• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

Anthrax

Novi član
Tu od
12 Ruj 2013
Poruka
26
nedavno sam pitao iskusne vocare kakva su iskustva sa cac.rodnom posto se pripremam da bas nju zasadim. Niko nista nepise jel je to niko nema ili nije vredna pomena.

Jesi razmisljao o presidentu možda?
Dozrijet ce za kojih par dana. Nakon nje sve ostale sljive su mi sitne ko špekulje
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Jesi razmisljao o presidentu možda?
Dozrijet ce za kojih par dana. Nakon nje sve ostale sljive su mi sitne ko špekulje

Da svakako bih zasadio nesto i ''Prezidenta'' ali je problem gdje naci sadnice jer proljetos ovdje kod mene nisam mogao nigdje naci sadnice pokusacu jesenas
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Da svakako bih zasadio nesto i ''Prezidenta'' ali je problem gdje naci sadnice jer proljetos ovdje kod mene nisam mogao nigdje naci sadnice pokusacu jesenas

Mislim da je bolja Felicija evo malo slika od prošle godine, a nove slikam čim stignem, tek sad počinje polako da zri.

Slike.........Link.
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Mislim da je bolja Felicija evo malo slika od prošle godine, a nove slikam čim stignem, tek sad počinje polako da zri.

Slike.........Link.

uff pa felicija je ogromna.
kao manja jabuka

Felicija - gdje se može nabaviti?

Za Hrvatcku ne znam, ali znam rasadnike u Sloveniji i BiH.

Jel to kaj znaš u sloveniji blizu zagreba?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Tatko na zadnjoj slici su dva ploda ''Felicije '' a koja su ona dva manja sitnija ploda

izvinjavam se tek sada sam vidio gore iznad da pise daje stenlej stvarno je velika razlika u velicini ploda moram je zasadit. Dali felicija osim stoje za upotrebu u svjezem stanju moze i za druge vidove prerade
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Dali felicija osim stoje za upotrebu u svjezem stanju moze i za druge vidove prerade

Šteta je da ide u drugu svrhu, jer tad nema šljive na tržištu, a i cijena je visoka. Doduše ja sam namjerno pekao nešto rakije od nje i mogu reći da je odlična.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Al smo se usrečili ove godine sa šljivom :( Jedino što sma prodao sve do zadnje je Katinka, ovo ostalo ubi bože. Cijena se spustila na 1 kn / kg u plastičnoj posudici, pa mislim stvarno ... Sada je 4 kn / kg
 

nothing

Član
Tu od
16 Ruj 2013
Poruka
49
E ovako... Odlučio sam posaditi nekih 250-300 sadnica šljive (konkretno me interesuje koja je dobra za rakiju). Zanima me Vaše iskustvo sa njom... Da li voli vlagu, jer na toj mojoj parceli, duž južne strane protiče rijeka, koja nije nimalo zagadjena, a duž istočne, jedan manji izvorčić... Dakle mogle bi imati 24h dnevno vodu, i suša ih ne bi nimalo pogodila.
 
Posljednje uređivanje:

nothing

Član
Tu od
16 Ruj 2013
Poruka
49
Znam jedino da grof althanu paše dosta vlage

Ali imam na toj parceli nekoliko čačanki i savki, uz samu rijeku, i svake godine odlično rode, a i šljiva bude kvalitetna...

Ljudi, došao sam na jednu ideju... Pošto neću imati prihoda od tih šljiva jedno 5-6 godina, da li bih možda smio, lupam, posijati pasulj između redova? Planiram čitavu njivu uzorati, isfrejzati, posaditi šljive sada na jesen, a tamo negdje u aprilu posijati pasulj.


Parcela izgleda ovako (skroz je ravno):
veličina oko 50-60ari
nadmorska visina oko 650m
crvena - međa;
plava - rijeka / izvor
 

Prilozi

  • 121.JPG
    121.JPG
    34.1 KB · Pregleda: 120
Posljednje uređivanje:

Samsung77

Novi član
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
14
Problem Sljiva

Rodna cacanka
Sadnja 11.11.2011 godine

Danas primijetio bore na kori stabla i zavirim ispod kore imam sta i vidjeti
crvici polijepljeni na stablo i sisaju sok.

Da li jeli neko imao ovaj problem i ocemu se radi?

Cime mogu spasit vocnjak?
 

Prilozi

  • 2013-11-10_140335.jpg
    2013-11-10_140335.jpg
    15.1 KB · Pregleda: 131
  • 2013-11-10_140424.jpg
    2013-11-10_140424.jpg
    20 KB · Pregleda: 108
  • 2013-11-10_140500.jpg
    2013-11-10_140500.jpg
    15.8 KB · Pregleda: 98
  • 2013-11-10_140612.jpg
    2013-11-10_140612.jpg
    12 KB · Pregleda: 114

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: Problem Sljiva

Samsung77@ postavi slike u većoj rezoluciji, slabo se vidi.

Upustvo za postavljanje slika...........Link
 

Samsung77

Novi član
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
14
Evo jos slika i u vecoj rezoluciji

da jos napomenem vecinom su napadnute ovogodisnje grancice

855q.png

zyvk.png

ts14.png

lt0v.png

w5w2.png

k28q.png

ii6t.png

q79o.png
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
..Sumljam na potkornjaka (ne vidi se baš najbolje, nisu izoštreni detalji). On se vrlo teško suzbija.

Šta god da je nije dobro, ako je masovna pojava. Drugo malo koji će preparat djlovati ispod kore biljke tako da to može biti ozbiljan problem.

Kolika je površina u pitanju?
 

Samsung77

Novi član
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
14
..Sumljam na potkornjaka (ne vidi se baš najbolje, nisu izoštreni detalji). On se vrlo teško suzbija.

Šta god da je nije dobro, ako je masovna pojava. Drugo malo koji će preparat djlovati ispod kore biljke tako da to može biti ozbiljan problem.

Kolika je površina u pitanju?

2 dunuma 80 sadnica
nisam siguran sta da radim ali trebam brzo djelovat
vecinom su mi vrhovi napadnuti mogao bih orezat pola stabla i okrenut se rezanju u obrnutu piramidu i probat spasit bilo sta
ali se bojim da se ne ponovi i sljedece godine ista stvar
probat cu snimit video i postavit na youtube pa da vidite malo bolje
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Danas sam slucajno navratio u jedan rasadnik i kupim neku stubastu sljivu sto ja naravno nikad nisam vidio. Mozeli mi neko nesto reci o njoj jeli krupna itd mozda bih uzeo jos koju.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Danas sam slucajno navratio u jedan rasadnik i kupim neku stubastu sljivu sto ja naravno nikad nisam vidio. Mozeli mi neko nesto reci o njoj jeli krupna itd mozda bih uzeo jos koju.
do sad sam vidio samo stubaste jabuke, prviput da čujem za takovu šljivu... :icon_confused:
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Danas sam slucajno navratio u jedan rasadnik i kupim neku stubastu sljivu sto ja naravno nikad nisam vidio. Mozeli mi neko nesto reci o njoj jeli krupna itd mozda bih uzeo jos koju.

Koji je rasadnik u pitanju i mene to intresuje.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Koja bi bila ova šljiva slikano 23.09. Imam samo dva stabla ove šljive. Odličan okus i maloprodajna cijena u to vrijeme :)

hnu3.jpg

bbz8.jpg

2qwo.jpg

6jip.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh