• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Odličan stroj, ja imam takav samo RAU ali isti sistem sa malim S oprugama i vehunski radi, samo da je malo veči..
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Bok, dali ima netko iskustva sa ovakvim "kratkim" sjetvospremačima, kako to radi ?
 

Prilozi

  • 8892-45af08f5ebb705fb1e47ffa4a04ed36f-2986141-4.jpg
    8892-45af08f5ebb705fb1e47ffa4a04ed36f-2986141-4.jpg
    20.2 KB · Pregleda: 59

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Znači za nas i nije nešto, gledam na youtubeu videa super radi ali sve u poljskoj, kod nas nema ni jedan video
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
U kombinaciji prednji i zadnji dobro rade ali nemam traktor za to
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
U 2 do 3 prohoda su dovoljna za pripremu nakon zimske, na bilo kakvoj zemlji. Ove godine u ovoj kombinaciji bio je samo jedan prohod nakon zimske brazde..
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Meni se sviđaju jer se da bolje naštelati dubina u odnosu na klasični sjetvospremač i dosta su teži
 

lbukalb

Novi član
Tu od
15 Sij 2022
Poruka
10
Pozdrav,
Imam Fergusona 35hp, da li ima smisla za njega nabavljat sjetvospremač i koju širinu? U pitanju je srednje teška zemlja. Ili bi za kukuruz, pšenicu i sl. bilo pametnije koristit neki drugi stroj budući da baš ne raspolažem s nekom snagom traktora?
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
2 m širine bi mu bilo dovoljno za rad. Sa sjetvospremačem moraš ići brže po zemlji da bolje usitni. Možda su za težu zemlju bolji ježevi odozada od valjaka. Za pšenicu je on sasvim ok.
 

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
Ako može par pitanja da smanjim svoje neznanje,sjetvospremač se koristi nakon sadnje ,npr ako je pšenica(ili ječam ili kukuruz) posijan sijačicom treba li sjetvospremač ?Svrha drljače? npr ako je prije zime izorano,na proljeće drljača poravna zemlju ,zar freza nebi bolje usitnila i izravnala zemlju od drljače?ili je ona puno brža?
thx
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Sjetvospremač se koristi PRIJE sadnje da bi se snjime pripremila sjetvena posteljica za sjeme. On pri tome ne miješa dublje slojeve zemlje i ne izvlači vlagu van. Što je jako bitno u proljetnoj sjetvi. Freza i tanjurača to rade. Obična drljača ne može usitniti zemlju kao sjetvospremač.
 

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
hvala,
ako sam dobro razumio operacije idu ovim redosljedom.oranje- tanjurače/freza- sjetvospremač- sijačica.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,656
Tak je, s tim da ak možeš da u izmrznutoj zemlji izbjegavaš tanjuraču i frezu
 

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
evo još jedno pitanje i neću više gnjavit,ako posijete ozimu kulturu(npr.pšenicu) sredinom 10 mj. i bude gotovo krajem ljeta,jel ta oranica odmara sljedeću godinu ili se priprema za ponovnu jesensku sadnju s obzirom da je to dosta kratko razdoblje...
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Ide odmah u jesen u sadnju, ali ne s istom kulturom zbog štetnika koji prežive i čekaju opet da napadnu.
P.S. Nema straha zbog pitanja. Tome forum i služi. Nema glupih pitanja, ima samo glupih odgovora.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,656
Možeš ti i odma pripremati ako imaš kulturu koj je rok sjetve u ljetu
 

Najnoviji postovi

Na vrh