• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Ovisno o poniku korova,mi smo znali ići i sa pola doze i sa punom dozom,sa pola doze idemo kada je soja mala ako zemljišni ne odradi dobro
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Ima li tko iskustva s klomazonom kad je soja vani?? Mislio sam ići s corumom ali možda bi mu dodao i klomazon.
Pitao sam prodavača i kaže da klomazonom ići samo prije nicanja, a na srpskom forumu pišu da idu iza nicanja. On je i zemljisni pa bi trebao držati čisto do žetve od ambrozije a i dosta mi slaka krenulo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Njega ima u reactoru,a rečeno mi je da on spali klicu na soji ako se zakasni sa špricanjem,pa ide odmah nakon sjetve..ja sam tako napravio,a praktična iskustva osim ovoga da sam špricao nakon sjetve nemam..
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Mi smo u firmi stavljali klomazon u soju u korekciji,stavljali smo 125 ml na ha i pali i ambroziju i ako malo "utekne"
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Ja sam ranijih godina išao na soju sa herbicidom RAMPA nakon nicanja, ona je po sastavu klomazon 360g/l kao i clematis. Ne znam zašto za clematis navode da mora ići prije nicanja ali sam ove godine nabavio njega i planiram ići sa 0,3l/ha kada korov dobro ponikne (nakon nicanja). Rampa je to sve skidala bez problema. Više me mući što navode da se ne smije obrađivati zemlja nakon aplikacije, nisam siguran jel to zbog štetnog utjecaja na čovjeka ili šta, vjerovatno ću zbog toga kultivirati sa maskom...

I klomazon je problem za sjetvu ječma na jesen, tako da znate izbjegavati klomazon ili ječam u kombinaciji iste godine.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Koju kombinaciju mogu sad koristiti u fazi treće troliske da korektiram i uskolisne i širokolisne korove?

20220518_160358.jpg 20220518_160341.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Koliko dana najkasnije ići od prve u drugu split aplikaciju corumom?
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Kažu od 7 do 10 dana,ja sam išao nakon 7 dana
 

Prilozi

  • IMG_20220518_174522.jpg
    IMG_20220518_174522.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 32

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Jek mi se to čini ili je i soja pozutila??
Ja sam radio prvi split Corum + bentanazon pa nije pozutila, kad se dobro pogleda onda se vidi da je malo dobila po piksi ali ništa strašno.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Išao sam Dual + Sencor i nije loše, ali očito je bezveze to bacat s obzirom da je Corum koliko čujem puno bolji i čujem da rješava sve širokolisne uspješno i ipak moram s njim u korekciju, a mislio sam da ću morat korektirat samo sirak. Dual i Sencor su propustili osjak, osušio se di koji, ima nešto ambrozije sitno, svačeg u malim količinama, tako da mi se baš ne ostavlja to. Pa Corum ima bentazon u sebi ?!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Meni danas 7 dana, al ne vjerujem da ću stići prije ponedjeljka.
Ja sam corumom išao i u lucernu ove godine prvi puta gdje su korovi solidni bili, inače sam išao sa pulsar 40, ali ga nisam uspio naći. Moram ovih dana obići da vidim rezultat, samo problem je što nema kiše, pa i mlada lucerna se muči, ako ne bude uskoro mogla bi se i ona posušiti.
 
Posljednje uređivanje:

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Ima Corum bentanazona u sebi, ali ako imaš neke tvrdokorne korove ili ti malo pobjegnu mora se pojačati s 1L nekog bentanazona(2x 0,5L). Ja sam radio prije 7 dana prvi split. A prskao sam s Frontier x2 + mistral prije nicanja. Provukla se gdje koja ambrozija i slak.
 

Prilozi

  • 20220518_121327.jpg
    20220518_121327.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 24

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Jučer ošpricana soja sa pola doze corumom 1L. Jel bi se moglo sutra sa focus ultra zbog dosta sirka?
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Pozdrav. Da li miješati Corum i foliarno Poly Feed? Ostao mi je drugi prihod Corumom u Split primjeni, a kasnim s njim jer su bile kiše zadnjih dana.
Info o miješanju nisam našao, a malo mi je knapf jer je već u 3. trolistki.
 

Najnoviji postovi

Na vrh