• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slike krajolika

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nigdje oblacka samo chemtraila [emoji2]
84cd01f5c7293e8969fb096ed4a0a11d.jpg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kod Vukovara danas, nabrojao sam 4 nh kombajna, jedan claas, 9 nh traktora i 3 jcb traktora.
b38c89f8ebcc4b467b445d9487fae28e.jpg


Kud je daleko i jos sam morao smanjit rezoluciju
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Tak je, al ekipa misli ak kupi skupi mob da ima sve u jednome.

Ja sam ženi kupio aparat za 8000 kuna jer voli slikati,i mogu reći da se po kvaliteti slike niti jedan mobitel nemože ni približiti toj slici.Slika je čistija nego što oko vidi.Ali jebiga mi svi mobitele imamo sa sobom dok radimo i to je za brzu sliku i više nego ok.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moje fotke koje imaju oznaku kao u postu 885 su rađene Microsoft Lumiom 640. Postavke imam na automatski i ako je dobro svjetlo (ne prejako i ne preslabo) za mene su fotke čisto OK.

No, kad jedan od sinova napravi fotku sa svojim fotoaparatom u izvornom formatu i još je malo obradi, to se jednostavno ne može uspoređivati.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Istina,i ja imam lumiu i dobro slika.Ali opet je razlika kao nebo i zemlja između nje i aparata
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Nemru se uspoređivati minijaturni čipovi i optike iz mobitela s onima iz foto aparata.
Ono kaj je na strani mobitela, je procesiranje slike: dok iz fotoaparata ispada "prirodnija" slika, mobiteli slažu nekoliko slika u jednu, da se kompenzira nedostatak senzora i dobije veći dinamički raspon slike. Osim toga, mobiteli imaju fisni, najčešće veliki, otvor blende, pa nema mogućnosti dobivanja dubinske oštrine zatvaranjem blende.
Gledanjem fotografija na maloj rezoluciji ili na malom ekranu, slike ne izgledaju bitno različito, dok je razlika vidljiva na velikom monitoru, a naročito na papiru.
Pri dobrom osvjetljenju svaki aparat bude nimil pristojnu sliku, a razlike su to više vidljive čim uvjeti osvjetljenja nisu idealni...
Moram priznati da kamere mobitela novije generacije daju i bolje slike nego neki stariji digitalni fotoaparati; u najmanju ruku pri slabijem svjetlu.

Nije ni sve u megapikselima, no iz više MP-a lakše je izvući detalje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U mobitelima je jeftina tehnika, ali kad gledam na kompu stare slike slikane Nokiama N serije, imao sam ih par komada, koje su imale CZ optiku, vidi se da su bolje nego ove slikane mobitelom sa 18mpx...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Dobar dio mobitela danas ima softversko povecanje megapiksela. Kamera je 8mpix, a on ju poveca na 12, naprimjer
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,277
Muhać,, si to išo brati gljive,,
a da nisi se igro Ivice i Marice,,, pa zaluto,,????:icon_lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Štel sam se otrovati, nije bilo, ali slika je interesantna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh