• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Bučo, da je bila cirklaža zbetonirana gore na cigle kak bi trebalo biti, zabetonirani šerafi i greda prišerafljena za to, nebi taj krov nikud mrdnul.
Jbg, sad budete to napravili.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
@Bučo, evo da ti se i ja prudružim. Lijepo nam je počela Nova godina.
 

Prilozi

  • WP_20160107_002.jpg
    WP_20160107_002.jpg
    40.2 KB · Pregleda: 177
  • WP_20160107_003.jpg
    WP_20160107_003.jpg
    52.2 KB · Pregleda: 185

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,438
Bučo, ovdje nije snijeg kriv, izvini al tako je.
Sigurno plastenika ima u komšiluku, i šta je sa njima.
Loša izvedba krovne konstrukcije, sa slika se vidi, al tek ono što se nevidi??
Loša amaterska izvedba krova 100%
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
E da je bilo al ta stala je izgradena oko sredine 70god, gorila 91god, cijelog rata bili samo zidovi 95 god kad smo se vratili na grunt stari od svoje place je radio kolko je vise mogo kuca se sredivala tak da mozda je negdi malo sfuso al nakon 20godina ja mu ne zamijeram sranje se dogodilo popravit ce se sad kak treba samo kaj mi je sad to neke druge planove odgodilo!!
Kod mene nema plastenika ja znam i stari zna da se nije izvelo kak treba al tad je bilo napravljeno najbolje sta se moglo jer sve se radilo malim novcima bez struje al 20 god je izdrzalo a bilo je i prije snijega pa nije nikuda kak sad??
@bhorv bome nas je krenulo!!
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Lako je tudjim k**** po koprivama mlatiti. Ko da kolegi buci i bhorv to nije jasno i bez vasih "savjeta".

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,438
Lako je tudjim k**** po koprivama mlatiti. Ko da kolegi buci i bhorv to nije jasno i bez vasih "savjeta".

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Karlo, u čemu je problem, nekome ukazati na grešku, pa i sam je prihvatim ako je dobronamjerna, nemoj tako.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moglo je bit i puno gore trenutno u toj stali boravi krava i telica krmaca i 12 prascica starih 2 dana i 12 komada od mj dana hvala Bogu nista nije nastradalo!!
Mi znamo da je bilo gresaka al kako ih i nebi bilo doso si na svoje pocinjes od nule s malim budetom pa nesto fulas sad kad se nes radi pa rdis s normalnim budetom pa nakraju mogo sam nesto i drugacije uvijek kad se nesto radi bilo je pogresaka i uvijek ce bit!!
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa nema problema, ali mislim da je trenutno ljudima puna kapa svega zbog siguacije koja nije nimalo jeftina, a vjerujem da su i oni sami svjesni problema zbog kojeg doslo do nezgoda. Ne napadam nikoga, samo treba im pruzit bar moralnu podrsku.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma bude to Bučo rešil kak i sam veli, sad se bude napravilo kak treba i to je to.

Sretno s radovima.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala Šanana samo da vrijeme posluzi stupici na kojima su bile grede razbijaju se do donjeg nadvoja da se dobro dode do zeljeza i da se dobro poveze jer se rade novi stupici i okolo ide komplet 20x20cm betonska greda i na nju ce ic rogovi al uglavno bit ce slika pa ce se sve vidit!!
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,438
Bučo, još jednom srećno sa obnovom, vjeruj da kritika nije bila zlonamjerna, ipak sam iz te bramše.
Da sam kojim slučajem bliže, vjeruj bio bih od pomoći. Ovo nije floskula.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Tako je sve če se rešit,samo malo lepšeg vremena i zabetonirat venac i na novo rušt.Dal češ davat novi rušt ili još od ovog upotrebit što je celog?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala ne ljutim se ja sam iznio cijelu situaciju sve ide novo osim crijepa jer njega imam samo oko 30 kom loma on ostaje stari jer je prije par godina stavljen novi i letve i ici ce nesto novih letvi koje su pukle koja je ostala cijela ce se iskoristit!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
Bučo, žal mi je da ti se to dogodilo. No, hvala Bogu da ti stoka nije stradala.

Nije ovdje kriv nedostatak serklaža (uostalom, on drži samo na krajevima), već nedostatak poprečnog povezivanja, odnosno loša izvedba nosive konstrukcije.
Krovovi postoje stoljećima i prije betona i čelika i nisu nikam otišli.

Da ste samo na vrijeme samo postavili šipke koje bi povezale "sjevernu i južnu" noseću gredu, ovo se nebi bilo dogodilo. Ali, sad je prekasno za savjete.

Kad budete ovo rekonstruirali, napravite krov sa stolcem, visuljom i razuporama. To je neznatno više drva, ali osiguralo bu dugoročnu stabilnost konstrukcije.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ZJ bude isla greda u spicu i stupovi pa bi trebalo bit dobro bilo je povezano sipkom al pod teretom je nesto negdi popustilo jer napadalo je najprije oko 25cm snijega pa je jedan dan padala ledena kisa i na to je napadalo jos 30cm novog snijega tak da al dobro napravit ce se ponovo uz poboljsanja i neke dorade!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
Koliki je uopće raspon?
Greda u špici je g...o, radije postavi klasični stolec, jer to je jedino pravo rješenje.

...../__\
---/o---o\
--/o/__\o\
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Rogovi dobivaju poprecno povezivanje kod mene se to veli mackanje izgleda na kraju ko slovo A raspon je negdi 5.5m za grede to cemo vidit jos tocno kud ce doc stari zna dosta s drvom!!
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ja sam dugo radio sa majstorima i moj je savjet da se radi stolac jel ako se samo uradi greda u spicu rogovi se vremenski uviju pa je ruzno za vidjet kud se i crijep ispomjera pa mu nist nemos. I obavezno bar svako drugi par rogova povezat a najbolje je uskim desetak centi sirokom fosnom
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Čekamo da iziđe komisija na uviđaj pa onda sve ovisi od osiguranja.
Prošle godine kod mene se iščupala žica (nula) na stupi izgorjelo nekoliko uređaja zbog zaobilazne faze . Elektra napravila zapisnik ja dal popravit uređaje i donio račune u elektru osiguranje snimilo stradale uređaje i isplačeno mi sve u lipu .
 

Najnoviji postovi

Na vrh