• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Širina redova

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ima uskih goldonia čak mislim i užih od 95 ali možda bi i tomek od 100 išao unutra!!
 
H

Hus

Guest
U ponudi ima dosta 110 cm, mislite da bi se s njima moglo radit bez vecih problema?

Sad si razmisljam dal da uopce kupujem vinogradarca ili da uzmem radje neki traktor normalne velicine. Vinograd smo do sada radili rucnom frezom i spricali na ruke. Mozda da to tako i ostane, a da za kosit i sve ovo mimo vinograda sto mi treba uzmem nesto drugo. Sta mislite?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
a de ti pajdo prvo reci kolko imas vinograda...dakle povrsina i broj cjepova po mogucnosti i sorte
 
B

bajki

Guest
stari tomo je širok 100 cm i on bi mogao tu raditi. Traktor širine 110 cm bi išao na knap, pogotovo ako vinograd nije na ravnom, nego malo visi u stranu.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...imaš nekog tipa u Gradištu kod Županje koji prodaje "Yanmar" traktore (polovne), na lageru stalno ima preko 100 komada, a među njima i stvarno mini traktorčiće od 10 do 25 Ks, svaki traktor ima frezu, ima modela sa duplom vučom, a drži i atomizere za iste od 100 i 200 l kao i plugove. Cijene su im od 2000 do 4500 e :idea:
 
M

medo

Guest
Jel je 220 širina reda dosta za 160 cm traktor?

Pozdrav!

Jaako sam friški u svemu ovom,pa se ispričavam ako će nekima neka moja pitanja biti smiješna.

Posadio sam vinograd(cca 800 komada),razmak reda mi je 220 cm. Ja i otac gledamo neke traktore s kojim bi mogli radit u vinogradu al koji bi isto tako kroz koju godinu mogao zamijenit našeg starog IMT-a 539.

Gotovo sigurno ćemo uzet Tuber-a 40 koji je širok 160 cm...

Pitanje: Kad se vinograd razraste,dal će bit problematično radit s njim unutra?Treba uzet u obzir da je i lagana nizbrdica te malo visi teren.

Hvala
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: Jel je 220 širina reda dosta za 160 cm traktor?

to ti je jako knap, gotovo da neces moci raditi! pogotovo ako ti jos visi teren, nek ti padne kisa, nek ti trs stoji malo grbavo i kolcic i stup.. i onda si najebo jer trgas pola reda..!? :( za tu sirinu traktora ja ti preporucam 250 cm, to ti je ok, sve uze je veeelika lutrija..
 
M

medo

Guest
Re: Jel je 220 širina reda dosta za 160 cm traktor?

Još ako se uzme u obzir da ja baš nisam "odrastao" na traktoru,da sam i tu praktički početnik nije baš preporučljivo,ha?A neznam-stari je nenormalno zapeo za Tubera.Danas sam bio u tamo i gledao,mjerkao to...

To je na laganoj padini i ta padina malo "visi" na jednu stranu kad se gleda s početka.Neznam,nisam pametan.Po logici stvari kad ću ić uzbrdo nebi smjelo bit problema,ali nizbrdo...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Re: Jel je 220 širina reda dosta za 160 cm traktor?

ićes bez problema,,jaa sam tero traktor kada je bio 117cm u redove od 155cm,,2 brzine niže i ide bez jebemti,ali je loza bila poslozita kao vojnici,,a isto tako kada sam ga prosirio na 130cm tero sam ga i teram u redove širine 180cm,,isto je dosta bočni nagib i velika padina,,nemoš trke voziti ali ide bez nekih vecih problema
 
M

medo

Guest
Re: Jel je 220 širina reda dosta za 160 cm traktor?

OK,hvala na odgovorima.Malo sam bio skeptičan kaj se tog tiče.

