• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA ŠEĆERNU REPU

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
SIJAČICE ZA ŠEĆERNU REPU

SIJAČICE ZA ŠEĆERNU REPU
 
R

robert

Guest
he he... :D

ima ko kakve sijacice za repu,u mene je kleine multicorn.sijao sam sa oltovom pa sam ovu kupio,duplo je skuplja,ali 10 puta bolja,pa ispadne da je zapravo jeftinija.repa prije nikne,zbog boljeg kontakta sijemena sa tlom,(ima nagazni tockic sto direktno sijemenku pritisce),ima pravilan razmak,vrlo jednostavna za odrzavanje,oltova je citavo postrojenje u jednom...komplicirana i stalno se nesto kvari.
 
R

Ratarko

Guest
Imao sam Klaine Unicorn , prodao jel je kidala sjeme na dva reda i imala nezadovoljavajuču preciznost pri sjetvi ( bez obzira na brzinu kretanja ) . Sada imam onu Gaspardo pneumatsku , nisam najsretniji ali zadovljan jesam. Htio sam mehaničku sijačicu a ne pneumatsku , otac je pobjedio u tome ratu sijačica i kupili smo pneumatsku. Kompjuter joj se pokvario nakon 15 ha sjetve i ne radi niti danas , stalno ga servisiraju ali uvjek se vrača sa istom greškom . Koštao me 15.000 kn a ništa ne valja :shock:
 
R

robert

Guest
kakvu si imao kleine?novu ili?ja imam kompjuter,jos ga nisam montirao.desnim okom prednjem preko povrsine sa ljeva na desno i odma znam kolika je pvrsina...he he.. :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Ne , Klaine Unicorn 1 je bila , dosta stara , 30 godina odprilike .
Kod mene kompjuter ima još dodatnih funkcija osim hektara , puno dodatnih funkcija , čak se može montirati i na prskalicu i mjeri protok vode u litrama na hektar ali đabe svega toga kad ne radi a sezona samo što nije počela.
 
R

robert

Guest
moj je muller-elekronik,standardni komp. mjeri trenutacni ucinak,ha,sumu ha,brzinu i to...to sve sto ja i okom izmjerim :D
 
R

Ratarko

Guest
Da imam Muller u jednom kombajnu , ima čak integriran i digitron tako da odmah možeš seljaku izračunati koliko košta vrševina njegovih 1.324 jutra :D 8) :D
 
R

Ratarko

Guest
Po meni je to jedini pravi način sijanja šečerne repe .
 
R

robert

Guest
da sam je znao koliko kosta nova elektronska sijacica kad sam uzimao ovu kleinovu pneumatsku,uzeo bih tu elektronsku,a zaboravio i na mehanicku i na pneumatsku...
 
R

Ratarko

Guest
Opa , koči , koči - elektronska kažeš , što je sada to ?
Prvi puta čujem ...
Ajmo informacije na sunce , marka , cijena ... ? :D
 
R

robert

Guest
sjetvene ploce pokrecu elektromotori,i mozes u radu podesavati razmak sjemena pojedinacno svaku sekciju,mislim da je nova kleinova 6 redi oko 16000e,al je zadnja rjec tehnike
 
R

Ratarko

Guest
Aha , o tome se radi , pogledat ču si malo na netu o tome iako je sada sve gotovo kada več imam sijačicu .
 
C

ciganek1

Guest
Moja je Klein Unicorn 3, 6 redova, mehanička i sasvim smo zadovoljni s njome.
 
R

Ratarko

Guest
I ja bih bio da sam takvu imao , moja je bila Unicorn 1 i stvarno stara sijačica . OK bila je održavana i u urednom stanju ali gubitci su bili ogromni , tek sada kad imam novu znam koliki.
 
R

robert

Guest
zadruga u selu do mene je uzela kleinovu sijcicu,zato sto znaju da je i ja imam,pa uzeli i oni.....samo 30 god staru,pa ratarko kako si ti napisao kide sijeme.kazu mi da nista ne valja ta kleine,da to nisu nikakve sijacice...pa normalno kad je stara ko metuzalem...
 
R

Ratarko

Guest
Robert , možda su tu sijačicu kupili od mene 8) :lol:
Ja sam svoju Kleine Unicorn 1 prodao negdje tamo na istok , nisam siguran da sam ju baš prodao toj zadrugi , bili su neka dva čovjeka , pojma nemam kako se zovu .
 
R

robert

Guest
jedna im sekcija jede sjeme,kupili su je iz neke zadruge u jednom selu izmedju vk i os.navodno je ova stajala 10-tak godina
 
R

Ratarko

Guest
Tako je i moja lomila sjame , ne svako sjeme ali dobar postotak bi bio slomljen.
Bez obzira na to ja sam sa njom sijao do prošle godine i repa je uredno nicala , ona ne slomi doslovno sjeme nego njegovu zaštitnu ovojnicu , kužiš me , gaucho ovojnicu . To ti čak ima i jednu pozitivnu stranu , sjeme prije ponikne :D ali isto tako ti razni bagaši i kukci lakše dođu do sjemenke jel nije zaštičena ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh