• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2006.-2007.-2008.

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

lijeepe slike :supz:
jel ono tvoj kobmajn claas????
koliko je ks tvoj JD s kojim si gazio???
 
B

Branimir 105 s

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

To care tak se to dela :supz: :supz: :prayer:
Imam par questions: Jel ovaj novi silos bock onaj kojeg prodaje ferenčak ili neki drugi :?:
I ako nije tajna: koja mu je zapremnina, cijena i dal ste ga sami postavljali :?: :?:
 
Å

Željko

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

marko hurlimann xa86 kaže:
lijeepe slike :supz:
jel ono tvoj kobmajn claas????
koliko je ks tvoj JD s kojim si gazio???

Nije moj kombajn, posudili smo ga.
To je 6330JD 105ks s njim sam ja radil. Učinak se vidi kad je i kamion isao bez problema na silos! :D
 
Å

Željko

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Branimir 105 s kaže:
To care tak se to dela :supz: :supz: :prayer:
Imam par questions: Jel ovaj novi silos bock onaj kojeg prodaje ferenčak ili neki drugi :?:
I ako nije tajna: koja mu je zapremnina, cijena i dal ste ga sami postavljali :?: :?:

Da taj silos (zidovi) je kupljen od ferenčaka.
Zapremnina je 300m3, nismo ga sami postavljali, a ukupna cijena je oko 105 000 kn.

Napravili smo preko 700m3 silaže :D nadam se da bude to dovoljno za 50 muznih krava! :?:
 
B

Branimir 105 s

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Željko kaže:
[quote="Branimir 105 s":h3v8puxs]To care tak se to dela :supz: :supz: :prayer:
Imam par questions: Jel ovaj novi silos bock onaj kojeg prodaje ferenčak ili neki drugi :?:
I ako nije tajna: koja mu je zapremnina, cijena i dal ste ga sami postavljali :?: :?:
[/quote:h3v8puxs]

Da taj silos (zidovi) je kupljen od ferenčaka.
Zapremnina je 300m3, nismo ga sami postavljali, a ukupna cijena je oko 105 000 kn

Meni je isto ferenčak nudil u proljeće istu stvar po cijeni od 85 eura za metar dužine.
Zanima me jel su onda to oni postavljali il ste morali tražit majstore?
Vidim da ste dole asfaltirali jel nije običan beton jefftiniji?
E da jel ste morali kupit i one elemente u koje se ulažu stranice?
Nemoj se srdit ak sam ti malo dosadan, al me zanima pošto su mi silosi prioritet nakon izgradnje štale. ovak na zemlju šljaka, al to nije trajno rješenje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

bani, nigdi zetora :cry: baš sam se nado malo zekana gledat
 
Å

Željko

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

cijena za dužni metar zavisi od visine zida, tako sam ja uzeo zidove visine od 175cm i oni su me došli 950kn +PDV po metru.
Naravno, moraš imati svoje majstore (pomagače) i jos ti dođu dva čovjeka od ferenčaka da ti pokažu kako to ide i malo pomognu.
Nismo stavljali beton, jer je asfalt puno jeftiniji.
Ne moraš kupiti elemente u koje se ulažu stranice, napravis ih doma!
Nema problema, samo pitaj!
 
Å

Željko

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

marko355 kaže:
bani, nigdi zetora :cry: baš sam se nado malo zekana gledat

Pogledaj malo bolje zadnu sliku, dva su...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Željko kaže:
marko355 kaže:
bani, nigdi zetora :cry: baš sam se nado malo zekana gledat

Pogledaj malo bolje zadnu sliku, dva su...


jel misliš na svoje slike ili banijeve?
 
Å

Željko

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Sorry, očito nisam čital od početka!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

maglaaa! 8)

đuka,fino si to natovario prikolicu... ;) kakav je ono kombajn,troredni?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

lijepo rođo :D

to je sigurno od jurišića silokombajn :!:

el si to po grašku sadio kukuruze jer su fest zeleni na slikama :D
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

bogec kaže:
to je sigurno od jurišića silokombajn

da silokombajn je od Jurišića, kukuruz je sađen poslije drugog otkosa ljulja to sam kod njega bio u ispomoči
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

rođo pozdrav jurišića :!:

evo rezime ove teme pogotovo zadnjeg djela, tu se zorno vidi da se može terati više kultura godišnje na istoj parceli, dvije ili čak tri kulture.
ova zadnja siliranja su večinom po ljuljevima i grašku, znači uhvatilo se puno kvalitetne mase i sad se sije treća kultura :D
to je intenzivna poljoprivreda o kojoj ja pričam godinu dana, neki slušaju neki ne, neki prodaju finte o tome da plugovi nejdu u zemlju i ostali bakrači, što je intenzivnija tehnologija, više oranja , zemlja je u boljolj kondiciji jer u nju ulažate :D , hranjiva stalno ima, reduciraju se korovi, imate više žetvi, a sve u svemu vam treba manje zemlje :D
ovdje se vidi zorno da to koriste stočari i to sve više, ali još treba mnogo vremena proči da to i najtvrdokorniji usvoje, da se manu svi djedove tehnologije, još puno postova još puno truda, još se bogec i rođe trebaju dobro pomučit da dovedemo sve na svoja mjesto :D

ali stvari idu na bolje , svaka čast rođe :D
 
B

brundalo

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

@ bogec
daj ja te pozivan u goste da vidimo sta se ovdi da napravit po tom pitanju :scratch :) :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

bogec kaže:
ali još treba mnogo vremena proči da to i najtvrdokorniji usvoje, da se manu svi djedove tehnologije

ali stvari idu na bolje , svaka čast rođe :D

potpisujem... a dok nekima to dođe u glavu,ode i proizvodnja i sve kvragu zbog tvrdoglavosti i konzervativnosti! :mrgreen:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Neki Same sigurno. Samo oni tako izgledaju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Na vrh