• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slike_Gudovec 2007.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mislim da u brazdi ne može izravnati, Ratarko dali se to može?
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Mislim da u brazdi ne može izravnati, Ratarko dali se to može?

Mislim da ne , makar ne točno onako kako je Bobo opisao a ja bi volio da to može .
Možda se varam ali mislim da jedino JD može to napraviti tako da obje gume padaju paralelno sa zemljom kada se ore , nisam siguran u to i zato sam prije rekao da me ta tema zanima i da moram malo pročitati o tome .
Recimo Fendt to nikako ne može napraviti jel ima prednju osovinu iz jednog komada koja cijela radi ljevo desno i gore dole a da bi to mogao napraviti morao bi imati ovjes poput automobilskog na prednjim kotačima .
 
B

Bobo

Guest
Samo prednji most, ne cijeli traktor...

Desni tocak je postavljen nize, a desni vislje, hauba tako ostaje u jednakom polozaju, ali prednje gume su okomite u odnodu na njivu, ne prete nagib traktora, kao na obicnom prednjem mostu.
 
R

Ratarko

Guest
Evo slika od mojeg prednjeg trapa , kako točno radi još neznam.
Slikano je od naprijed između prednjeg lijevog traktorskog kotača i prednje lijeve poluge hidraulika ( ono u pozadini su motor i rezervoar ).

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Koliko sam ja uspio vidjeti, i tvoj prednji trap je iz jednog komada? Ili nije?

Ako je iz komada, zaboravi na ovo sto ja pricam o JD-u i oranju...

Na traktorima koji imaju tezak prednji kraj, potrebna je suspenzija, i pogotovo iz razloga sto ide 50km/h...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Znam da je potrebno za 50 km/h, ugodnija je i u polju vožnja sa suspenzijom!
 
R

Ratarko

Guest
E pa to i ja mislim da je iz jednog komada prednja osovina na MF-u i Fendtu recimo dok JD izgleda ima prednji ovjes poput automobila McPherson i on može orati sa punom gumom i u brazdi i izvan nje .
 
B

Bobo

Guest
JD ima ovjes kao auto... McPherson, tako je... tzv. "paralelogram"
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma u onom serije 6020 i u onima 5020 serije,ali bili su otključani pa sam ušao..ko če njih pitati,još če mi zaključati da ne mogu uči...imaš i sam iskustva s njima... :)
 
R

Ratarko

Guest
Da , iskustva :x
Trgovci su banda , JD traktor je super da se razumijemo .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma naravno...e a zašto nisi uzeo neki polovni traktor,zar se ne isplati?ili si baš htio taj massey?
 
R

Ratarko

Guest
Htio sam Fendt ali je preskup.
Kako samo MF ima takav isti mjenjač kao Fendt uzeo sam njega .
Radi se o tome da sam obavezno htio Vario mjenjač ( kao i onda davno u JD autopower 50 km/h ) .
Da nisam htio Vario mjenjač nikada ne bih uzeo MF-a .
Sada če izledati glupo ali da nisam ni MF-a mogao kupiti iz nekog razloga uzeo bi Hurlimana 180 KS i još jednog od 100 KS , to je več bilo dogovoreno sa Trgo Geom.

Novo kupujem zato što trenutno mogu financijski , da nije tako vozio bi Torpedo 170 koji još imam i radim sa njim.
 
R

Ratarko

Guest
deutzman kaže:
evo malo i mojih slika sa sajma pa ko hoce...
http://www.dropshots.com/thomas19

Dobre slike i dobra vam je ta stranica za upload slika , nisam znao za nju .
Ej , jel znaš da taj veliki JD može podizati prednji kraj pomoču hidraulike , sada na slikama je spušten skroz dolje dok u radu bude dosta viši , pričali smo o tome pa sam se sada sjetio.
Moj MF isto možeš na dugme spuštati i podizadi ( prednji kraj ) .
 
D

deutzman

Guest
bas sam danas vidio u katalogu da ima hidrauliku in da kad radi digne prednji kraj,al onako spustit izgleda bas do jaja...
e hvala za fendta...
 
R

Ratarko

Guest
Da ali to nije ono što si ti misli pitati , predpostavljam ...
Dobio sam dvije MF čaše i MF kapu .
Ti si sigurno mislio pitati za tzv. Drivers kit , njega ču tražiti i nadam s da ču ga dobiti .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh