• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva JAROG ječma i pšenice

Š

šlep

Guest
Dali netko od Vas zna gdje se moze nabaviti sjeme jare psenice kod nas u Hrvatskoj?
Imam posijano 12 ha, ali mi je na cca 2 ha voda "pojela" sve. :( Mislio sam sada kada se prosušilo to podsijati s jarom, ali nigdje sjemena ni za lijek... Zvao sam RWA Agro oni su još u jesen ispraznili skladište sa svojom "xenos", zvao i sjemenarnu (oni u "dezeli" imaju reg. 2 sorte) ali ne uvoze niti imaju organiziranu proizvodnju kod nas...
 
K

KRESO

Guest
Re: Jara psenica

i ja sam okrenuo nebo i zemlju ma nema nigdje jare pšenice ni za ljek :scratch
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
sjetva jarog ječma

Evo danas počela sjetva jarog ječma.Ide dobro lijepo se prosušilo pa je danas palo prvih 15 jutara.Sutra još toliko i gotova sjetva.Sva sreća pa sam imao neki osjećaj da će biti lijepih dana pa nisam ranije mrljao po mokrom.Ovo mi je jedna od najranijih sjetvi a da je i kvaliteta zadovoljavajuća.

Slika028.jpg


Slika024.jpg
 
R

ROKI

Guest
Re: sjetva jarog ječma

Reci mi kako ti Toma ide pod tom Rositkom? Koliko duboko frezaš i kojom ideš? Jel mu nije malo teška ona?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: sjetva jarog ječma

ALENE el se na onoj slici gdje je rasipač u pozadini vide vočnjaci natkriveni od ratarstva :?:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: sjetva jarog ječma

alen28 kaže:
Da. A na prvoj slici desno susjedovi nepobrani kukuruzi!

o pa to se da sredit, ti susjeda pozovi u centar grada na pivu a ja i forumaši koji su blizu čmo taj problem branja riješit, prodamo po 1,7kn pa se onda mi idemo častit :partyman: :gitarist: :drinkers:
e pošto je jari ječam, gdje si uzeo :?:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: sjetva jarog ječma

Alene dobar posao. Trebo si zvat u pomoc to bi s novom roto-drljacom i imtom 5136 zdrobili za tren. :blackeye
Tomo je zakon, nist bez njega. A Rusa je takvog isto moj stari kupio ´73.g i prodo. I danas pamti kako je taj stroj znao izvuc prikolicu kukuruza iz blata gdje mali 533 nije mogo, ahh.... dobra stara vremena :roll:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: sjetva jarog ječma

alen28 kaže:
Po 2,5 kn za 1 kg. Ima kod čovjeka u Trojstvenom markovcu prva reprodukcija. Nema nigdje sjemenskog. Trebaš?

nebum sijao al da znam za ubuduće. pa ja imam svu zemlju posijanu osim gdje ide zob, grašak jari i sirak.
bum vidio kakvi bu kod tebe pa možd iduče godine bum sijao, imam ozimog dosta posijanog, hvala na obavjesti :!:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: sjetva jarog ječma

Čini mi se da je preduboko frezano.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: sjetva jarog ječma

to je preduboko posteljica mora biti od 5-10 cm.Nezgodno je pliće frezati jer onda ne možeš poravnati neravnine.
 
S

seljaček

Guest
Re: sjetva jarog ječma

Nebi vam htio kvarit raspoloženje ali smatram da je jari ječam turbo sranje nikada nisam imao dobre prinose uvijek neko sranje lani sam totalno puko na 3/4 rali 200 kg na 1 rali 1500 kg a na 3,5 rali 5000 kg užas a jesenskog sam imal sa 5 rali 19000 kg za popi....i da je sve bilo jesenski bilo bi novaca ovako kukuljica. prodavo sam ga po 1,15 +pdv
 
P

paor

Guest
Re: sjetva jarog ječma

ni meni se ne sviđa proljetni, zapravo sve prije nego to...isprobavao sm ga jedno 3 g. i nije bilo godine neke teške bolesti, polijeganja, slabog uroda...nikad više (nadam se)
 
R

Ratarko

Guest
Re: sjetva jarog ječma

Treba ga što ranije sijati recimo uvijek u prvom mjesecu a ako se zaštiti od bolesti i polijeganja nema razloga da bude loš .
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: sjetva jarog ječma

prskanje jarog ječma protiv korova i insekticid protiv imaga žitnog balca -leme.

Slika093-1.jpg


Slika092-2.jpg


Slika091-3.jpg
 
M

mladen

Guest
Re: sjetva jarog ječma

koji si insekticid koristio za lemu
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: sjetva jarog ječma

korišten je sekator za korove a karate za lemu.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Dali netko od Vas zna gdje se moze nabaviti sjeme jare psenice kod nas u Hrvatskoj?
Imam posijano 12 ha, ali mi je na cca 2 ha voda "pojela" sve. :( Mislio sam sada kada se prosušilo to podsijati s jarom, ali nigdje sjemena ni za lijek... Zvao sam RWA Agro oni su još u jesen ispraznili skladište sa svojom "xenos", zvao i sjemenarnu (oni u "dezeli" imaju reg. 2 sorte) ali ne uvoze niti imaju organiziranu proizvodnju kod nas...

Isti slučaj i kod mene,zvali prije tjedan dana RWA Agro i veli nam čovjek "Zakasnili ste".Tak da ak možda znate di ima za nabavit ili možda neko da ima za prodat nek samo piše.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
znam čovjeka koji je sijao srpanjku 16.02. i bila je približnih prinosa kao i ona koju je posijao početkom 11.mj. pa možda je ne bi bilo loše isprobati posijati ovih dana.
 
Na vrh