• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Škola

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Pozdrav!! :partyman:
ja imam mali problem koji se da rješit.
ja ču sada iči 7 razred, i treba več polagano razmišljat o srednjoj školi. i ja pojma nemam šta da upišem. ja bi želio da mi vi kažete savjete i iskustva. hvala unaprijed. :roll: :roll:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Reci prvo kaj te zanima, ak te zanima poljoprivreda onda idi u poljoprivrednu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
uf pa ti tu postavljas pitanja koja na koja ti trebaš znati odgovore a ne mi..
necemo ti valjda mi reči u koju školu češ iči a još imaš dvije godine za razmišljati...
stavi malo traktor u ler..polako nemas jos sile :mrgreen: :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Znam ja da imam još 2 godine i da mi nečete vi reč u koju da idem, nego samo prijedloge
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Četrverogodišnju obavezno, sa trogodišnjom više nemaš ništa.
Ja sam završio elektrotehničar, evo pred mjesec dana sam maturirao, srećom da imam vezu u firmi, pa sam se odmah i zaposlio. Popravljamo smetnje na telefonima i postavljamo kabele po cijeloj Istri. Meni super posao, barem ti put autom pobere 3 sata....
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
ma ni ja neplaniram ništa od 3 godine, 3 nevrjedi ič...
 
Z

zrine892

Guest
najbolje da ti ides za neku cetvorogodisnju...primjer...ekonomska,gimnazija,elektotehnika i tako slicna.pa idi na fax..jer ako mislis ici u poljoprivrednu skolu..poput poljoprivrednog tehnicara nema nista od toga..da imas vise zemlje pa mislis ostati..na zalost tesko da bi uspio prosiriti se..jedino neznam sta bi mogao raditi sa poljoprivrednom skolom..raditi kao prodavac u poljoprivrednoj trgovini...neznam..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
MA treba ič u 4-godišnju i na fax i gotovo. Što ti kažeš, teško ču ja ovo malo proširit...kad ja imam dobar poso može se sa strane malo bavit i poljoprivredom...npr. ko rajtek :)
 
P

Poljodjelac

Guest
Pametno si zaključio ako tebi ide škola drži se ti škole, završi za zubara ili još bolje za advokata, da nas ima ko
branit od kojekakvih lopova i prevaranata, a na zemlju se uvijek stigneš vratit.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma zemlja je za seljake,a ne za advokate i zubare...oni imaju svoj kruh,a seljaku neka ne diraju u zemlju,to je njegovo...zar nije tako?
 
P

Poljodjelac

Guest
Je tako je ali ja mislim da se poslije može poljoprivredom baviti iz hobija.
Koliko sam zaključio nema on baš neki velik posjed da može od njega živjeti.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Zemlje da živim od nje nemam, imam da mogu sa strane bavit se, kao što sada i radimo..
 
L

Lamborghini R2

Guest
Hy,imam i ja jedno pitanje za forumase studente.Nakon gimnazije planiram ic na agronomski,no kao imam malih problemčiča s matematikom....blal bla.pa me zanima kakva što područja trebaju u agronomiji,nadam se ne neki limesi,nizovi...?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma kakvi limesi... trebat će ti najviše statistička matematika,a to nije tako teško..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
abrkili kaže:
ma kakvi limesi... trebat će ti najviše statistička matematika,a to nije tako teško..

to ti samo misliš, matematika na agronomiji je totalni užas, ko da ideš na pmf, ima limesa, ima integrala, ima derivacija, ima sveg sranja( izračunajte ln od e) koje možeš zamislit, i vjeruj mi matematika je jedan od predmeta na kojem se radi čistka, uz botaniku pedologiju i kemiju, tu pola ljudi nestane sa lica zemlje sa faxa, matematika je jako teška :!:

a onda čeka biokemija :shock: još gorje :shock: , pa sjemenarstvo i entomologija, biometrika, genetika....... :shock:
nemojte se zavarat da je agronomija lagana, samo zato što je dio seljaka sa malo ili bez škole, i kao to može svatko, statistika je porazna kolko ljudi diplomira godišnje od ukupno upisanog broja, malo, jako malo :shock:

treba jako zagrijat stolicu za završit fax, treba bit uporan ko konj, čeličnih živaca :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
u jebote, ja sam mislil na godinu upisat agronomiju, nešt vanredno, al kad veliš da je takva teška matematika, fala lepa, ništ od toga!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
u jebote, ja sam mislil na godinu upisat agronomiju, nešt vanredno, al kad veliš da je takva teška matematika, fala lepa, ništ od toga!

agronomija u zagrebu ima samo redovni studij.
visoko gospodarsko učilište u križevcima ti ima vanredni studij, to sam ja završio, tu je što se tiče tih opčih predmeta malo lakše jer se od početka dosta pridodaje struci i tim predmetima, dok agronomija cjepi ljude cjelu godinu sa kemijom, matematikom, informatikom, bla bla bla.
križevci su bolji izbor, pogotovo ako uz studiranje radite, to se onda stvarno dade završit u roku i stekne se znanje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bogec kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
u jebote, ja sam mislil na godinu upisat agronomiju, nešt vanredno, al kad veliš da je takva teška matematika, fala lepa, ništ od toga!

agronomija u zagrebu ima samo redovni studij.
visoko gospodarsko učilište u križevcima ti ima vanredni studij, to sam ja završio, tu je što se tiče tih opčih predmeta malo lakše jer se od početka dosta pridodaje struci i tim predmetima, dok agronomija cjepi ljude cjelu godinu sa kemijom, matematikom, informatikom, bla bla bla.
križevci su bolji izbor, pogotovo ako uz studiranje radite, to se onda stvarno dade završit u roku i stekne se znanje

viš,viš, znači imalo bi nade za mene u križevcima, možda nekaj na jesen i riješim u vezi toga, a i pasalo bi mi kad radim doma, da se to vanredno obavi i stekne neko znanje kako kažeš! :mrgreen:
 
Na vrh