• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2013.-2014.-2015.

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,218
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.



Ja trenutno siječem kukuruz i dovozim kući te meljem kravama jedne velike tačke po obroku. 35-tak vrti silokombajn četvrtom preko brzina :). U silažu krećemo čim se vrijeme proljepša.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Evo i naše silaže, danas je bila samo proba, da se sve uštima.
I odma prva prikolica pukne lanac na prikolici za gnoj na kojoj je nadogradnja za silazu. Bio lanac slab ali nismo mislili da će odma puknuti. :D








 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,218
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Jako lijepo ide Steyr :) , a i kukuruz je odličan. Nego kojom brzinom te prati ovaj Imt, 3 spora??
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,218
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Evo i danas se silirao svježi kukuruz za krave:

ovaj put 35-tak uhvaćen u trenutku:


ove tačke dajem na 20 krava:

 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

evo još slika od mene.
Tata silira a ja njega pratim
Kako kad, kad mi je prikolica prazna idem u 3 na slabom gasu, a kad se malo prikolica napuni onda 2 spora gas do pola jer je kukuruz jako težak a prikolica velika.
To je syngenta maverik na slikama, nisam baš zadovoljan. Ima visinu ali klipovi su jako mali i stabljika je dosta tanka. Nemože se mjerit s osječkom 515 ili 596. Očekivao sam više u tako kišnoj godini ali dobro je i tako.



nije jako sitno ali glavno da je zrno zgnjećeno.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Trebalo bi tu noževe naoštriti. Ovaj što je meni sa MEX 3 silirao ide puno sitnije. Ali tako kako sječe tvoj sada ide bolje nego kada je moj Lifam oštar.

Taj silokombajn je isti kao jednoredni MEX 3 ili ima još veći kapacitet?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Borovicb, sad vjerujem da ide taj steyer s dvorednim :)
Lijepi posel
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Noževi se bruse svako jutro. Ma ide i sitnije, ali onda bi islo malo sporije i traktoru bi bilo teže. To je neka sredina koju moze rezati kombajn, ide i duze i krace, kako postavi remen.
Još malo i gotovo

Evo što smo pronašli. Bilo je točno postavljeno u red i naslonjeno na stabljiku kukuruza.

evo jos jedan video. To je kad smo radili prolaze na parceli. Rano ujutro i jako je kuk bio mokar od rose pa se isllo malo sporije.
https://fbcdn-video-g-a.akamaihd.ne..._=1411939615_22ed6ce32971b7fd0f0976277a44dba3
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Pa mislim stvarno kakvi to ljudi mogu biti, kakva je to ljubomora ili sta vec??
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Ima svakakvih ljudi... Međimurski jol(zavist)
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

kako uskladištiti manje količine silaže da nebi došlo do kvarenja. imam dvije prikolice silaže što sasvim zadovoljava moje potrebe, ali se svaki put kad uskladištim dosta se pokvari.može li se u vreće stavljati ili kako na neki drugi način
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Ima svakakvih ljudi... Međimurski jol(zavist)

ljudi su stoka, ovo je ciganski posel, al bojim se da su ovaj put u pitanju bijeli cigani...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Borovicb ,nemoj me zezat da i kod tebe ima jalnih ljudi ja sam mislil da su ovi moji jalniji
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Kod mene su znali stavljat komad zeljeza za klip ili armaturu u stabljiku zabodu pa kad kombaj povuce onda redom puca, a ja sam neki dan uhvatio hrastov kolac koji je sluzio kao granica a nije se vidio od trave i jos red bio primaknut njemu i sreca puko osigurac zamijenio i idemo daljea sad preko vikenda sam zapo sa zetorom nazalost nemam sliku jer mi nije bila naumi. Propadne prikolica zatim ja s traktorom jos metar naprijed vidim ne ide. Hajd da probam nazada isto ne ide naprijed nazad. Onda otkopcam prikolicu ali opet nece samo sto sad ide vise naprijed nazad i propadnem toliko da je kombaj u najvisoj tacki bio na zemlji eh onda je rajka pokazala snagu i jedva izvukla zetora iz blata evo slika gdje je propo
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Nama su prije par godina probusili 25 rolobala lucerne ,drva krali ,kotace na traktoru otpustili (nebitno kaj se tata skoro vmoril ili ja opce nebitno)prvo su nam otpustili na dupljaku prvi kotac,a nakon godinu dana na malom masseyu zadnji .Tak da sad z vremena na vreme provjeravam zategnutost matica :(whew): itd . itd.Jos ako moja kuruza raste pogresno okrenuta suncu ili ako je veca od prosjeka i to je problem ,i jos je mnogo problema bilo
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

kako uskladištiti manje količine silaže da nebi došlo do kvarenja. imam dvije prikolice silaže što sasvim zadovoljava moje potrebe, ali se svaki put kad uskladištim dosta se pokvari.može li se u vreće stavljati ili kako na neki drugi način

Neznam... možda jedino u vreće. Postoje u svijetu rolo balirke za kukuruznu silažu, ali ne i kod nas. Ostaju ti jedino vreće ili nekakve kace i bačve.
Zašto radiš toliko malo silaže? Napravi još koju prikolicu, barem toliko da imaš šta zgaziti u silos.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

nemam potrebe za večim količinama ai baš mi najviše odgovarala ovaj način pakovanja u vreće samo kako, imali ko iskustva javite se
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

samo ti to stavi na kamaru duzine 10m sirine 5 m i dobro pogazi. Kupis najlon odozgo 6 m sirine zagnrs lijepo zemljom pozeljno zbog kerova ili nabacas guma starih. Duzina ti je tolika iz razloga da predjes 20 sm sirine svaki dan silaze kako budes trosio da se ne bi kvarila. Stavi i stare najlone ispod ako imas ako ne onda negdje gdje ti je suho da nemas problema s vodom i blatom kasnije :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

U silosu 10 x 5 m biće mu sloj previše tanak, nema tu šta zgaziti. Mislim da je bolje da radi silos 10 ili čak 8 x 4 m i najlon dolje do zemlje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh