• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

skip

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pozdrav ko od vas zna koliko tocno ulja ima u skipu koliko zapremine su mu oni spremnici ?
 
B

Bobo

Guest
Nisam vise siguran ali ako se dobro sjecam 180l hidraola. toci u jedan spremnik, medjusobno su spojeni i ulje ce se iznivelirati.

Ne znam kako je kod tebe, ali na bratovom skipu s lijeve strane prema nazad ima veeeeliki filter za hidraulicno ulje pa ako vec ispustas ulje van svakako preglledaj filter. Kod brata je bio sav izderan i izbusen pa smo kupili nov. kostao je nekih 350kn +pdv ak ose dobro sjecam + postarina negdje iz istre...
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Nisam vise siguran ali ako se dobro sjecam 180l hidraola. toci u jedan spremnik, medjusobno su spojeni i ulje ce se iznivelirati.

Ne znam kako je kod tebe, ali na bratovom skipu s lijeve strane prema nazad ima veeeeliki filter za hidraulicno ulje pa ako vec ispustas ulje van svakako preglledaj filter. Kod brata je bio sav izderan i izbusen pa smo kupili nov. kostao je nekih 350kn +pdv ak ose dobro sjecam + postarina negdje iz istre...

nisam jos stigao do hidraulike trenutno se bavim sa motorom i instalacijama skinuo kabinu i blatobrane sutra detaljan pregled hidraulike
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pozdrav evo ja rijesio motor i instalaciju sad na redu hidraulika e sad pitanje prednji cilindar sto otvara i zatvara korpu neradi bas najbolje pa neznam dal je problem u komandi ili u cilindru on otvara normalno ali kad treba zagrabit zemlju treba malo dat gasa i onda krene koji je tu problem ?
 
B

Bobo

Guest
Moguce je da imas zraka u hidraulici, tj da nemas dovoljno ulja. Pokusaj odzraciti taj cilindar tako da ga izvuces i skupis 10-ak puta od krajnje do krajnje tocke. ako se stanje ne popravi pogledaj imas li dovoljno ulja u rezervoarima.

I jos mi pada na pamet da se komanda "zalijepi" ali ne znam koliko je to moguce...
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Moguce je da imas zraka u hidraulici, tj da nemas dovoljno ulja. Pokusaj odzraciti taj cilindar tako da ga izvuces i skupis 10-ak puta od krajnje do krajnje tocke. ako se stanje ne popravi pogledaj imas li dovoljno ulja u rezervoarima.

I jos mi pada na pamet da se komanda "zalijepi" ali ne znam koliko je to moguce...

to se nisam ni sjetio da ozracim moguce da je zrak svi ostali rade dlicno i imaju puno snage osim toga probat cu usut jos 10 litara ulja pa da vidimo
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
ozracio cijeli sistem usuo 15 litara ulja sad je na maximum i dalje steka mislim da je neki problem u komandi dal se je ovo kome desavalo ili je mozda problem u cilindru slusam prijedloge zahvaljujem unapred :(think):
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
ozracio cijeli sistem usuo 15 litara ulja sad je na maximum i dalje steka mislim da je neki problem u komandi dal se je ovo kome desavalo ili je mozda problem u cilindru slusam prijedloge zahvaljujem unapred :(think):

i nisam napomenuo da se cilindar vraca natrag normalno i ima punu snagu
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
378
jaro vidi dati na razvodniku nisu kontra crjeva spojena ustvari dasu zamjenita mjesta i kod mene je tako bilo na mojoj kombinirki i kadasam vratio crjeva kako treba normalno je radio
 
B

Bobo

Guest
Kakve veze ima mjesto crijeva na razvodniku? NIKAKVE, pogotovo na skipu.

Na bratovom je jedino po standardu bila slozena komanda lijevo-desno druge sve nekud naopako i bez nekog reda pa sam crijeva preslagao kako je meni logicno. Jedino sto ces dobiti (bar na skipu koji je full mehanika) je obrnutu kamandu, ako je zatvaranje kasike bilo prema naprijed, sad ce biti prema na zad a neki drugi efekt da ce biti, nece...


