• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva bijelog kukuruza

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj radite s tim bijelim kukuruzom?

Za bijelo kuruzno brašno iz kojeg se dela domaći kuruzni kruh, bijeli žganci, mliječna župa, prežgana kuruzna kisela juha itd.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas sam ga malo krunio, ovako izgleda, sutra ću još malo, da barem imam za 0,5 ha.....

1000 zrna imaju 325 grama, pa ako ide oko 40 000 na jutro, trebam oko 13kg sjemena



ovako izgleda:





 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Imam negdje oko pola kile sjemena domaćeg bijelog,dobio prošle godine od jednog forumaša nekoliko zrna i uspjelo 80% sazrijeti,meni je sada problem to negdje posaditi da mu ovi susjedni ne pokvare gensku sliku
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Meni je rekao čovjek koji sadi po jutro svake godine da su mu ove godine bili uz susjedov hibrid i da su 3-4 bila malo iskrižana, a sve ostalo je bilo normalno. A i ima u neku ruku logike, u toj fazi već sve bude dosta visoko i gusto, pa se ne bi trebalo daleko probiti.
Ja sam dogovarao s jednim forumašem da uzmem nešto za mlin, ali izgleda da nema ništa od toga, kaže da se ostavio poljoprivrede. Ako ima netko za pola jutra sjemena, nek se javi.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Nekak ti je bijeli kukuruz u tipu zubana, kod mene je zrno okruglu i čist bijelo.
Imam ga selektiranog za prodaju, tko treba nek se javi:(handshake):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Zaprašivanje bijelog kukuruza:


prije svega, pravilna zaštitna oprema.....




doza maxima XL:




maxim XL razrijeđen sa vodom, u "adekvatnoj" ambalaži:






bijeli kukuruz prije tretiranja:






bijeli kukuruz nakon tretiranja:

 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Koji su prosječni prinosi takvog domaćeg bijelog po hektaru/jutru?
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Evo mog ovogdišnje bijelog kukuruza, nije bio prinos baš nešto al nešto se prikupilo

bijeli-kukuruz-slika-56781430.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ne.. Ima nešto malo u prikolici, ali to sve odvajamo sa strane i samo bijeli ide na hrpu.
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Dobro to, zanima me na klipu mi zna bit dva tri zrna žute samo, to isto odvajaš?

U sjemenu dok sam sijao sam našao dosta žutog kukuruza, al nisam mogao to sve maknuti, neznam jel to slučajno ili namjerno bilo u sjemenu
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ne odvajam.. A ni nema crvenih zrna na bijelim klipovima možda par.. Ali sve se to lijepo samelje i bude super brašno :).
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ove godine nisam sijao, al budem slijedeće za probu, imam ono svoje sjeme, što je dorađeno i zaprašeno, pa me baš zanima kako će uspjeti, radi se u pioneeru h82, to je valjda grupa 700, a koja je FAO grupa od Bc-a????
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da li netko ima osmoredca za prodati, par klipova, onog domaćeg????
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ivane, jel tretiraš taj domaći bijeli kukuruz protiv korova isto ko i hibrid ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh