• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Koristite zračne čim češće, jer se pokvare od stajanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Prikolice za šumu koje su REGISTRIRANE NEMORAJU imat kočnice.
Od mog kuma susjed kupio jednu i registriro.

http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/prikolica-drva-ceza-atestirano-oglas-14873288
Dal za to 10 kn???
Ta je nježnija od većine samogradnji koje sam videl. Nije toliko problemu šasiji samoj, već u izvedbi ruda.
To je očito firma/obrt koji je napravil tipski atest, pa sad dere.
A i ovaj branik iza je možda po propisu, ali trajnost mu bude samo do ulaska u šumu :D:

Bolje je atestirati samogradnju, koja je sigurno jače napravljena i u konačnici jeftinija od ove.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nije svatko spretan sa alatom isto pa netko rađe kupi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ma jasno, ali ovo je (meni) prevelika cijena za praznu šasiju.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Prakticki nema drugih sumskih prikolica za kupiti koje se mogu registrirati. Velika vecina samogradnji se neda registrirati, bez obzira na to koliko su cvrste. Ne gledaju svagdje kroz prste..
Jedino da se ide od nule raditi. A sa novim materijalom nebih rekao da.se prodje puno jeftinije nego sto ona kosta.
A na kraju, kazna za neregistriranu je 3/4 te nove prikolice..
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Felge s gumama i osovinom koja ima atest su barem 4000kn,felge su mislim oko 1500s gumom.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nije čovijek u nekom velikom dobitku kad sve zbrojiš a i nešto mora zaraditi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
A dobro, ak velite da je malo...nek tak bude.
Meni je to definitivno prevelika cijena za stvar za svoje potrebe.
Drugo je, ak se živi od toga, ali to onda nije prikolica s kojom se zarađuje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dali netko zna pravu namjenu takvih takozvanih čeza.

Večinom jedan tovar graba ili bukve pređe cijenu takve prikolice doma napravljene,o čemu ovdje pričate?

Kakvo reganje,pa na ovoj zelenoj prvi odlazak u šumu i nema zadnje ploče sa svjetlima!

-ZGP-
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
U Sisku kaj su na atestu bile, imaju i gabaritna svijetla naprijed.

Moraju imati samo ak su šire od 160, a ak su uže, dovoljne su bijele mačje oči.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Lani je bila jedna na tehničkom kad sam registriral auto pa sam pričal sa gazdom čeze za koju je radio atest pa je morala imati i pod kao prikolica, zaštitu za gume (blatobrane), gabaritke i svašta nešta. Stari je več pizdil koliko su ga vozali simo tamo.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Sisacko - moslavacka je specificna po tom pitanju. Tko nije iz ovog kraja, ne vjeruje jer vidim da okolo ljudi svasta uspiju registrirati. Glavno da ima kotace i mjesta za tablicu.
Kod nas to ne prolazi.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Proputujem dosta Hrvatske, i nagledam se svašta. Od prikolica koja su uredno regana i pristojnog izgleda do prikolica s tablicom bez i jednog žmigavca, ili ferka s dve čeze pune drva bez tablica i nikome ništa. U SMŽ sa auto-prikolicom registriranom sa svom rasvjetom te muče plavci, šta, kako, od koga, kuda.
Evo primjera uhvačenog na putu kuči.
 

Prilozi

  • DSC_0384.jpg
    DSC_0384.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 397
  • DSC_0385.jpg
    DSC_0385.jpg
    44.6 KB · Pregleda: 281

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja nemam problema s Sisackim plavcima vec zadnje 6-7god sam cesto po toj zupaniji i proso ju uzdus i poprijeko i nisu me previse dirali maksimalno ako su me u to vrijeme 5 puta zaustavili i dobio samo jednu kaznu od 500kn al mogu rec da mi se dosta stvari svida kaj su uveli najvise prsluci za bicikliste:icon_pray::icon_pray:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ovaj s drvima se bar po danu vozi..
Kroz selo vec dvije godine s pauzama prolazi rus sa, cini mi se 15m drva na sumskoj prikolici. Sretnem ga jednom do dva puta tjedno u 15do 6 ujutro. Mrak,magla a njemu samo traktor svijetli..
Sta vise reci.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ta je još i dobar , ja sam neku noć sretio ljude sa 560 i kiperkom punom drva u pola noći , stupci na prikolici razvaljeni tako je prikolica sa drvima široka otprilike kao cijeli seoski put ako ne i šira.
Ništa od pomenutog i nije problem , problem je što nemaju niti jednu trunku svjetla na traktoru niti prikolici , ispred i iza traktora ide po jedan čovjek i žižaju sa upaljačima a vozač je malo napredniji-on ima naglavnu svjetiljku koju pali samo u susretu sa autom.
Kada sam se raspitao ko su oni i šta rade dobio sam odgovore da oni tako rade već dugo godina , na traktoru ne postoji ni trunka električne instalacije niti akumulator a nema ni alnasera.
Ljudi su kao iz kamenog doba , još uvijek drva sijeku ručnom testerom.

U svakom slučaju preopasni su za sebe i sve ostale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh