• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

sjecka ili tarup na kukurznom adapteru!

rankos

Član
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
38
sta je bolje sjecka ili tarup?
sta je brze u radu?
koja je bolja sjecka sa 3 ili 2 noza?
ja na svom adapteru imam tarup, i dobro sijece u dobrom visokom kukuruzu a u niskom nemoze da istarupira ostane klipa neoseceni strce i po 50cm!
dok secka odlicsece niski kukuruz!
ali nisam video u radu adapter za kukurz sa seckom i neznam kakva je u jakom kukuruzu?
ako netko zna neka mi odgovori posto bih mozda i ugradjivo secku umesto tarupa!!!!!!!!!!
 
Posljednje uređivanje:

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
Ne znam o kojem adapteru je rec,ja pravim i ugradjujem roto-secke na adaptere.ugradio sam oko 80-90 adaptera zmaj,12djuro djakovic,3 new holland,2 claasa ,2 bourgoina,ljudi su zadovoljni narocito na zmaju i dj dj.jako lako idu,da motor ne oseti,radio sam dva adaptera u okolinu Bjelovara,u Malu Pisanici,ali bez ugradnje.
 

rankos

Član
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
38
druze kakve ti secke imas sa 3 ili 2 noza, koja je cena posle sezone razmisljam da u gradim, a mi reci kako se krece cena.
meni samo trebaju reduktori sa nozema i one izmedju osovine, a imam ekstra uslove za pricvrstit!
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Ja bih kupio dva reduktora s tri noža kolika bi to bila cijena i s onom osovinom koja ih povezuje odnosno koja prolazi kroz njih. I dali je to moguće poslati poštom?
 

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
te roto sjecke su dobre na neki nacin
bolja je sa 2 noza ako je za 142 jer sa 3 nemoze da dobije obrtaje u dobrom kukuruzu
moras vrsiti prvom i motor bas drukcije radi
 

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
@nexx,kako ne moze da dobije obrtaje?volio bi da mi to malo pojasnite.na svakog zmaja i djuru djakovica sto sam ugradio ljudi su prezadovoljni radom secke i sto je najbitnije,motor ne oseca secku!
@yama13 mislim da postom nije moguce...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Dal mi možeš na pp poslati cijenu za dva reduktora i onu osovinu koja prolazi kroz njih sa dva noža.
 

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
2kucista sa nosacima za bourgoina,osovinom,bi bilo 550eu.nebitno dali 2ili 3noza,mada je sigurno bolje sa 3,provereno.
 

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
kod mene je komsija ugradio sa 2 noza ima dobar 142 sad mu kombaj ruci ove godine je los kukuruz i vozi prvom sta ce bit kad bude dobar kukuruz .a to sa 3 noza sam cuo u rumi na vaseru od jednog covjeka mozda on i laze al ne garantujem 100% nego imal kod vas adapter za zmaja 4 reda u dobrom stanju
 

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
To sto si napisao nije apsolutno tacno.ja sam uradio oko 90-100 adaptera na zmaj,sve sa tri noza i svi rade bez problema,motor ne oseti secku,garantovano.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Jbrtka možeš li mi reći gde treba postaviti sjećku na bourgonu? Hvala!
 

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
Za bourgoina ne,radio sam za 3-4 komada,ali su ljudi sami montirali,samo jedan sam ja,a postavio sam kako je gazda zelio.iskreno,roto secka nije za berace koji nemaju otkidacke ploce(bourgoin,bearn,zmaj220)mada su ljudi i tako zadovoljni...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Mi smo se odličili na to jer nam osovina malčera nije bila nabalansirana pa je vibrira cijeli kombanj i radi toga jer je dosta opterečivalo mašinu, a mi milimo staviti getribe odnosno krajevi noževa su negdje malo prije završetka valjaka(raketa). A zašto nije za te berače?
 

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
Zato sto taj berac radi na istiskivanje klipova a ne na otkidanje kao recimo zmaj,gura stabiljku na stranu a ne na dole,i ne direktno na noz,odradi secka dosta dobro i tako,ali nije to to..,nadam se da razumete sta sam hteo da kazem?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Ok hvala vam na informacijama,bit će dva reduktora koji će pokrivati 120 cm tak de će po cijeloj širini sječaki a ne samo red, jer to kod nas su velika brda a kad ideš u koso onda nosi zadnji kraj kombanja i onda ne smije biti sječka da ide točno u red nego i malo šire.
 
M

montoya1

Guest
kod mene na kombajnu je montirao sečku majstor jbrtka
prilično dobro radi,na slici je rađen kukuruz AS 72 sejan na 24cm,brzina kretanja 4,2km/h

 
Na vrh