• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slike_Gudovec 2007.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

banijac

Guest
Evo par mojih slika....

Zeko...moje traktorèe...stiže za 2 tjedna...nije neš...al meni dovoljan...

R

Ratarko

Guest
Dobre slike , da li sam usammljen u razmišljanju da je ta Gaspardo pneumatska sijaèica totalni overkill po pitanju njenog izgleda ?
Veæ je sada viša od Same Siver traktora a stoji na zemlji , u transportnom polažaju ide još 70 cm gore , meni je to bezveze , a kada pogledamo da samo nudi dva reda više od klasiène šest redne sijaèice ...
A ovi markeri joj doðu kao ona ruka što se spoji na elektriènu tramvajsku mrežu .

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Po mojem je ta sijaèica bolja od 6 redne jer je uža od 6 redne!

R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Po mojem je ta sijaèica bolja od 6 redne jer je uža od 6 redne!
Dobro to je i bio cilj ali pogledaj kako su ga postigli da bi dobili sijaèicu koja ima osam reda .
One markere nikako ne razumijem i njihov položaj , neoprostivo ako se mene pita , u transportu bi oni bili minimalno metar viši od traktora ili su veæ sada toliko viši ?

Kako nemaš sliku od Agrofarma 100 a rekao si da ti je super , promjenio si mišljenje ili nisi stigao uslikati ?

R

Ratarko

Guest
Ova maska mu je koma , kao da mu se spava ili da je tužan .
Kao doktor Zoidberg iz Futurame :lol:

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Veæ sam rekao da mi slike sa sajma nisu zanimljive! Bio sam u istom takvom Lamborghiniju R3 EVO i zakljuèio neke stvari:
-velika prednost original Deutz motor
- mjenjaè je puno bolji nego kod starijih traktora iz SDF grupacije, skroz je precizan i lagano ide, èak i mjenjaè od reduktora ide skroz lagano, jedina zamjerka mjenjaèu ide što umjesto do sada tri brzine koje se mijenjaju bez kvaèila ima samo dvije
- ako se uzme mehanièki inverzer onda je on sa lijeve strane sjedala -što uopæe nije praktièno- rješenje toga je da se uzme elektrohidraulièni inverzer
-nema elektronske hidraulike- nedostatak
- nedostatak je teško pristupaène ruèice od hidraulika i od izvoda - na starijem R3 puno bolji razmještaj i upravljenje preko yosticka
- do sada 8 izvoda hidraulike -sada 6
- ima jako dobru preglednost , malen je , a dosta težak - meni je lijep
-prednost- veliki digitalni display
Zakljuèak: -koliko su ga unaprijedili sa Deutz motorom i mjenjaèem toliko su ga unazadili sa drugim stvarima!

R

Ratarko

Guest
Mislim da æe ti traktori profitirati kad budu imali EHR u ponudi .
Neki od tvojih nedostataka koje si nabrojao æe se automatski brisati te uz pravi el. powershutle sa lijeve strane mislim da bi onda bili bez neke mane .

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Neznam kako æe popraviti to što su spustili komande dolje kraj sjedala, do sada je R3 ima komande na blatobranu !

B

Bobo

Guest

Pogadjate, na prvoj slici sam ja 8)... Kako sam se s Ratarkom nasao ispred njegovog traktora, covjek me pustio unutra, pa sam na brzinu malo poslikao (jedna slika je mutna)... Eto, od mene i Gudovca za ovu godinu dosta.

R

Ratarko

Guest
Da li ja to dobro vidim ili je ovaj veliki Ðoni spustio nos skoro do zemlje , nadam se da je to nekakav feature sa spuštanjem nosa kao na mom MF-u odnosno da mu to nije normalna visina naprijed ...

B

Bobo

Guest
Naprijed ima hidraulicne "anortizere" i kad se ugasi, on "sjedne" Kao sto i citroen sjedne kad ga ugasis...

Zanimljivo ga bilo vidjeti 10 cm od zemlje...

R

Ratarko

Guest
Aha , to sam i mislio da je tako ali nisam vidio ili èitao detaljno o tome .
To isto radi i MF , vidio sam kako je serviser to radio sa mojim MF-om ali što se tu toèno dogaða nisam vidio . Prilièno me zanimaju te gibljive osovine na traktorima . Kad naðem vremena naštrebati æu kako ta JD osovina radi , nešto mi govori da bi to bilo najbolje riješeno baš kod JD , makar po onome što sam proèitao u katalozima o tome.

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Ratarko ti možeš sam dizati i spuštati prednji kraj? Ja sam vidio kako diže i spušta prednji kraj na Fendt-u!

R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ratarko ti možeš sam dizati i spuštati prednji kraj? Ja sam vidio kako diže i spušta prednji kraj na Fendt-u!
Da , samo još neznam na koje dugme ili ruèicu :( ali vidio sam prvi dan u Vbovcu da je serviser to radio , može 100 % , dajem mali prst na desnoj ruci ako treba :wink:

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Kakva je korist u radu što to može? Zar nije dosta da je prednja osovina ogibljenja i to je to?

B

Bobo

Guest
Pa valjda neke koristi ima... prvo mi na pamet pada da pri oranju tocak koji je u brazdi ne bude na koso, nego ravnom povrsinom gazi u brazdi i ima vecu vucnu silu, ista stvar i s tockom koji nije u brazdi...

R

Ratarko

Guest
Kad vidim kako se to ponaša u radu onda æu znati , sada pojma nemam.
Mislim da ta prednja osovina ustvari ima neki hod od , ajde da bubnem , 150 mm . U polju traktor sam tone i diže se u tome dozvoljenom hodu a ti ako želiš možeš sam "napumpati" odnosno "ispustiti" tu hidrauliku tako da izgleda kako traktor raste ili pada , to je stvarno laièki objašnjeno ili makar sam pokušao :oops:

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh