• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slovenska nesilica

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Mlada kokica pred nešenje mi dudi i kunja, ništa ne jede samo pije vodu cijeli dan i žvata joj je puna vode sva se napuhnula... ? Inače je kupljena s 19-20 tjedana i cijepljena je pa bi to trebalo eliminirat neke bolesti,bar mislim. Može li joj se kako pomoći ili će drapit? Kokcidioza nije jer proljev nema uopće,gamboro i marek ne bi smio bit jer je kupljena procijepljena
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
I voda joj ide kroz kljun van kao da povraca. Takvoj kod mene nije bilo pomoci. Il je nesto pozderala otrovno , il joj je zatajio zeludac pa nemre provarit, il joj je negdje nesto zapelo. To sto netko tvrdi da je cjepio ne mora biti i istina. Ovi koji prodaju kokosi na veliko svasta kazu. Najbolja im je caka ovo kaj ti velis da su pred nesenje. Mene tako doma zafrkavali svaki dan jedno dva mjeseca sa tim samo sto nisu pronjele.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Baš tako,točno ti simptomi . Čuo sam savjet od jedne starije žene da joj se ugura u kljun malo svinjske masti da pojede pa da kao joj probava brže proradi ako znate na šta mislim😂 pa da možda pomogne da izbaci to što je progutala,e sad to mi nije neka investicija pa sam probo al mislim da je do jutra mrtva🙄. Samo ne znam šta je uspjela progutat kad ipak pazim da u dijelu gdje su kokoši bude bez smeća i nepotrebnih stvari,čak sam neki dan pokupio i višak nakošene trave koju nisu pojele pa se počela sušit a eto ona svejedno nađe,ako ugine bit cu baš razocaran jer bi trebale svaki čas krenut nest a potražnja za jajima mi je velika.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sam probo sa spricom i mlakom vodom ali povratila je samo vodu. Znaci nikakve koristi. Dovoljno je da je pojela otrovanog misa ili stakora. Isto kad kosis moze joj dugacka vlat trave zapeti. Ili neka otrovna trava ili brsljan. Mozda si pokosio negdje di je spricano sa kemikalijama, ispusteno ulje, baceno neko sredstvo ili umjetno gnojivo. Mlade kokosi su osjetljive. Ako su kraj puta mogao je netko bacit sta otrovano. Tako je prije jedno cetri godine jedan moj prijatelj nasao dvadesetak otrovanih. Ljudima smeta ili im smrdi, pjeto kukurice ili su ljubomorni.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ona što je dudila je uginula, ali je zato prije tri dana je jedna crna snjela prvo jaje i to tamnije ljuske iako literatura kaže da su svijetla🤔
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jel konacno pocela ta proizvodnja jaja il jos uvijej samo sto ne pronesu. Meni isto jedan nudio 5 komada slovenki za 300 kuna al jako sitne. Veli da su pred nesenjem . Ja mu velim da ako na cistoj smjesi prenesu do sisveta da ce biti dobro. Il su zakrzljale il imaju samo mjesec dana.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Pronose sve redom ,svaki dan po jedna dvije... Sad cekam da krenu nest kak treba pa ću znat kakve su točno,za sad mi se čini da ove koje su pronjele dosta dobro nose... 15901605471293168019226289699178.jpg
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Jedno sam našo van gnijezda u kokošinjcu, jedno je pas našo(e sad jel njihovo ili od drugih kokoši ne znam) ali ostala nose uredno u gnijezdu gdje i ostale kokoši
 

iko1

Novi član
Tu od
27 Stu 2019
Poruka
13
Ako netko zna i ima ove kokoši nek napiše njihove karakteristike i stavi slike. Navodno postoje u tri boje , crna , crvena i grahorasta. Hvala.
Imam ih od velajče ove godine. Dobre kokoši. Solidno nose. Sa njima sam kupio i pivca. Pivac mi stvara probleme. Upravo sam maloprije u temi PJETAO pisao o tome. Osim boja koje ste naveli ima i bjelih. Ja sam tražio hrvatice, ali ih nisam na pazaru u Benkovcu našao pa sam kupio slovenke.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Meni jako dobro nose 8-10 jaja od njih 12(još je jedna nažalost nastradala), razmisljam cak da ih još kupim kad pokoljem nekoliko starih kokoši koje slabo nose
 

iko1

Novi član
Tu od
27 Stu 2019
Poruka
13
Meni jako dobro nose 8-10 jaja od njih 12(još je jedna nažalost nastradala), razmisljam cak da ih još kupim kad pokoljem nekoliko starih kokoši koje slabo nose
Ja imam isto 12 i nose dnevno od 9 do 12 jaja. Imaju stalno hranu pripremljenu ( prekrupa (šrot), hrana za nasilice i meknje) ne suho nego izmješano s vodom.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja sam preko Njuškala našao u svojoj okolici(Bjelovar),ako vam je blizu mogu vam poslat broj na pp pa pitajte jel ima još
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Za sada je predaleko a volio bi da je i organizirani uzgoj, zbog cijepljenja i tekuti. Možda oplođena jaja kada bi nabavio jer kolega ima inkubator?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ivan kako nesivost kod slovenki. Sad bi trebale vec biti u punoj nesivost. Nista se ne hvalis.
 

iko1

Novi član
Tu od
27 Stu 2019
Poruka
13
Ivan kako nesivost kod slovenki. Sad bi trebale vec biti u punoj nesivost. Nista se ne hvalis.
Dobre su. Jedno vrijeme je bio velik pad nosivosti, ali sad se popravio. Vjerojatno smo im davali puno zelenila, a i vrućina je napravila svoje ( oko 36 stupnjeva).
 

Najnoviji postovi

Na vrh