• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
E moj markec,sad je ostal bez svoje bebice... Ak se bu uspelo složiti onda bude slagan,ako ne kupili budu drugog...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Bitno da su izvukli živu glavu. Šteta željeza ali već će to nekako nadoknadit.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,373
Bas, nije mi jasno kak su prosli s lakim ozljedama svi a takav udarac bio...


Kak je zetor uspil tako puknit? Udarac na nezgodno mjesto? :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Meni nije jasno da je auto toliko uništi ipak daleko masivniji i teži traktor.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Dovoljno je da mu je auto slomio centralnu osovinu, jer izgleda da je udario u prednji lijevi kotač traktora, a zatim se most jednostavno podvukao pod traktor, i tako se traktor slomio. Da je kojim slučajem udario točno s prednje strane u utege, bila bi sasvim drugačija slika.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
I bilo bi mrtvih, ovako je sve pomalo amortiziralo i ublažilo udarac...naravno za ljude bolje
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Mora se znati da je Passat krvavo jak auto.
Bratić se zaletel u auto kuću i slupal 8 autov s Passatom s tim da je još prije samog udara i drvo sruši, al na Passatu dalhe od veznog lima nije išlo...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Davnih godina fičo je pretrgel velikog Ursusa tak da traktor lako puca na polovici .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Nema to puno veze s pasatom. Slomil bi ga bilo koji auto ili motorkotač s dovoljnom energijom udara.
Traktor se lomi jer svojom konstrukcijom mora biti krut i nema elastičnih dijelova koji bi se mogli deformirati i upiti energiju udara. Da je taj Zetor kojim slučajem imal ramu od prednjeg utovarivača, šteta bi bila puno manja ili bi bar ostal u hrpi, jer se čelik može elastično deformirati.

Taj pasat očito nije previše siguran auto, jer je prekrut i ne apsorbira energiju udara, već ju prenosi na putnike, tak da auto može ostati na izgled malo oštećen, a putnici u njemu teško stradati. Da se više zgužval, i na traktoru bi bila manja šteta.

Pri nama je davno neki auto slomil susjedu malog Ursusa na tri dijela i "prenesel" ga u grabu nekih 2...3 metra. Fala Bogu, susjedi su ostali živi u cijeli.
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zar je malo passat pouvijan? Dobro da nije završio ispod zetora.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Isto tak: čim ga je udaril u kotač, došlo je do savijanja šasije, pa je zato pukel.
Koliko znam JD ima šasiju samo do zvona.
Ako bi odljevci pukli, ostal bi u komadu.
Osim toga, veliki JD ima ogibljenu prednju osovinu, pa bi vjerojatno samo ona otpala.
Teško je reći točno kaj bi se dogodilo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
JD tkz američki ima kovanu šasiju skroz do zadnje osovine (truba) taj bi izdržal kad je rođak kupoval JD kupil je Meksički amerikanac isti tip je bil tri puta skuplji .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Željko, a koji je to model?
Ja neznam ni jednoga sa šasijom (ne poznam JD dovoljno).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ ja neznam modele (nemam ni 1% tvojeg kapaciteta) no ti se zovu original ili amerikanci u žargonu ima ih kod nas jako malo razlog cijena .
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Serija 6000 ima šasiju od manjih kao i stare 4755.Na 47-ici ide do zvona a na 6-icama do truba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Hvala JD.
Teško je reći kaj bi se dogodilo. Ak bi udarac bil dovoljno jak (poput onoga u ovom slučaju), vjerojatno bi odljevci popucali, ali bi ostal u hrpi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh