• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ja sam Goranu iz Doboja prodao svoj Zmaj 310, u Srebreniku tovaren sa Rakovicom....hmmm

Landini je to na brzom vratilu tjerao, na 1000.
 

goran27

Novi član
Tu od
9 Velj 2017
Poruka
9
hmm nazalost ja nisam taj Goran ili jesam ako jesam onda si mi vjerovatno rekao da taj silazer nemoze baciti na drugi traktor bez veliki prepravki ni sa 5000 sa tenkom a ne sa 1000ob sa landinijem ni pomocu trikova al bez brige samo sam te skontao kad sam pretrazivao forume o zmaju nema gde te nema pa da vidim oces se javit
pozzz
 
Posljednje uređivanje:

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Igrom slucaja imam kompletan razgovor gdje pises kako si napravio i kako baca oke, jos ces nesto oko nozeva srediti i ko sat je :)
A silokombajn si kupio iz njive, iz rada na kombi, bio si prezadovoljan.Bio si u parceli kada je silirao. Sada nije lijepo da pišeš ovdje kao da sam ja tebe prevario. Pozdrav
 

goran27

Novi član
Tu od
9 Velj 2017
Poruka
9
ma sve ok uredno nisam ti napisao da si me prevario i nebi se prepucavao sa tobom pogotovo ne ovde, i jest radio na 540 obrtaja jednu parcelu i to dok sam vukao prikolicu za sobom, kad prikacismo na tvoju preporuku na 1000 obrtaja ko na landiniju,sreca pa puce stift na kardanu il bi nas pobio na njivi sa onim nozevima i turbinom ili bi podrobio mjenjac na traktoru al ok napravio sam ga radi na 540 uredno kakvi 1000 nije napravljen za to sreca odgovara mu sve od fx25 johna koji kao i zmaj radi na 540 a ne na 1000 kad ubija i trga sve zivo odvrce nozeve pravi havariju
pozzz
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Pozdrav
Jel ima netko silokombajn mengele mb290 da mi objasni kako brusi noževe na brus njegov i na koji princip.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Po mogučnosti dođeš iza kombaja i spojiš kardan , oslobodiš poklopac iza brusa uključiš kardan na traktoru (iza kombaja) i polako šarafiš brus do noževa kad počne dodirivati sa ručicom ga brusiš pokretima gore dole ako si nabrusil cijelu površinu noža ok , ako nisi još malo približiš brus i ponoviš radnju.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,685
NE PO MOGUČNOSTI nego OBAVEZNO.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! inače bude rusvaj na kombaju
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Malo sređivanje prije siliranja,mjenjanje svih lanaca jer nam je glavni dvoredni lanac šta ide na reduktor na španeru bio napet do kraja i već se razvuko lanac pa smo mjenjali sve onda.
I na kraju igra sa brusom i noževima.
 

Prilozi

  • 21035339_1763437057017695_569896904_o (1).jpg
    21035339_1763437057017695_569896904_o (1).jpg
    63.1 KB · Pregleda: 128

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Zavisi koliko radis al podmazivanje uljem obavezno odvrnut i provjeravaj taj dvoredni lanac stalno jer je kvalitet novog lanca ravna 0. Razvuce se previse brzo i dobije lufta u osovinicama
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Ulje je obavezno otvoreno dok se radi da curi po lancu,svake godine silira oko 8-9 rali.
Lanac je SKF pa mislim da nebi trebalo bit problema,sa tim da na starom lancu je falilo par onih košuljica ili rolica kako tko to kaže pa mislim da je trebalo sigurno mijenjanje novo je novo.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Pottinger me poceo zezati.ovu godini, nece da uvlaci uzbrdo redak, a nizbrdo ide normalno. Da li je neko nesto navarivao na uvlacne bubnjeve ?

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Nemam dvoredni ali sem malo radil sa dvorednim Peting onaj kaj može obračati kljunove (možeš silirati napred i natrag i možeš ga kopcati iza i ispred traktora) solidno je uvlačil i lijepo mljel . Od jednorednih imam Mengele . Petinger i Sip .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Kemper za manji traktor dosta je spor puca zatik na ventilatoru . Petingera ima više vrsta i po meni bolji . Sa Kemperom (ili Lifam) sam radil 80-tih tad se jedino on mogel kupiti pa Sip 80 nakon toga stare Mengele su bile br 1 .
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
570
Taj mengele i mi imamo.Do sada je radio prefektno i onda je prošle godine počeo sjeći klipove kod uvlačenja.Moram mu neku mrežicu izmisliti tak da stabiljka prođe ali da nemože pasti skroz dolje kad ju odreže
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
541
U pitanju je pottinger Mex II . Susjed ima lifam -kemper i ima dosta mali kapacitet , mora ići dosta sporo da bi progutao kukuruz . Pottingera još nisam vidio u radu pa zato i pitam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh