošto pretpostavljam da znač kako radi lalema koja se šteluje pritiskom opruga , znači proklizat će ali i dalje će isporučivati obrtni moment na koji je podešena
e to je sasvim suprotno on one preopteretne spojke ''čegrtaljke'' , ta čegrtaljaka kada se preoptereti ona onda znatno smanji (skoro nestane) obrti moment koji se isporučuje priključku i ponovo se dobije ponovnim pokretanjem kardana ili nestankom preopterećenja na priključku
ovu spojku mnogo brkaju sa ''frajlauf'' spojkom koja nije sigurnosna za preopterećenje

zavisi o kojem priključku se radi , ako je freza ond apreporučujem lamelu , ako je berač,presa ili neki drugi ''nježniji'' priključak onda je po meni bolja ova čegrtaljka

ako te zanima još više detalja pitaj 8)

ima još i kardan sa kidajućim vijkom ali pretpostavljam da i za njega znaš
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Pa i nije tako skupa, meni treba za roto drljacu, par puta mi se desilo da zaustavi vratilo posto je turbomatic, ali na vecem gasu ko zna sta bi bilo, dali bi stao.
nije da,ali i nije ni predviđena za veće rotobrane(pogledaj tamo ti piše do 2metra)...ja sam kupio na balirku pred par godina walterscheidov sa lamelom 1800kn uz sajamski popust(sajam Gudovac)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
već smo negdje to razradili , nemožem da se sjetim u kojoj temi

znači tebi treba spojka za preopterećenje
jedna od njih je i lamela kao što ti @mike reče , tu ti vjerovatno ne treba pojašnjenje pošto pretpostavljam da znač kako radi lalema koja se šteluje pritiskom opruga , znači proklizat će ali i dalje će isporučivati obrtni moment na koji je podešena
e to je sasvim suprotno on one preopteretne spojke ''čegrtaljke'' , ta čegrtaljaka kada se preoptereti ona onda znatno smanji (skoro nestane) obrti moment koji se isporučuje priključku i ponovo se dobije ponovnim pokretanjem kardana ili nestankom preopterećenja na priključku
ovu spojku mnogo brkaju sa ''frajlauf'' spojkom koja nije sigurnosna za preopterećenje

zavisi o kojem priključku se radi , ako je freza ond apreporučujem lamelu , ako je berač,presa ili neki drugi ''nježniji'' priključak onda je po meni bolja ova čegrtaljka

ako te zanima još više detalja pitaj 8)

ima još i kardan sa kidajućim vijkom ali pretpostavljam da i za njega znaš

e pogodi ti opet,meni treba čegrtaljka,da je ugradim na onaj malčer.na mtk-u

ovo gore navedeno je ok ali nema šanse da se to ugradi na onako malen prostor.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
nije da,ali i nije ni predviđena za veće rotobrane(pogledaj tamo ti piše do 2metra)...ja sam kupio na balirku pred par godina walterscheidov sa lamelom 1800kn uz sajamski popust(sajam Gudovac)


Imam super kradan, jak, koreneri u cijevi, da mi je samo naci lamelu da stavim na reduktor RD
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
mogla bi nekako da se uglavi ta čegrtaljka , za nju bi trebalo biti dovoljno mjesta

ajde sada ću otići da je slikam i izmjerim čisto da imaš informaciju o gabaritima


ustvari vrlo moguće da ja i imam čegrtaljku koja bi mogla tebe da zadovolji samo što mi je namontirana na dizalicu ali mogao bi da uglavim i neki drugi sigurnosni sitem umjesto nje , ona mi više koristi jer mi je odgovarao prihvat na osovinu pa sam je stavio

EDIT
evo je ovdje vidi se , sada ti njene slike i dimenzije nemožem dati jer se ona nalazi na selu i nije dostupna za slikanje , ako bude trebalo detalje možeš dobiti malo kasnije dok budem išao gore
image102ld.jpg
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
mogla bi nekako da se uglavi ta čegrtaljka , za nju bi trebalo biti dovoljno mjesta

ajde sada ću otići da je slikam i izmjerim čisto da imaš informaciju o gabaritima


ustvari vrlo moguće da ja i imam čegrtaljku koja bi mogla tebe da zadovolji samo što mi je namontirana na dizalicu ali mogao bi da uglavim i neki drugi sigurnosni sitem umjesto nje , ona mi više koristi jer mi je odgovarao prihvat na osovinu pa sam je stavio

EDIT
evo je ovdje vidi se , sada ti njene slike i dimenzije nemožem dati jer se ona nalazi na selu i nije dostupna za slikanje , ako bude trebalo detalje možeš dobiti malo kasnije dok budem išao gore


kad misliš ići gore?ako bi navraćao da vidim i to i da mi zvizneš prvo cijenu na pp,ako je skupo da neideš gore nikako :weedman:

jel to ovaj hepek:

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
jeste to je taj hepek , i to je prilično minujaturno i moglo bi da se uklopi kod tebe
unutrašnji prečnik je za osovinu 30mm i na kajlu je
a gabarit možeš uporediti sa onom cijevi na kardanu , ona je 50X50mm , dole na dnu slike


ja to nisam mislio da prodajem ali pošto je tebi potrebnije više nego meni eto ti ponudi nešto ''od srca''
čak i ne moraju biti pare , nije sve u novcima , ima nešto i u željezu
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jeste to je taj hepek , i to je prilično minujaturno i moglo bi da se uklopi kod tebe
unutrašnji prečnik je za osovinu 30mm i na kajlu je
a gabarit možeš uporediti sa onom cijevi na kardanu , ona je 50X50mm , dole na dnu slike

dalo bi se to uklopiti.javi mi za cijenu na pp.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
javi ti meni na pp šta bi dao za to ;)
nemam cijenu
 

Najnoviji postovi

Na vrh