• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva GRAHA sijačicom za kukuruz

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
ja sijem niski trešnjevac, i nešto malo zelenčeka(negdje ga zovu plavčić, maglenjak) ugl. isto je niski i samo je nešto sitniji od trešnjevca pa treba malo oštrije voziti po njivi.
moja je sijačica ona prastara koja ima naprijed posude za kukuruz, a iza za gnoj, i rupe su na njoj taman za tu sjetvu graha...
sad nebu niš od slika jer je zatrpana u sjeniku, al prije sjetve me podsjeti pa ćemo i to obaviti...prvog sijem negdje oko 1. maja...

Pozdrav! Ja sijem grah samo za vlastite potrebe pneumatskom sijačicom 4 reda na razmak isto kao i kukuruz ( 20-22 cm) i prezadovoljan sam! prvi put sijem krajem 4. mj., a ponekad i postrno i isto tak!!!

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
evo, ipak je bila prilika da poslikam sijačicu...

pb240027.jpg

By darijus at 2011-12-04

to je točni postav kako ja sijem grah njome, nema niš više ni manje...

i slike položaja lanca...al to nije ni važno za moj način...

pb240029.jpg

By darijus at 2011-12-04
pb240030t.jpg

By darijus at 2011-12-04
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam isto tako napravio ploče, samo su skidači ostavljeni......al su skidači trošni, pa je to skoro ko da ih i nema.....

a stavio sam prijenos 20-8......pa nisam bio zadovoljan, i još sam skidao ploči i previše sam stanjio, te je ploča pukla......

nakon toga, posijano sa PSK 4 reda, sa pločama za soju.....nije loše, samo opet problem.....neznam zbog čega, sijačica je kupila sjeme, nije sijala 1-2-3 metra i onda istrese hrpu sjemena, a tamo gdje se to nije događalo, dobro je bilo posijano.....na oko 4cm

ako bude bilo sreće, da nabavim PSK 4 reda, onda će mi olakšati sjetvu, ako ne onda ću sa MSK, ploče kao i tvoje 20-8 prijenos, pa kako bude....
 

Najnoviji postovi

Na vrh