• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

sijačica amazone 3m s 35 redova

  • Temu pokrenuo opg mlinarić
  • Datum prvog posta
O

opg mlinarić

Guest
pozdrav ekipo,zanima me imali tko kakvo iskustvo sa sijacicom za psenicu koja je zahvat 3m a ima 35 redova.u stvari mene zanima da mi netko pojasni dal se psenica moze sijati u tako malom razmaku red od reda jer je kod ove sijacice razmak red od reda 8,5cm,koga god pitam nitko mi ne zna nista odgovorit po tom pitanju,ne bi htio sijacicu kupiti a da ne budem mogao ostvarit dobar prinos u psenici jer mi je psenica glavna kultura
Molim vasa iskustva ak je tko probao takvo nesto,hvala u naprijed
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Nekakav standard za pšenicu je 12cm,tj tako je kod mene na sijačici.

Skini par redova, i rasporedi na 12cm i to je to.
 
O

opg mlinarić

Guest
a cuj nije moguce skinuti redove jer ja tak slozena sijacica da kad se skinu redovi onda nema razmjestanja,vec samo mozes izvadit red drugo nista,a sad ovu jesen sam sijao sa sijacicom od 29 redova i i razmak je bio negdje oko 10,5cm red od reda,za sad izgleda fantasticno psenica vidjet cemo kak ce se to odrazit na prinos u 7mj,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam koliki je razmakl na OLT Gama sijačicama, ali mislim da nema ni 10 cm, možda nekih 8 cm pa ljudi s njom siju i dobro je.
Ja recimo imam razmak 15 cm red od reda na HASSIA-i i odlično sije.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ti nju podesi po kolicini sjemena na hektar. Malo manje sijemena ti bude islo u red s tim da redovi budu gusci. U konacnici ti sve dodje na isto. Bitna ti je kolicina sjemena po hektaru, a ne broj redova.:icon_wink:
 
O

opg mlinarić

Guest
a cuj znam ja to sve da se sve postima onak kako god treba,jer kilaza po hektaru mora bit zadovoljena,a onda ispada manji razmak zrna u redu i po tome je bolje rasporedeno zrno na kvadrat,ma htio sam cuti vasa misljena o svemu tome,ipak svako nekaj zna vise od jednoga,a cuj ne znam ni sam htio bi mozda i novu sijacicu kupiti al mi je to malo puno novaca a ja ne sijem puno,ne znam ni sam kaj bi
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Jesu diskovi ili lule? Lule ce previse gusiti. Gusci redovi, vise vlage se zadrzava i bolesnija je psenica.
 
Na vrh