Sutra idem opet pogledat Tubera i kolko sam shvatio starog-postoji mogućnost da to odmah sutra dođe doma. :D

Odmah s njim jedan đir kroz redove napravim.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: Jel je 220 širina reda dosta za 160 cm traktor?

moj je traktor 140 redovi dva metra i uglavnom ide bez problema ako je mala povrišina, par hektara supre, ali kad treba cijeli dan taljigat koncentracija pada tu je i mobitel koja poruka dok se napiše :D zna završit na redu
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: Jel je 220 širina reda dosta za 160 cm traktor?

ma moze se raditi ali je dosta zajebano, pogotovo ako nema iskustva sa traktorima i prikljucima i jos ako mu redovi vise.. zasto odmah u startu napraviti glupu pogresku i zajebati se nego prosiriti redove 20ak cm..!?
 
H

hrchonne

Guest
Re: Jel je 220 širina reda dosta za 160 cm traktor?

140 je širina mog John deere traktora , a širina redova je 180- Ide sasvim ok. Malo je preusko , ali navikne se čovjek.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: Jel je 220 širina reda dosta za 160 cm traktor?

Ja imam traktor 140 i red 2 metra i jako je knap.....140 traktor i red 180....to je gotovo nemoguće pogotovo ako malo visi....mora bit više mjesta....atomizer mora formirat mlaz,imam međurednu rotodrljaću sa ticalom i njoj je isto minimum 2 metra da može optimalno radit....meni na jednom dijelu visi teren malo i vec par puta sam se kabinom naslonio na stup,dodajem da sam odraso na traktoru tako da mi nije problem takva vožnja ali.....

220 ti je za tubera ok malo je knap ali je dobra stvar da tuber nema kabinu pa ovaj nagib nije baš toliko bitan osim na mekanom terenu ako recimo špricaš malo te vuće u stranu ali da se radit....
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: Jel je 220 širina reda dosta za 160 cm traktor?

decki sve je to knap, ja imam 145 cm traktor i 2 m sirinu reda i knap je dosta, pogotovo jedan dio vinograda koji mi visi tak da je kabina gotovo uvijek na stupu.. ne mogu nizi zamisliti kak je ovo sa 140 na 180 cm, to mora biti ravno ko cesta.. :shock:
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: Jel je 220 širina reda dosta za 160 cm traktor?

swizach kaže:
ićes bez problema,,jaa sam tero traktor kada je bio 117cm u redove od 155cm,,2 brzine niže i ide bez jebemti,ali je loza bila poslozita kao vojnici,,a isto tako kada sam ga prosirio na 130cm tero sam ga i teram u redove širine 180cm,,isto je dosta bočni nagib i velika padina,,nemoš trke voziti ali ide bez nekih vecih problema
Swizach nebude uvijek loza ko vojnici,a i puno je lakše kad je traktor bez kabine jer nema toliko veze bočni nagib...ali kad je kabina onda je to problem...da ne govorim ako je još i uzbrdica veća.... neznam zašto ljudi rade tako knap redove.....ja dok ću ubuduće sadit idem bar na 210-220...radije red manje nego da to cijeli život plačam........
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: Jel je 220 širina reda dosta za 160 cm traktor?

meni su osobno ok uzi redovi u vinogradu i gusca sadnja ali onda treba i kompletnu mehanizaciju tome prilagoditi. ja cu i ubuduce ici na 2 m ali cu vise paznje posvetiti bocnom nagibu svakog reda.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: Jel je 220 širina reda dosta za 160 cm traktor?

Ma ok su i meni ali mora sve bit idealno,može se teren iznivelirat ako nije veliki nagib ali ima terena u kojima nemožeš korigirat bočni nagib i tamo treba širi red....evo ti recimo ove međuredne kaj imamo,njoj je minimum za rad 180 cm...a da recimo hočeš kupit veću nemože ti u red il tak neki priključak koji treba više mjesta....treba mislit dosta unaprijed kad se sadi....
 

Najnoviji postovi

Na vrh