• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

sjetvospremač

B

BAGERISTA

Guest
ovako:eek:vo sa strane ovi lezajevi sa glavcinama su ti od golfa dvojke od prednjeg kotaca, imam i zadnji most od golfa dvojke koji sam mislio upotrijebiti za to ali sam ipak uzeo od prednjeg mosta glavcine, fi neznam koji je budmem ti promjerio kasnije.Na te glavcine sam zavario cijev u srce glavcine ali to je manja cijev duzine 10 cm pa na nju ide ova cijev koju vidis u sredini tkz. tubing neznam koliko je debelo meso tubinga naravno tubing nije puna cijev a ni netreba ovo je dosta cvrsto i to mogu izmjerit kasnije.Ovih 6 obruca ili ti krugova koje vidis njihov fi ti je oko 15cm.Flahovi su 5mm debeli a sirkoi oko5cm.
Jez necu za sada radit jel nemam tako jak traktor bojim se da nebi mogao vuc to sve.
Da nisam prodao brane onda bih napravio jez pa ovo.Ali ovo mi ustedi jedno kvacenje manje poljop. stroja.Kada bi i radio jez prvo bih stavio jez pa onda ovaj valjak.
Moj ursus ce ovo vuc u 3 bez brige a u 4 isto samo cu malo morat malo dic tanjurace nece ih vuc bas sretno ako su do poda spustene ali jez bi bio mozda dodatno opterecenje jos nekih 100 kila odprilike,a i zbog transporta ne bi bilo bas lako za vozit.
vidjet cu kako ce se ponasat ako ce ic bez greske onda cu napravit i jez tak da mogu ici sto manje puta po mijestu.Ako bude uvijek jesenjska brazda da idem 2 do 3 puta po mijestu i odmah sijanje.

Zahvaljujem,,,,pa gledam dalje da vidim,,,kako če ispast,,,po ovome za sada odlično,,,,,,,......:p
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
puna cijev
166hoig.jpg
u pravu si,puna cijev ne postoji,sam naziv cijev znači materijal sa rupom:supz:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Vidim još nisi bio na probnom radu sa strojčekom, molim te daj poslikaj kad budeš radio prvi put na brazdi kak usitnjava, meni je takav na drljačama pa ga mislim prebacit kak i ti.




P.S. ako nije problem koja slikica u radu......
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Vidim još nisi bio na probnom radu sa strojčekom, molim te daj poslikaj kad budeš radio prvi put na brazdi kak usitnjava, meni je takav na drljačama pa ga mislim prebacit kak i ti.




P.S. ako nije problem koja slikica u radu......[/QUOT



Uploaded with ImageShack.us

evo ovo sam si vrt potanjurao. Kada su mi tanjurace ukosene nema brijegova ovo iza usitnjava i ravna zemlju samo sta je sad jos malo zemlja vlazna kad bude suha bude to i jos bolje! Razmisljao sam jos jedan napravit ali problem mi stvara transpot biti ce predugacko !
 
Posljednje uređivanje:

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
MTZ 52-ka ima 12 brzina a 1021 18 brzina ta da ni meni problem za brzinu i snagu, već da što manje idem istim tragom, sve računam da kupim roto frezu al nemam love tak da bum kemijao s tanjuračama i valjkom i iza drljače.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
MTZ 52-ka ima 12 brzina a 1021 18 brzina ta da ni meni problem za brzinu i snagu, već da što manje idem istim tragom, sve računam da kupim roto frezu al nemam love tak da bum kemijao s tanjuračama i valjkom i iza drljače.

onda si napravi dva valjka i nek bude fi samo veci od 15 nek ti bude oko 20-25cm !
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Vidim još nisi bio na probnom radu sa strojčekom, molim te daj poslikaj kad budeš radio prvi put na brazdi kak usitnjava, meni je takav na drljačama pa ga mislim prebacit kak i ti.




P.S. ako nije problem koja slikica u radu......[/QUOT



Uploaded with ImageShack.us

evo ovo sam si vrt potanjurao. Kada su mi tanjurace ukosene nema brijegova ovo iza usitnjava i ravna zemlju samo sta je sad jos malo zemlja vlazna kad bude suha bude to i jos bolje! Razmisljao sam jos jedan napravit ali problem mi stvara transpot biti ce predugacko !

zanima me sta staviti iza tanjuraca i ovog mojeg valjka da mi ne ostaju ove crte po zemlji vec da ujedno i ravna i zatvara te crte...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ništa ne pomaže, moraš zadnje vanjske tanjure staviti manje :)
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
takav sistem sa tanjuracama i valjcima iza su i kod mene koristili ali nije bilo bas previše efektive od toga pa su pokupovali sjetvospremace
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
takav sistem sa tanjuracama i valjcima iza su i kod mene koristili ali nije bilo bas previše efektive od toga pa su pokupovali sjetvospremace

ja sam zadovoljan sa efektom kada idem zadnjim tragom dignem prednje baterije malo vislje na toplingi i gas lijepo obradi zemlju samo me duboki tragovi muce...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo gotov proizvod



Ovo mi je iza pa mislim da nevrijedi stavit manje tanjure!

Nema veze, valjak ti nejde toliko duboko koliko duboko ti ostavljaju trag zadnji veliki tanjuri.
Ja imam tanjurače OLT Sava 24 i imam te male zadnje vanjske tanjure i ostaje crta svega 2-3 cm tek tolik oda se vidi trag za idući prolaz, mogu ti poslikat da se uvjeriš da su vanjski tanjuri mali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh