• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o pilama

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Za 038 bi dijelova moralo biti. Naime radi se u Brazilu i još se prodaje u Bosni npr. Može bit da pokoji dio više nema za kupiti jer su kroz 40 godina izrade bile brojne revizije. Al generalno je to stara pila sa najboljom opskrbom dijelova. Za razliku od nje 042/048 su najrijeđe pile(kratko su bile u ponudi) i za njih nema gotovo nikakvih dijelova. Eventualno gdje koji dio iz starih zaliha.

Nego pitanje za iskustvo sa Husqvarnom. Naime od ovlaštenog dobavljača sam zadnji dio za 137icu čekao 2 mjeseca. Dobavljač mi se žali da je generalno otežana isporuka dijelova.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
bok ekipa, trebam preporuku za dobar servis motorne pile u Zagrebu, Kad ju nagnem na bok onda krepa :/
Model je pahistorijski:

STIHL 038 AV SUPER​


Molio bi i preporuku neke pile da je taj rang ili rang više za svaki slučaj ako bi popravak bio turbo skup.
Vidi u V. Gorici preko puta LIDLa - UNIKOMERC
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Nego pitanje za iskustvo sa Husqvarnom. Naime od ovlaštenog dobavljača sam zadnji dio za 137icu čekao 2 mjeseca. Dobavljač mi se žali da je generalno otežana isporuka dijelova.
Da i ja sam čekao mjesec i pol ta 2 dijela..
Al bitno da stigne 💪
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
Upravo danas slagal našu najstariju pilu iz 79 godine..
Čak original dio dobio, jedino je špaga i feder vjerojatno kinesko 😀
koja je to? imam sličnu. na mojoj još piše tomos husqvarna mislim da je 650
 
  • Like
Reactions: 402

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
411
I ja sam čekao Huskin rezervoar goriva za trimer i filter zraka za motornu pilu a jedno mjesec i pol.
 

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
54
Ako se ne varam, 65 L je Šveđanka original... a 650 je ista stvar samo što se radila po licenci u Tomos Koper..
Naša je negdje 80 godište, djed kupio novu, on se učio na njoj, poslije moj tata, a zadnji ja... znači 3 generacije... več je umorna ali tata još uvijek radi s njom... prvog vlasnika je preživjela...👍
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
tako je...650 je tomos jer se radila po njihovoj licenci...moju je kupio tastov otac kad su kuću radili...ja sam je nasljedio. prošle godine je napravljen kompletan remont..zamijenili sve što se trebalo i radi savršeno još uvijek. od oca sam nasljedio partner 7000plus jer on ju malo teže upali (muči ga rame pa ne može povući)...odlična pila...samo nema više dijelova za nju...ali pili ko luda...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Ako se ne varam, 65 L je Šveđanka original... a 650 je ista stvar samo što se radila po licenci u Tomos Koper..
Naša je negdje 80 godište, djed kupio novu, on se učio na njoj, poslije moj tata, a zadnji ja... znači 3 generacije... več je umorna ali tata još uvijek radi s njom... prvog vlasnika je preživjela...👍
Ista stvar i kod mene.. Otac ju je kupio novu, al je i deda radil s njom.. Evo sad ju ponekad i ja znam koristit, mada nisam neki ljubitelj pila i rezanja..
 
  • Like
Reactions: 402

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
54
Evo Husqvarna 650 od jednog starijeg covjeka 1. vlasnik.... nije puno radila, sve original... neunistivo izgleda.... nasa je protiv ove ko da je iz dosla iz borbe😆.... proizvodio Tomos, Jugoslavija...
 

Prilozi

  • IMG_5165.jpeg
    IMG_5165.jpeg
    66.3 KB · Pregleda: 25
  • IMG_5166.jpeg
    IMG_5166.jpeg
    34.9 KB · Pregleda: 25

Najnoviji postovi

Na vrh