To stekanje koje spominjes se moze povezati s nekim komadom crijeva ili komadom filtera ako je poderan koji je dospio u crijevo i da tu pravi neku prepreku protoku ulja. prema nazad tu nema pritiska nego jednostavno protok ide u drugom pravcu i taj "krs" ne pravi probleme.

Sto da ti drugo preporucim nego da skines obadva crijeva s cilindra i svako stavis u svoju kantu i da se igras s komandom, ako skupljanje i dalje ide tesko, pogledati sto se u crijevu nalazi. Ako ispada neki krs, problem rijesen. Takodjer treba istjerati i ulje iz cilindra s obadvije strane da vidis je li cisto ili prljavo.

Kod nas se dogodilo da je mojom greskom cilindar za zatvaranje kasike iznutra doslovce POKIDAN. cupali neki oras stari i ja sam forsirao taj cilindar i naj slabija karika je popustila. gumice se poraspadale, ma sto cuda i naravno da je par komadicaka uletjelo u crijeva i pravilo probleme. Trebalo je dosta vremena dok ih nismo "isprali" nazad gore opisanom metodom... Cilindar na reparaciju i sad oprezno pri cupanju panjeva ;)
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
378
ja znam staje bilo na mome jcb posto ima dva cilindra dole na razvodniku mu bilo pogrjesno spojeni izlazi kada sam dizo kasiku jedan cilindar je dobivo pogrjesan smjer ulja i isto sam trebo dati jaci gas da digne praznu kasiku a dole je iso normalno a jasam mjenjo kod sebe pasam odma znao gdje je problam
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
e tocno taj sistem samo malo pipnem gas i odma ulovi punom snagom mislim da cu morat ovom metodom sto je bobo reko rastavit u detalje pa se bude vidlo ostale sve komande i cilindri rade odlicno samo taj zeza inace juce nam je bio prvi profesionalni radni dan kanaliziranje potoka zasad sam zadovoljan
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
378
probaj sto god hoces jasam to dozivio i pokuso pomoci ako mogu a netreba se netko ljutiti ako neko nesto kaze bilo tko da nesto napise uvjek bi netko imo neku repliku i komentar tusmo svi isti na forumu i akose moze pomoci dobro jer pomoc uvjek dobro dodze poz
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
probaj sto god hoces jasam to dozivio i pokuso pomoci ako mogu a netreba se netko ljutiti ako neko nesto kaze bilo tko da nesto napise uvjek bi netko imo neku repliku i komentar tusmo svi isti na forumu i akose moze pomoci dobro jer pomoc uvjek dobro dodze poz

pa probat cu zamjenit crijeva pa cmo vidjet i cak mislim da je komanda spojena naopako dok vucem k sebi onda grabi
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
e decki i cure ovak danas sam raskopao cijeli vod tog cilindra sto me zeza skinuo crijeva i ulje uredno ide na oba crijeva i dok je cilindar izvucen do pola radi sasvim uredu a cim ga vratim do kraja opet steka dal je moguce da se je unutra poderao pa da zeza
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nisam baš pratil, ali da ti ne propuštaju gumice ili nevalja razvodnik pa puni obje strane istovremeno
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Nisam baš pratil, ali da ti ne propuštaju gumice ili nevalja razvodnik pa puni obje strane istovremeno

nisam siguran neznamdal da prije raskopam cilindar ili razvodnik kad otvara korpu radi normalno a kad treba zagrabit onda moras trznut gas da krene mozda je bas gumica u cilindru
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
probaj raskopat cilindar, možda se otpustil klip (nosač pakunga) ili su pakungi loši
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
probat cu skinut jedan cilindar sa prednjeg utovarivaca i isprobat i ak bude isto onda je komanda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Normalno, ako imaš mogučnosti prikopčaj drugi cilindar na tu komandu ili zamjeni komande na razvodniku.
I sve ti bu jasnije
 
Na vrh