• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica OLT 18 redova

  • Temu pokrenuo mboz245
  • Datum prvog posta

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Jel znas mozda onu proceduru kako da ispitam koliko sije na kojem broju?
Vlasnik je zaboravio na koliko je sta sijao, a ove tablice u knjizi veli da bas nisu tocne..
Gume su 5,00, koiko puta moram okrenuti kotace, pa onda to s necim pomnoziti da dobijem potrebnu kilazu, recimo za jutro?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Mislim da je za ral ili jutro (ako je isto) 19 krugova kotača.
Nemora da če drugi put isto sijati na tom broju jer ovisi o krupnoči sjemena.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
I znaci to sto iscuri izvazem, i s cim tu masu pomnozim ili pribrojim, ne znam nist o tome?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pise ti u uputstvu, mislim da mnozis sa 100, samo pazi, 19 okretaja ide za jutro, a 25 za hektar, opet kazem provjeri koliko pise da se okrene, jer nisam siguran, i posebno pise za 14 i 18 redi, da nepogledas krivo
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Znaci, okrenem kotace 19 krugova i ako npr iscuri 1.5 kg zita to pomnozim sa 100 i dobijem kolicinu sjemena za jutro na tom i tom broju na skali?

A ako okrecem 25 puta, tj za hektar jel se onda isto mnozi sa 100?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da, uvijek množiš sa 100, a 32 kruga je za hektar, a 19 krugova za jutr0, i ako iscuri 1,5kg, množiš sa 100 i dobiješ koliko će posijati.....evo ti iz uputstva:


 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Pozdrav! Dali je netko sijao sa gamom 18 uljanu repicu. Imam onu spiralu za djetelinu i zatvorio bi svaki drugi red. Samo malo sjemena ide po hektaru, par kila dali se to može sa njom Jel netko to već radio. Dali da nesta mjesam sa sjemenom da manje ode
 

Mrki01

Novi član
Tu od
5 Ruj 2017
Poruka
2
Sijačica OLT Gama18

Pozdrav svima,

Trebam pomoć oko sijačice Gama 18, naime na slici je disk koji sam rastavio i trebam izvaditi ležaj, a ne znam kako.
Može li mi netko objasniti kako da to napravim.

Hvala!
 

Prilozi

  • OLT GAMA 18 ležaj.jpg
    OLT GAMA 18 ležaj.jpg
    34.3 KB · Pregleda: 136

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Moraš zakovice obrusiti i izbiti van,umjesto zakovica možeš postaviti vijke upuštene glave da idući put bude lakše.
 

Mrki01

Novi član
Tu od
5 Ruj 2017
Poruka
2
@puknuti: ne vidim ga ni ja, u tome je i problem....

@jd4755: hvala, probat ću tako
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Kroz tu rupu sa strane umutra bi trebao biti inbus , njega odvrneš pa cijeli disk odvojiš od osovine , tek onda raskuješ zakovice i vidjećeš ležaj.
Ako se i ja dobro sjećam.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Savoris tocno tak kak si napiso ide postupak raskapanja!!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Vidim da su neki imali problema sa sjetvom zobi s Gamom 18. Što je konkretno bio problem? Imam za posijat 5 kj sjemenske zobi i 10 kj domaćeg sjemena.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Meni radi bez problema jedino sto sam imao nastavljeno na 40 a u stvari je posije 18-19 kg po dulumu
Jos da napomenem da je iz zobi odstranjeni prah i pljeva sa trijerom
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nije mi problem namjestit skalu, sijao sam heljdu prošle godine, isto domaće sjeme, ali ona je puno jednoličnija. Nju je bez problema posijala. Morat ću onda i zob odvest na trijer i to je to.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ja sam imao sjemensku zob pa nije išla kak treba. Bolje baciti rasipačem pa preletit sa praznom sijačicom da zagrne sjeme.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Dado, ti si svoju proširivao? Ako se ne varam kod game 18 se hoću zaštopati bočni redovi zbog malog pada cijevi, a zobi ne treba nešto puno da ju zaustavi, kod game 14 tih problema nema, uvjet je samo da je čisto sijeme. Sjemensku uvjek sijem s njom i nikada nije zaštopala, a domaću jedino ako ju pročistim.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Šima, ti imaš 14 ili 18?
Ako se štopaju samo krajnja dva reda, nije to toliko strašno. Ali ako se sve štopa, onda je totalno sranje.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Na vrh