• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Škare za rezidbu voćaka

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
E ali nisi skužio foru barem koliko se ja razumim u talijanski ovdje su ti škare i pila sa dve baterije i punjačem 180€ a bosch bes svega 110€ :unsure:
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,855
Kupio sam k od ovce 😂.... Čekao, čekao i prošla akcija...

A na onoj talijanskoj stranici nisam našao onaj komplet..

No dobro.. Bit će valjda neka akcija za Božić 👍...


No da malo pričamo o mehaničkim škarama.

Imam kuker, felco i castallari M100.

Jel radite na svojima neko redovno održavanje, oštrenje?

Ja svoje samo očistim i naspricam wd40 i u mehanizam malo ulja za finu mehaniku. Nisam još ni jedne oštrio. Možda bi kukera i mogao jer ga najviše koristim. Kako ostrite?
 

MarkoHorvat

Novi član
Tu od
20 Pro 2020
Poruka
14
Pozdrav!
Jel ima netko iskustva sa Hyundai HYBP 404 baterijskim škarama. Cjenovno su na pola nekog Infaca, Felca ili Pellenca.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Poštovani, molim preporuku velikih škara za voćke, male imam Kuker zadovoljan sam skroz ali mi trebaju velike škare. Imam neke iz Lidla ali njima se ručke moraju jako raširiti da bi se čeljusti otvorile i to mi je dosta nezgodno u krošnji stare voćke
Gledao sam ove
Nešto su jeftinije, velike Kuker dođu 900kn zanimaju me vaša iskustva.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,855
Kuker, castellari ili lowe.

Ja imam castellari i super sam zadovoljan. Dosta poznanika ima lowe i isto su super zadovoljni.

Cijena sve tri je tu negdje i smatram da koje god da se od tih uzme neće se pogriješiti.


Jedino dužinu ručki treba uzeti prema visini korisnika i uzgojnom obliku voća.

Ja sam uzeo duže, a i ja sam duži malo pa sam malo požalio jer nisam uzeo od 80 cm ručke.

Ali opet neke stare šljive kad se režu onda mi je drago.

Ko i sa svakim alatom, bilo bi najbolje sve kad bi se imalo 😂
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Poštovani, molim preporuku velikih škara za voćke, male imam Kuker zadovoljan sam skroz ali mi trebaju velike škare. Imam neke iz Lidla ali njima se ručke moraju jako raširiti da bi se čeljusti otvorile i to mi je dosta nezgodno u krošnji stare voćke
Gledao sam ove
Nešto su jeftinije, velike Kuker dođu 900kn zanimaju me vaša iskustva.
Imam takve škare ali 80 cm,
Odlične su i preporuka za iste, zaista su vrlo lagane i vrlo lako je sa njima rezati ali imaju manu a to je prostor koji zahtjevaju da bi se otvorile za deblje grane, naročito u dubokim krošnjama,,,
Za takve krošnje uzimati sa što manjim ručkama,,,
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Imam Kuker pr88 valjda 88 centimetara. Jako sam zadovoljan sa njima imaju male "kljove" pa se mogu svakamo provuči. Imam ih skoro deset godina i nikad ih oštrio, samo mjenjam bolcne i ringove. Imaš sve djelove kupiti za njih u trgovinama.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Evo stigle danas Castellari 80cm..probao sam ih na brzaka i prvi dojam je da su odlične, lagane i čisti glatki rez ostave. Bumo vidli nakon par dana rada sa njima kakvi će biti dojmovi.
IMG_20220108_113012.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Nemam primjenu za nju pa ti nisam mogo ništa ni reć kad nemam...koja je cijena jesi probo radit sa njima?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,288
Akcijska cijena 1350kn. Nisam probao raditi sa njima ali izgledaju moćno. Kupio sam još dodatni lanac za 53 kn. Bude išla u upotrebu za mjesec dana na rezidbi maslina i loza.
 

Najnoviji postovi

Na vrh