• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Skidanje ljuske oraha i ljesnjaka

Ž

želja

Guest
ok lega ,pošto sam iz vukovara moram i ja dobro kontat slobodan dan,čut ćemo se
 
P

pticakos

Guest
tekic kaže:
Strojno čišćenje lješnjaka
Objavljen: 21.1.2008 18:46:50
Kategorija: Voćarski proizvodi
Opis:
NOVO,NOVO,NOVO!!!strojno čišćenje većih količina lješnjaka,100%iskoristivost ploda,cijena po dogovoru prema količini

Cijena: po dogovoru
Kontakt podaci:
091-552-9090

Ja slučajno naišao na oglas,ako tko ima lješnjaka za čišćenje neka odnese i snimi stroj.
Tekic, koja si ti mafija... :D :lol: :scratch
 
L

Ljesko

Guest
Pozdrav svim forumašima,

prvo da kažem da se ne bavim lješnjacima, već izradom strojeva.


Na nagovor prijatelja koji se bavi lješnjacima konstruirao sam stroj za drobljenje lješnjaka (orasi i ostali slični plodovi).

Pošto se probni primjerak u praksi pokazao vrlo efikasno želio bih navesti glavne značajke stroja.


Stroj drobi plodove svih velićina od cca 12-35mm BEZ podešavanja stroja ili kalibracije lješnjaka.

Konstruiran je tako da jednakomjerno drobi sve veličine ljuske bez oštečenja ploda (nema kalibriranja).




- stroj je malih dimenzija (stolni, motor 0,2kW/, 230VAC)

- NEMA kalibracije

- u trenutnoj izvedbi može otvoriti cca 100 kg/h (moguča je verzija sa većim kapacitetom)

- Koristeći originalni naćin drobljenja gotovo da nema oštećenih jezgri ili neotvorenih plodova

- moguće je podesiti intenzitet drobljenja



Zanima me na koji ste način riješili čišćenje (lupanje, drobljenje) lješnjaka, odnosno prodajete li lješnjake

uglavnom cijele ili očiščene i postoji li interes za takvim ili sličnim strojem.

S obzirom na dimenzije i kapacitet pogodan je za brzo čiščenje potrebne količine neposredno prije prodaje na malo

(za pijacu, domačinstva itd...), ali je moguča konstrukcija sa većim kapacitetom.


Ako postoji interes, molim da komentirate ili se javite na mail: ljesko@net.hr
 

Blaza

Član
Tu od
17 Svi 2010
Poruka
46
Stavio sam na drugu temu al evo i ovdje moj stroj :) vjerujem da rade na slicnom principu
http://www.youtube.com/watch?v=imkXy8VD17U
Ovo moje čudo bi u sat vremena skrkalo lješnjaka more, probao sam njih samo jednu kantu i proletila je za par sekundi s istim rezultatima kao i kod tebe. Inace radim iskljucivo s orasima. Ideja stroja je bila moja a napravio ga je jedan majstor

Javi se na skrilja@gmail.com ak imaš kakvih pitanja.
 
O

orašar1

Guest
Ponovno otvaram temu strojeva linija za čišćenje oraha ili lijeske.
Zanima me da li itko ima iskusttva sa nekim određenim strojem, kako ste zadovoljni, a posebno ako bi se stroj mogao vidjeti.
Ako nudite usluge čišćenja oraha, tim bolje.-
Molim za savjet!
 

palfinger

Član
Tu od
8 Lis 2009
Poruka
77
Ponovno otvaram temu strojeva linija za čišćenje oraha ili lijeske.
Zanima me da li itko ima iskusttva sa nekim određenim strojem, kako ste zadovoljni, a posebno ako bi se stroj mogao vidjeti.
Ako nudite usluge čišćenja oraha, tim bolje.-
Molim za savjet!

Znam ti u mojoj okolici(Ludbreg) liniju za čišćenje oraha iz usluge a i otkup u ljusci i očišćenih u velikim količinama, isplata odmah. Javi se na pm. Kod mene možeš vidjeti strojeve za obradu lješjaka s tim da mene zanima stroj za čišćenje ovojnice kod istarskih!
 

Turopoljac

Član
Tu od
28 Kol 2008
Poruka
143
i mene zanima stroj za čišćenje zelene ovojnice (komušine), a i još par proizvođača lješnjaka iz moje okolice... kad neko patentira neki dobar stroj mislim da će dobiti gomilu narudžbi taj čas
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
dali je smislio netko neki stroj za čišćenje oraha, ili imate neku ideju ili svoj izum
?
 

fcinter2003

Novi član
Tu od
14 Svi 2016
Poruka
3
namjeravam preko oglasa narucit 20 kg oraha u ljusci pa me zanima otprilike koliko bi mogao dobit kila ociscenih i da li je 15 kn po kili pre velika cijena pozz
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To je preveliki rizik za kupovanje. Kaj ako dobar dio pokvarenih?
 

Turopoljac

Član
Tu od
28 Kol 2008
Poruka
143
Ponovno otvaram temu strojeva linija za čišćenje oraha ili lijeske.
Zanima me da li itko ima iskusttva sa nekim određenim strojem, kako ste zadovoljni, a posebno ako bi se stroj mogao vidjeti.
Ako nudite usluge čišćenja oraha, tim bolje.-
Molim za savjet!

Uglavnom svi kvalitetniji strojevi za finalnu doradu lješnjaka (tvornički) su jako skupi i nema ih smisla niti potrebe nabavljati ako se barata manjim količinama...
Ja imam strojeve za čišćenje zelene ovojnice - komušine lješnjaka , te za kalibriranje, lupanje i ventiliranje s kojima radim već 4-5 godina i zadovoljan sam. Kad odradim svoje lješnjake uvijek ostane nešto vremena da se pomogne još nekome. Kolega također iz Velike Gorice ima drobilicu i ventilator baš za orahe nabavljene čak u SAD-u ...ne znam kak on trenutno stoji s vremenom ali možemo ga pitati ak netko treba.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
@Turopoljac
pa taj post koji citiras je pisan 2011 godine, neznam ima li uopce potrebe za odgovorom na isti,,,
 

Darac.U

Novi član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
5
Forumaši ja sam novi član zanima me dali netko zna tko ima stroj za čiščenje lješnjaka u okolici Osijeka imam oko120 kg u ljusci
poz
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Imam nesto orasa,ne previse,za u kucu i za rodbinu,pa odlucih da napravim krcalicu,prste malo da postedim,i uspeh i to za sitne novce od materijala sto sam imao u radionici :cool2:

Valjak krcalice,najbitniji deo,da bi izbegao tokara nabijao sam cev u cev sve dok nisam stigao do zadnje koja je od 2 cola,a tu sam napravio gresku jer je trebala veca,ova mala ume da zagusi,ostalo sve je cista bravarija.







I evo za kraj video u radu,ja sam prezadovoljan ucinkom,prsti neprebijeni,baba i majka zadovoljni:icon_fU:
https://www.youtube.com/watch?v=ALFEwYmd-gU
[VIDEO]https://www.youtube.com/watch?v=dBpKVBelKuA[/VIDEO]
 
Posljednje uređivanje:

OrahsVRHa

Novi član
Tu od
24 Sij 2019
Poruka
5
Poštovani forumaši, u potrazi sam za strojevima za lupanje i ispuhivanje - čišćenje oraha, čitam temu, prošlo je dosta godina, kakva su vam iskustva sa strojevima koje imate i ako može neka preporuka, prodavača za nove strojeve, račun mi svakako treba... hvala unaprijed, Lp
 

Najnoviji postovi

Na vrh