• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Škare za rezidbu voćaka

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,936
I kolega ako može kakav osvrt na te bosch škare?

Gledam i ja jedne uzeti na nekoj bf akciji ako bude, ili tamo taman pred rezidbu.

Kako su se pokazale? Režu li dobro ko na videu? Brzina rezidbe s njima?

Hvala
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ja sam ih uzeo za rezidbu loza, ali dok su došle završio sam sa ručnim škarama.
Od kada ih imam koristo sam ih za rezanje vodopija na maslinama, debljine cigarete i malo veće.
Reže bez problema.
Može rezati i deblje ali nisam htio ni probati.
Napunjena baterija mogu reći da traje dosta i kompatibilna je sa drugim bosch alatima 12V.
Režu dobro, makar sam tražio rezervni nož ali neznam gdje ga naručiti.
Brzina rezidbe je oko 1 sek rez.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,936
880 kn (bez baterije i punjača) su trenutno na mall bf akciji pa razmišljam da si uzmem.

Ispadne jeftinije uzeti bušilicu + punjač + 2 baterije i solo alat škare. Ispadne 1700 kn.. Nego 1660 za škare sa 2 baterije i punjačem. Iako baterije i punjač već imam, ali ako netko uzima da zna.

Jesi probao kod bosch zastupnika tipa trgometal ili tako negdje za nož pitati?


Meni treba za malo deblje od cigarete... Imam nekih 100 šljiva i 4200 komada divlje ruže. Nije problem s kukerom ili felcom.. Ali nakon nekog vremena bole prsti... A još je u planu 2 ha šljive...

Možda riskiram 880 kn pa probam...


A nisam baš trenutno u situaciji da dajem 2000 eura za nešto ultra profesionalno.. To možda kada posadim šljive..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja sam lani kupio preko Alija dva para no name aku škara i mogu reć da sam jako zadovoljan, jače otvaraju 3cm i bez problema režu, slabije 2,5cm i također režu bez problema i jedne i druge imaju više opcija otvaranja baterija traje cijeli dan i razlika je ogromna ručno ili sa njima uopće ne osjetim da radim, lani su porezale hektar i pol vinograda i ove godine sam skoro gotov već sa rezidbom, tako da koje god uzmeš neces fulat jer sve to dolazi iz kine a oni samo ljepe naljepnice na markom i određuju boju.
Koliko te otvaraju, imaju u stihl aku škare isto dobra cijena mislim da je 1400kn sa dve baterije i punjačem 2cm režu..
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,936
Ja sam lani kupio preko Alija dva para no name aku škara i mogu reć da sam jako zadovoljan, jače otvaraju 3cm i bez problema režu, slabije 2,5cm i također režu bez problema i jedne i druge imaju više opcija otvaranja baterija traje cijeli dan i razlika je ogromna ručno ili sa njima uopće ne osjetim da radim, lani su porezale hektar i pol vinograda i ove godine sam skoro gotov već sa rezidbom, tako da koje god uzmeš neces fulat jer sve to dolazi iz kine a oni samo ljepe naljepnice na markom i određuju boju.
Koliko te otvaraju, imaju u stihl aku škare isto dobra cijena mislim da je 1400kn sa dve baterije i punjačem 2cm režu..

Jel imaju te stihl neku oznaku? Ne nađem ih na netu. Nađem samo neke po 14 000 kn 😂
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,936
Baterijske škare imaju zaštitu za korsnika za ruke, u slučaju dodira sa prstima korisnika ili dijelovima tijelo jednostavno ne rade nemože doći do ozljeda.


Ako ovo stvarno radi i ako Bosch to nema onda su ovo za sada najbolje budget škare 😂

Ne znam na kojem principu to radi bez specijalne rukavice kao što imaju makita škare koje koriste u feravinu...

Jel itko uzeo komad šnicle pa probao 😂?

To me inače jako kopka od kad sam počeo gledati električne škare..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Radi stvarno radi ja ti garantiram jer sam probo, čim takneš fiksni dio oštrice ne zatvaraju škare ali isto tako mi je punac reko da je problem ako je loza mokra da neće cvikat baš zbog toga...i da radi ako imaš golu kožu kroz rukavice da ne radi...on je kupio lani ove 22-32...inace ja imam škare bez toga i za sada sve prste na broju gledam da mi je ruka barem 30cm dalje kad cvikam ubiti do sad nisam bio u situaciji da moram cvikat tako blizu rukama, dosta su pojeftinile nekad je to bilo skupo.

E da i imaju zaštitu od cvikanja žice koju naravno moje nemaju to mi je puno gore nego ovo za prste...to nisam probo ali navodno stanu i otvore se kad taknu žicu, govorim za ovaj model 22-32, ove druge nisam još probo, prijatelj je uzeo ove od 1500 al još nisam imao priliku radit sa njima samo je reko da je zadovoljan, kod nas na otoku je ta Žaga tako da ih ima tu dosta 20211125_012156.jpg
Ovo su jedne moje,slabiji model 2,5cm otvaraju i njih zena koristi za skidat lozu sa žice nakon šta ja porežem a moje su u autu tako da ti trenutno ne mogu slikat al ima negdje u temi vinogradarstvo, radovi u vinogradu slika jednih i drugih, dvoje škare preko Alija su me došle oko 1400kn svake škare sa dve baterije i punjačem
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,936
Pošto u uputstvima od boscha piše ova rečenica :


Držite slobodnu ruku na sigurnoj udaljenosti od područja rada. Ne dodirujte oštrice. One su jako oštre i možete se na njima porezati.



Očito je da bosch nema zaštitu za prste.

Jedino što bosch ima prednost je cijena. Pogotovo zato jer koristim ostale 12v bosch alate (aku bušilicu, lampu, radio, usisavač). Pa imam baterija na svakom dijelu šupe i radione...


Znači bosch nema zaštitu za ruke, žicu.
Ima debljinu reza 25mm
1600 kn 2 baterije, punjač i škare
800 kn solo alat tko ima baterije i punjač


BlueBird ima zaštitu za ruke i žicu
Imaju debljinu reza 23 mm
1400 kn 2 baterije, punjač i škare


I jedno i drugo imaju slabašnu debljinu reza. I još što kažete da BlueBird neće rezati kada su vlažni uvijeti (zato jer njihova zaštita radi na principu slabe struje i kad se pojavi novi vodič promjeni se otpor i škare se blokiraju).


Kad bi se išlo na BlueBird model 32 mm debljine reza. To je već 4000 kn...


Nisam ni sam pametan. Najbolje bi bilo probati i jedne i druge i odlučiti. Ali za sada zbog većeg otvaranja i manje cijene + 3 godine garancije. Više naginjem bosch škarama.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Sve zavisi koliko ih misliš koristit i za šta,ja sam moje uzeo najviše da probam kako je to, i zadovoljan sam za sad jer vidim da u radu nema razlike osim šta su skuplje sigurnije
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,936
Jučer sam 600 kg vapna pobacao na ruke, a trebam još 1800 kg... Tako da me svaki oblik mehanizacije jako privlači danas :hahah:.


Razmislit ću još do kraja dana, ali mislim da kupujem bosch dok je 813 kn solo alat u mall.hr
 

Najnoviji postovi

Na vrh