• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slike_Gudovec 2007.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

banijac

Guest
Evo par mojih slika....

Obrisan neispravan link.

Zeko...moje traktorče...stiže za 2 tjedna...nije neš...al meni dovoljan...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Dobre slike , da li sam usammljen u razmišljanju da je ta Gaspardo pneumatska sijačica totalni overkill po pitanju njenog izgleda ?
Več je sada viša od Same Siver traktora a stoji na zemlji , u transportnom polažaju ide još 70 cm gore , meni je to bezveze , a kada pogledamo da samo nudi dva reda više od klasične šest redne sijačice ...
A ovi markeri joj dođu kao ona ruka što se spoji na električnu tramvajsku mrežu .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Po mojem je ta sijačica bolja od 6 redne jer je uža od 6 redne!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Moje slike:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Po mojem je ta sijačica bolja od 6 redne jer je uža od 6 redne!

Dobro to je i bio cilj ali pogledaj kako su ga postigli da bi dobili sijačicu koja ima osam reda .
One markere nikako ne razumijem i njihov položaj , neoprostivo ako se mene pita , u transportu bi oni bili minimalno metar viši od traktora ili su več sada toliko viši ?

Kako nemaš sliku od Agrofarma 100 a rekao si da ti je super , promjenio si mišljenje ili nisi stigao uslikati ?
 
C

ciganek1

Guest
23.03.2007 Gudovac

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Ova maska mu je koma , kao da mu se spava ili da je tužan .
Kao doktor Zoidberg iz Futurame :lol:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Več sam rekao da mi slike sa sajma nisu zanimljive! Bio sam u istom takvom Lamborghiniju R3 EVO i zaključio neke stvari:
-velika prednost original Deutz motor
- mjenjač je puno bolji nego kod starijih traktora iz SDF grupacije, skroz je precizan i lagano ide, čak i mjenjač od reduktora ide skroz lagano, jedina zamjerka mjenjaču ide što umjesto do sada tri brzine koje se mijenjaju bez kvačila ima samo dvije
- ako se uzme mehanički inverzer onda je on sa lijeve strane sjedala -što uopče nije praktično- rješenje toga je da se uzme elektrohidraulični inverzer
-nema elektronske hidraulike- nedostatak
- nedostatak je teško pristupačne ručice od hidraulika i od izvoda - na starijem R3 puno bolji razmještaj i upravljenje preko yosticka
- do sada 8 izvoda hidraulike -sada 6
- ima jako dobru preglednost , malen je , a dosta težak - meni je lijep
-prednost- veliki digitalni display
Zaključak: -koliko su ga unaprijedili sa Deutz motorom i mjenjačem toliko su ga unazadili sa drugim stvarima!
 
R

Ratarko

Guest
Mislim da če ti traktori profitirati kad budu imali EHR u ponudi .
Neki od tvojih nedostataka koje si nabrojao če se automatski brisati te uz pravi el. powershutle sa lijeve strane mislim da bi onda bili bez neke mane .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Neznam kako če popraviti to što su spustili komande dolje kraj sjedala, do sada je R3 ima komande na blatobranu !
 
B

Bobo

Guest
R

Ratarko

Guest
Da li ja to dobro vidim ili je ovaj veliki Đoni spustio nos skoro do zemlje , nadam se da je to nekakav feature sa spuštanjem nosa kao na mom MF-u odnosno da mu to nije normalna visina naprijed ...
 
B

Bobo

Guest
Naprijed ima hidraulicne "anortizere" i kad se ugasi, on "sjedne" Kao sto i citroen sjedne kad ga ugasis...

Zanimljivo ga bilo vidjeti 10 cm od zemlje...
 
R

Ratarko

Guest
Aha , to sam i mislio da je tako ali nisam vidio ili čitao detaljno o tome .
To isto radi i MF , vidio sam kako je serviser to radio sa mojim MF-om ali što se tu točno događa nisam vidio . Prilično me zanimaju te gibljive osovine na traktorima . Kad nađem vremena naštrebati ču kako ta JD osovina radi , nešto mi govori da bi to bilo najbolje riješeno baš kod JD , makar po onome što sam pročitao u katalozima o tome.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko ti možeš sam dizati i spuštati prednji kraj? Ja sam vidio kako diže i spušta prednji kraj na Fendt-u!
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ratarko ti možeš sam dizati i spuštati prednji kraj? Ja sam vidio kako diže i spušta prednji kraj na Fendt-u!

Da , samo još neznam na koje dugme ili ručicu :( ali vidio sam prvi dan u Vbovcu da je serviser to radio , može 100 % , dajem mali prst na desnoj ruci ako treba :wink:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Kakva je korist u radu što to može? Zar nije dosta da je prednja osovina ogibljenja i to je to?
 
B

Bobo

Guest
Pa valjda neke koristi ima... prvo mi na pamet pada da pri oranju tocak koji je u brazdi ne bude na koso, nego ravnom povrsinom gazi u brazdi i ima vecu vucnu silu, ista stvar i s tockom koji nije u brazdi...
 
R

Ratarko

Guest
Kad vidim kako se to ponaša u radu onda ču znati , sada pojma nemam.
Mislim da ta prednja osovina ustvari ima neki hod od , ajde da bubnem , 150 mm . U polju traktor sam tone i diže se u tome dozvoljenom hodu a ti ako želiš možeš sam "napumpati" odnosno "ispustiti" tu hidrauliku tako da izgleda kako traktor raste ili pada , to je stvarno laički objašnjeno ili makar sam pokušao :oops:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh