• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Skok

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
S obzirom da je tema o konjogojstvu prilično utihnula otvorio sam temu o Sajmu konja i opreme za konje koji će se ove godine održati nešto ranije nego inaće zjs. 28.3-30.3. Tu možemo objavljivati slike konja i opreme sa sajma i sl. Kad uhvatim vremena okačiti ću par slika od prošle godine!
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Prošle godine baš i nije bilo nešto opreme, a ni konja nije bilo koliko sam očekivao, bilo 4-5 lipicanaca, 10 - ak HT, 5-6 gidrana i 12-13 hladnokrvnjaka i posavaca, ni jednog holsteina, HŠK-a, engleza ni arapa, možda je kiša koja je padala cijelu nedjelju bila razlog tome
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Prije par god. je u sklopu SKOKa bila i smotra i ocjenjivanje arapskih konja,a lani ništa.Da li će biti opet?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Lani ne da nije bilo ocjenjivanje nego ja nisam ni jednog arapa vidio, jedino je na vratima od jednog praznog boksa pisalo da se u njemu nalazi Kublaij el Gaug, al u nedjelju dok sam ja bio tamo ni njega nije bilo. Ako se ne varam do predlani je sve organizirala HPA, odnosno HCK, a lani je organizator bio Hrvatski savez konjičkog turizma
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
SKOK je bil zamišljen kao sajam konja i konjičke opreme koji se je trebao održavati svake godine točno u isto vreme.Vreme održavanja je mijenjano kao i organizatori koji su taj sajam čak i pripojili lovu i ribolovu.Bil sam na prvom i da je tako i ostalo išao bi svake godine.Ocjenjivanje arapa i nije baš uspjelo jer mi uzgajivači nismo dozvolili da ih ocjenjuje bilo ko.Jednim dijelom im je uspjelo ocijenjivanje punokrvnih arapa ali kad su vlasnici vidjeli o čemu je riječ i oni su odustali.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Nažalost tipična Hrvatska priča, valjda će se i s vremenom to promjeniti i krenuti na bolje
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Evo saznao sam da će ove godine biti izložba quartera i painta u subotu i nedjelju, gidrana u petak, lipicanca u nedjelju, dok će toplokrvnjaci, hladnokrvnjaci i posavci biti stalno izloženi.
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Govorimo o Bjelovaru,Gudovcu ili..?
Ne piše lokacija pa da pitam ipak :(hi):
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Da o Gudovcu, ovaj vikend je sajam, prošle godine to bio poseban sajam koji se održavao u 5. mjesecu, al sad su ga pripojili proljetnom sajmu. Nadam se da će ove godine biti bolje nego lani. Lani bilo dosta konja, al najviše HT, HH i HP, al nijednog arapa i svega 4-5 lipicanca premalo za jedan takav sajam.
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
:s: da znam,čitala sam šta si pisao o tome,šteta ali i prevoz konja nije jeftin pa možda i zato,a i znaš kako je već kod konjara...eh.
Hvala,idem u subotu,biće slika :(angel):
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Slažem se da nije jeftin, sve to košta, al bi trebalo na neki način to posložiti da se isplati dolaziti sa konjima, a ne ovako se sve to svodi na pučko veselje.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
nije stvar u jeftinoči ili skupoči.mi smo sami financirali i prevoz,vađenje krvi i sve ostale troškove pa smo dolazili.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Al predpostavljam da ste imali i neke koristi od toga, održavalo se ocjenjivanje arapskih pastuha ako se ne varam i to je bila dobra prilika da promoviraš pastuha za pripusnu sezonu.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
kak sam več napisal da nismo dali da se naši konji ocjenjuju.iz prostog razloga jer nije bilo kompetentnih osoba za taj posao.jedino što su uzimali uzorke za dna.
ma nije toliko niti bitan trošak več je čar u zezanciji i razbijanju monotonije.a što se tiče pripusta i pastuha,tako i onako svi među sobom dobro znamo ko šta ima.
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Slažem se da nije jeftin, sve to košta, al bi trebalo na neki način to posložiti da se isplati dolaziti sa konjima, a ne ovako se sve to svodi na pučko veselje.


Evo bila vidjela i..ne mogu ništa reći jer ne znam koliko ih je bilo proteklih godina...
Lipicanaca nije bilo na žalost :(
Jedan je konj uspio pobječi i izaći van,ne znam koji,ne znam da li su ga sigurno umirili i uveli nazad unutra jer me je muž zgrabil i sklonil,ali koliko sam nakon par minuta videla vrata su zatvorili skoro do kraja i ljudi su virili unutra...nadam se da je sve bilo ok i da je konj u redu.Nije bilo vriske i cike naroda pa mislim da su to odradili profesionalno i bez posledica.I ja bi popi...la da sam tri dana u izlogu pored toliko naroda,kobila,pastuha :icon_scratch:
Obećala sam par slikica :8):

...

...

...
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
dobro su oba konja koja su pobjegla. jednom od tih je stala krv pa su ih izveli van.
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
dobro su oba konja koja su pobjegla. jednom od tih je stala krv pa su ih izveli van.

Oooo baš ti hvala na obavjesti bili mi je baš jako teško pri srcu,a ti si me sad obradovao.HVALA :(inlove):
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
rekao bi da je na jesenskom sajmu bilo vise opreme za konje nego na ovome sajmu..
a izlozba konja,sto reci..bio sam u nedjelju i po obicaju hladnokrvne pasmine dominiraju dok se kod toplokrvnih moglo vidjeti par konja koji su se izdvajali od ostalih.
prolazio sam vani dok su jahali hladnokrvnjake,da ti se zivot zgadi(ako se imalo razumjes u konje i jahanje)...
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Bilo je par ljepih toplokrvnjaka, onaj pastuh englez bio dobar. Ja sam bio jučer i to kasno popodne. Zar nije bio nijedan lipicanac? Ako sam dobro vidio na dva boksa su bili oni natpisi, i tamo su trebala biti 2 lipicanska pastuha i ergele Đakovo. A o hladnokrvnjacima je uopće bezveze trošiti riječi, ionako se dobar dio onih koji tamo izlažu ni nemože nazvati konjarima. S obzirom da sam kasno došao neznam jel bila ona kobila od tone, mislim da se Kanca zove.
 
Na vrh