• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Škare za rezidbu voćaka

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
iste takve fiskars imam i ja i stvarno , bez komentara
oduševljen sam sa njima:cool2:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Koje male voćarske škare da uzmem Tick ili Fiskars? Tick ima u nekoj lokalnoj poljoapoteci, imaju dva voćarska modela pa nema dileme. Fiskars u Baumaxu ima brdo modela pa dajte preporučite model, namaju baš ništa slično Kukeru ili Ticku pa ne znam koje uzet?
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
koliko znam da Fiskars nema ručnih voćarskih škara po baumaxima,nego vinogradarskih (hoće žvakati grane a ne rezat),a kakve su ne znam jer ih nisam probao
voćarske škare su drukčije
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
I meni se učinilo da nema voćarskih, barem nisam vidio. Bio sam tamo prošli tjedan i samo sam letimice pogledao a nisam tražio voćarske škare, išao sam samo vidit koje marke drže pa sam vidio da imaju Gardenu i Fiskars, sad čitam da svi hvale Fiskars. Znači ne moram ići opet tamo.
Gledam malo preko neta pa ne vidim nigdje za kupit Kuker ili Fiskars, doduše našao sam Kuker za 380kn u Cedar Agro a to mi je puno. Ove Tick voćarske kod mene koštaju 280kn, jel vrijede te novce?
Jel zna netko stranicu preko koje bi mogao naručit Fiskars ili Kuker?

Evo stranice od Fiskarsa, koje od ovih odabrat?

http://www.fiskars.eu/Gardening-Yard-Care/Products/Twigs-Stems/Pruners
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bio ja opet u Mercatoruda razgledam te škare i da vidim ne bi li bio krasan popust nekakav. Fiskars 79 kn Unior 414 kn. Uzmem u ruke Unior teži, vidi se kvalitetniji materijal nema što, a opet kontam kako skroz gore dole gore dole bolje da su lakše ;) E onda sam primjetio još jednu vrlo važnu stvar. Fiskars uhvati deblju granu sa manjim otvaranjem, dok Unioru treba daleko veći kut otvaranja škara da bi se isto otvorio, hm hm...
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...jeste li uzeli u obzir Felcov klasični model "Felco 2"? Godinama režemo takvima i bratić i ja i prezadovoljni smo. U "Agronomu" 280 kn :)
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
moja žena bi ti rekla ljubičaste :redface:,
pa probaj uzeti koju granu kad ideš u kupovinu, pa tamo probaj kako režu, kakav je rez, koji stisak treba
pa procijeni sam
hvalim fiskars ali teleskopske škare, a ove nisam niti probao pa ne mogu suditi, s tim da je fiskars ozbiljni proizvođač, nije neki fušer
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Gledao sam jučer u živo malo 31 Felco meni to izgleda malo male škare. Nisu ni to baš voćarske. Mislim tko ima novaca da bi trebao ručne uzeti kuker, ako se trenutno nema novčića onda bolje bilo koje pašu a kasnije kuker. Kuker pravi drukčiji rez, baš za odvodnju sokova i zatvaranje kanala.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
A niš, onda ću kupit Kuker 72 i Felco 7, možda naručim i Loewe sa pomičnom ručkom.
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
A niš, onda ću kupit Kuker 72 i Felco 7, možda naručim i Loewe sa pomičnom ručkom.

Evo ja sam imao do sad Tick i Kuker male škare i danas san isprobao nove Lowe 6. Ja sam stvarno realan ali ove Lowe su nešt posebno. Ove prijašnje su smeće na spram njih a malo su skuplje od Kuker-a
 
Posljednje uređivanje:
B

branko 1

Guest
Gledam malo preko neta pa ne vidim nigdje za kupit Kuker ili Fiskars, doduše našao sam Kuker za 380kn u Cedar Agro a to mi je puno.


Juče kupio Kuker 21 model 72 u Pevecu (Osijek), 349,00 kn.:cool2:
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
E evako izgledaju moje kuker makaze tj model kuker 72



Takoće velike kuker makaze Troncarami 88, koje za 10 godina uopšte nisam nikako oštrio, a sjeku kao i prvog dana. Samo mora im se redovno (u 2-3 godine) promjeniti jedan šaraf sa podloškom koje se troši.

evo slike


Takođe sam skoro hteo da kupim još jedne ove velike kuker makaze, međutim nema ih nigdje u prodaji, pa sam uzeo na preporuku Castellari tucano M80 (plaćene 90 evra) koji kažu da se radi po istoj tehnologij kako kuker. Takođe sam prezadovoljan. Što uhvate to odsjeku uz minimalan napor, grane debljine 4 cm kao od šale.

Evo slika

Ja sam prezadovoljan sa svim ovim makazama i preporučio bi svakome, samo vodite računa da su orginalne.

ove velike kuker su must have :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Aramengo

Novi član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
4
Poštovanje,

Nedavno sam nabavio Kuker 72 škare.
1. Zanima me da li netko ima kakav link ili zna detaljan postupak oštrenja tih škara?

Po netu sam pronašao snimke oštrenja felco škara sa brusnim kamenom ali ove kukerice su ipak drugačijeg oblika.

2. Koji brusni kamen je dobar za brušenje škara i gdje ga kupiti. Možda neki veći centar tipa Pevec?

Lijepi pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh