• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
A onda smo ljuti kada policija kažnjava neregistrirane sklopocije od traktora i prikolica :icon_confused:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ako je neregistriran ne znači da nije ispravan, a i ako je registriran ne znači da je ispravan. Tko kaže da je taj traktor tehnički neispravan? Ali 10m drva je puno za taj traktor na lošem terenu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Meni ovaj detalj upada u oko
s traktorom i prikolicom prevozio oko 10 metara drva. Na strmom djelu ceste,
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Vjerovatno nije bilo zracnih kocnica i vjerovatno nije bio prvi put da to radi... mokar kolnik...

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
12341462_848058645316550_3900452958661208_n.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ljudi o pokojnom sve najbolje,njega ne može ništa vratiti.Poznajem taj brijeg jer idem tuda često,istina da je možda previše bilo drveta ali ima tu još raznih faktora koji rade probleme na tom dijelu.Loše izvedena cesta,jako često klizav kolnik i od najmanje količine vlage a po meni najbitnije nikakva bankina sa jedne strane ceste,imate pola metra bankine i onda strmina sa 2 metra visinske razlike,prošle godine je u pola ljeta čovjeka poguralo i malo prekrenulo puna tehnostrojka žita,traktor je bio solac ali sa ispravnim kočnicama na traktoru i prikolici,jednostavno zlo od ceste i nadam se da lokalna opčina bude nešto odradila sa ekipom iz cesta da se taj dio ceste uredi kako je red.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Bude. Budu postavili patrolu, kojabu kontrolirala jesu li registrirani...
Ili budu zatvorili cestu, jer je jeftinije.

Zapravo, ona prva varijanta je ekonomičnija, jer bi donesla više novaca u budžet.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Pa ne znam kako gdje,ali kod nas je 90 % traktora registrirano a isto toliko je barem nas koji imamo na brijegu zemlju ispravno barem što se odnosi na kočnice,evo kod mene u selu imaju pojedinci 3 i 4 traktora i svi su registrirani i u održavanom stanju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Traktori i jesu, ali prikolice i pogotovo šumske prikolice sigurno nisu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da prikolica do ukupne mase 700Kg ne mora imati kočnice a preko toga mora. Imt-ova ima po papirima nosivost 1300Kg i ima zračne kočnice inače se nebi mogle registrirati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Mislim da prikolica do ukupne mase 700Kg ne mora imati kočnice a preko toga mora. Imt-ova ima po papirima nosivost 1300Kg i ima zračne kočnice inače se nebi mogle registrirati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Ja sam radio atest na moju Imt, prazna je 1200-1300kg, nosivost 3t msm. A ja preko 4 vozim :).
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ima kočnice ili nema? Moja je jednoosovinka i vozim i ja 4T ponekad ali to je veeliki pretovar.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Mislim da prikolica do ukupne mase 700Kg ne mora imati kočnice a preko toga mora. Imt-ova ima po papirima nosivost 1300Kg i ima zračne kočnice inače se nebi mogle registrirati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

To vrijedi za autoprikolice, tebi bilo koja traktorska ima prazna prek 800 kg... di je još ukupna masa,.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ispravak navoda;
Prikolica može biti opremljena naletnom kočnicom ako joj NDM nije veća od 8 t.
Traktorska prikolica ne mora biti opremljena radnom kočnicom ako joj je NDM manja od 3,5 t i ako je masa traktora koji ju vuče dva puta veća od mase prikolice.
Na svjetla za označavanje traktorske prikolice, stop-svjetla, pokazivače smjera, katadioptere i svjetlo za osvjetljavanje registracijske pločice na prikolici koju vuče traktor odgovarajuće se primjenjuju odredbe Pravilnika o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama koje se odnose na takve uređaje na priključnim vozilima.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
A nek ima i 500, al kaj onda, moš 250 kg tereta još staviti, pol metra drva :D:
I kolega, dobro kažeš, ak je tvornički do 4 tone, ajmo reć s orginalnim gumama, 4 tone je plafon, plus šta nemožeš zbog samih guma staviti više od dozvoljenog, problem i za krenuti i još gore stati negdje.. pogtovo bez kočnica. I vožnja na leri po cesti
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ima kočnice ili nema? Moja je jednoosovinka i vozim i ja 4T ponekad ali to je veeliki pretovar.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Naravno da ima, ručnu kočnicu i zračne kočnice, ali nikad ne spajam zračne kočnice, nema potrebe pritišće ona puno traktor. Prije dok je ćale vukao 20km nju i dvoosovinku iza onda je spajao zračne i spuštao bez problema niz velika brda, odlično koči.
 

Najnoviji postovi

Na vrh