• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2010.-2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Evo kakva je kod mene ova soja što je proljetos stradala od prskanja. Većina biljaka se oporavila i sad dobro napreduje sobzirom na to da već duže vrijeme nema ni kapi kiše.


 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
danasnje stanje soje.





na izgled je odlicna. rekao bih skoro dvostruko vislja nego lani posto smo lani prvi put sijali a i zemlje su se tek dovodile u red.
visina je na mojih 180cm od struka ili nesto malo ispod do iznad pupka.
izgleda super, ali mahuna ima dosta manje nego bi trebalo biti. ima dosta cvjetova tj zametaka koji nisu izrastli u mahunu. nemogu procijeniti koliko je toga, ali dosta..
za sada se lijepo zeleni i ne susi se jos.
naravno, stvarna situacija ce se vidjeti tek iza kombajna, ali s obzirom na godinu i da je kompletna povrsina pod sojom presijavana ja sam vise nego zadovoljan..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Na ovu sušu dobro izgleda. Nedavno sam prolazio kraj jedne osušila se.
 
B

Bobo

Guest
Decki, kad krecete u zetvu soje?

U Srbiji cjena 4.4kn/kg i raste a kod nas daju 3.30kn/kg...

U mom kraju mislim da soja nece omanuti, jer je dobila kise kad je trebalo a i sijana je na njive doobro gnojene stajnjakom. Nadam se prinosu 1500kg/kj no dok ne prodje kroz kombajn, nista necu pricati, ovako se samo nadam...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
jos prije 7 dana sam cuo da je nedaleko mene covjek krenuo sa zetvom.
nisam doma pa neznam kako se drzi moja soja ali mislim da nece jos biti za branje.

za prinos mogu samo bezveze nagadjat. mislim da ipak nece biti tako dobar kako sam se nadao. gornje mahune su jos nalijevale dok je soja pocela zutjeti na nekim dijelovima.
kao sto kazes, dok kombajn ne prodje nece se znat.

sto se tice cijene, vidim po drugim forumima da se spominje 3,50kn pa cak i 3,70. sta je od svega toga tocno, neznam..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
gotovo je sa sojom kod mene za ovu godinu.

kako je zetva krenula i nakon citanja foruma, ocekivanja su lagano padala i na kraju smo zakljucili da cemo biti zadovoljni sa 1t po kj.

ali tesko je to ocjeniti dok kombajn ne udje u polje..

slike od prije 2 tjedna. vlaga je tada bila 9%. rucni uzorak..





prije tjedan dana su otac i brat skinuli 11kj. nisam bio doma pa nemam slika.

ovo je od danas:

4,14kj i 6360kg











ukupni prosijek je 1560kg/kj ili 2700kg/ha.
na 11kj je prosijek bio 1680kg a najslabije je bilo na na 3 parcela sto radimo prvu godinu. 1228kg/kj

nista se nije gledalo na silosu. samo vaga i kipanje tako da vlagu neznam a primjesa bi trebala biti zanemariva posto je bila dosta cista soja..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh