• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,951
Kad smo kod zla,pokupio sam betonsku šahtu na livadi na kojoj nemam šta pokupit(po riječima gazde).
I tako ode kosa u 3pm..i sad rastavim ja sve,poravnam,odnesem tokaru na obradu i sad još čekam pikse od sipasa..
I moram 3 navoja urezati...
Kupim ureznicu,prva rupa i pukne ko brus i ostane u rupi da ne viri 2mm izvan..
Koje su mi opcije?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,151
Je prolazna rupa?
Ako da onda ga možeš probati izbijačem slomit, pa da komadi prođu preko.
Ako je slijepa onda je malo teže, probat navarit nešto gore..
Koji navoj je u pitanju?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ako možeš podrobi je izbijačem ..komadić po komadić ili
nosi na erozomat

postoji vidia svrdlo koje to može izbušiti ali ne rukom

možda neki forumaš ima ovo
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,951
8mm rupa x 1.5
Nije prolazna rupa nažalost.
Baš me prati sreća...a sutra kreće baliranje.sve me strah šta me čeka.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,151
To se da potrti i u slijepoj rupi. Sam se dobro zaštiti i strpljivo. Gvintborer ima onu špicu na vrhu i oko nje bi se moral strgati..
Poslje sam izvadiš van krhotine, zrak pomaže 💪💪
Na kojem dijelu stroja ti je to točno?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,846
To su samo moji sarkastični komentari u stilu onih, kakve obično čitamo kad se dogodi nesreća vezana uz traktore i rad u polju šumi, napisane od (nepismenih) novinara ili komentatora.
Nedavno slušam, on line, predavanje za vozački svoje kćeri. Između ostalog neka tamo, navodno kvalificirana za taj posao, kaže da se treba dobro čuvati traktora na cesti jer su vozači u njima uvijek pijani.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,951
To se da potrti i u slijepoj rupi. Sam se dobro zaštiti i strpljivo. Gvintborer ima onu špicu na vrhu i oko nje bi se moral strgati..
Poslje sam izvadiš van krhotine, zrak pomaže 💪💪
Na kojem dijelu stroja ti je to točno?
Na doljem dijelu roto kose,ispod reduktora,ajmo reći na peti,gdje se pregiba kod transporta...sad sam okrenuo na kant kosu jer ima i gnječilicu..bilo je tu raznoraznih "švaserskih" radnji...ali kao amater kad sam kupovao,nije se čula u radu i nije se tresla...reko to je to..poslikam sutra.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako ga je začesal do kraja ili u koso bolje da pokupi sitniš u autu i put kladionice,veče su šanse da dobije pa ima novu kosu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,951
Evo slike
 

Prilozi

  • 20230620_085828.jpg
    20230620_085828.jpg
    49.6 KB · Pregleda: 64
  • 20230620_085825.jpg
    20230620_085825.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 65

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Meni izgleda kao da ima.mjesta ..napravi novu rupu 2 cm dalje....i još koju ako je orginal premalo
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,151
Ma ide to.. Spoteri ga u sitne komade ima mjesta.. I onda pažljivo popravi
Jesi to bušilicom rezal navoj ili ručno?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,951
Vadio sam šaraf sa izvlakačem jer je imbus glava poderana bila da nije imbus nastavak išao u rupu,i glavu sam izvadioni pukao je šaraf unutra i ostao.
Onda sam izbušio sa 8.5mm borerom rupu da napravim navoj M10 i pukla ureznica...
 

Najnoviji postovi

Na vrh