• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

snow blower

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,420
Savoris, nije loše, izgleda relativno jednostavno...pretpostavljam da bi kod malog rotora getriba trebala biti u prijenosnom omjeru 1:2, a pužnica bi se trebala vrtjeti sporije, 1:1 ili možda i manje, to treba vidjeti jer mislim da je to najvažniji dio kod konstruiranja ovog stroja. Ostalo je mačji kašalj... Pozabavit ću se neki dan malo sa time pa možda stavim kakvu idejnu skicu kako bih ja to pokušao izvesti...
 
V

VTZ

Guest
Ja za dvorište koristim malu snježnu frezu, koju pogoni elektromotor. Što je snijeg bolje smrznut i suh, tim dalje leti, i stroj lakše i brže radi. Najgore je kod mokrog snijega, u tom slučaju van leti pola vode i pola bljuzgavice.

Ne znam kako velike snježne freze uimaju riješen problem nailaska na čvrste predmete, jer na pr. jedan kamen može nanjeti velike štete dijelovima koji rotiraju. Moja freza ima rotor-pužnicu od tvrde gume, zašarafljene za metalne nosače. U slučaju udarca guma se deformira, i stroj se automatski zaustavlja.

Nisam detaljno proučavao taj mehanizam, ali vjerojatno se radi o nekakvo spojci, osjetljivoj na udarce.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
VTZ kaže:
Ja za dvorište koristim malu snježnu frezu, koju pogoni elektromotor. Što je snijeg bolje smrznut i suh, tim dalje leti, i stroj lakše i brže radi. Najgore je kod mokrog snijega, u tom slučaju van leti pola vode i pola bljuzgavice.

Ne znam kako velike snježne freze uimaju riješen problem nailaska na čvrste predmete, jer na pr. jedan kamen može nanjeti velike štete dijelovima koji rotiraju. Moja freza ima rotor-pužnicu od tvrde gume, zašarafljene za metalne nosače. U slučaju udarca guma se deformira, i stroj se automatski zaustavlja.

Nisam detaljno proučavao taj mehanizam, ali vjerojatno se radi o nekakvo spojci, osjetljivoj na udarce.

Frikcioni kuplung na kardanu ... no mala korist od njega kad imaš veliku energiju zamašne mase. A da bi puhač dobro radio, mora biti mali zazor između rotora i statora na ventilatoru.
 
V

VTZ

Guest
Čini mi se kako ova gumena pužnica čak malo struže po kučištu freze. Do sada se nisam previše bavio načinom rada, važno je da stroj dobro obavlja svoj posao. ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
VTZ kaže:
Čini mi se kako ova gumena pužnica čak malo struže po kučištu freze. Do sada se nisam previše bavio načinom rada, važno je da stroj dobro obavlja svoj posao. ;)
Da, samo tvoja freza je jednostepena.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Jel može to traktor sa prednjom hidraulikom i kardanom gurat, tj. radit sa tim :?:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
savo, svašta bi se kod tebe tu moglo nač...od lanaca do zupčanika :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
puknuti da ovaj radi bez puznice
samo ipak je ovo namjenski stroj vidis i sam za sta sluzi
razmisljao sam i o toj varijanti

normalno da je idealno za prednji hidraulik
kod mene ce ici pozadi posto nemam naprijed

danas sam iskrojio ovaj dio oko turbine i sve povario bilo je mnooogo varenja oko 30 metara vara kada sastavis sve
sutra nadam se da uradim radno kolo turbine i kacanje za poluge

nadam se da snijeg nece uskoro :roll:
padao je danas ali jako mokar tako da se odmah topi pri kontaktu sa zemljom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pitanje koliko je namjenski ..pogledaj da cisti sve..gotovo do asfalta ...
I meni logika govori da pužnica pomaže tj, dobavlja snjeg do turbine ..
Na linku je daska malo u "koso" kako bi snjeg skliznuo u turbinu ..možda turbina samo mrvi (gloda) snjeg kako ne bi u turbini završile smrznute grude ....
Ja bi probao bez pužnice ...
Pogledaj ovu sliku ..interesantno
Obrisan neispravan link.
http://www.jswoodhouse.com/images/speci ... blower.jpg
Vjerujem da tebi treba za dvorište i ovakva kombinacija ti ne odgovara ... ali zajebavat se s pužnicom a može i bez nje ...razmisli...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
:scratch jako interesantno rjesenje
samo pitanje je oce li moj vladimirec imati dovoljno gripa bez lanaca na tockovima da bi odradio to
posto se krece unazad neznam ***** li ga


a naravno uzeo sam i ovo u razmatranje

nisam nista radio ovih dana za njemu nije kasno za prepravak samo zakrenem ona krila i to je to
ja bih prije toga da se bacim na izradu turbine pa onda cu da vidim
najvise me jebendise pogon spuznice posto se ona okrece 3 puta sporije nego turbina i tesko mi je za pogon
ja sam htjeo da uradim hidro motor to mi je najlakse
ali posto imam i rusa koji ce mozda i on nositi a u njega je pumpa 68 litara a en prigusuje mi se pa onda puznica ima da pici brze od turbine

jos cu da ramislim sta cu prvo da rijesim turbinu
ako imas jos sta interesantno okaci
a imao sam ovu sliku sto je origigi
a prakticno je rjesenje na ovome rucnom radu onaj usmjerivac snijega gore na izlazu neko je to odlicno patentirao
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
... usnjerivac je jednostavan jer se ovo vuce iza traktora, i jedini moguci smjer bacanja je ljevo ili desno ..
ostalo nema smisla ..
A pogon pužnice :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
B

Bobo

Guest
Posto vidim da imas dosta kombajnskih djelova po dvoristu, mozda imas i puznicu sa zitnog hedera negdje?

Nju ugradi u blower, tako da imas i "lijevi" i "desni" navoj puznice koji ce snijeg dovoditi do turbine, bas kao sto na kombajnu radi sa odsjecenim zitom...

Tu imas odmah i lezajeve, te zupcanik za pogon puznice.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=R0f6jdcSGD8[/YT]


evo ga probanje turbine
snimak je losh sunce je udaralo prema telefonu
uz to jos neznam da okrenem snimak pravilno posto je drugar drzao telefon naopacke

zadovoljan sam kako je bacala vodu stvarno prizor je fenomenalan
nebitno je dali je potopim cijelu u vodu ili samo jedan dio baca u visinu pa sigurno preko 10metara slap presjeka koliki je i izlaz iz turbine stim sto nema usmjerivaca i mnogo rasipa
okupao osam se kao mish bio mokar go gaca

propeler sam napravio sa 5 peraja koje su napravljene od gibanj plate
5 peraja je posto je glavcina od zadnjeg tocka od mercedesa 123ke i ima 5 srafova
ako bude problema napravit cu i od 4 ovako mi bilo lakse
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh