• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sonalika traktori

dabar

Novi član
Tu od
29 Stu 2015
Poruka
4
Pozdrav kolege forumaši, jel zna netko kako doći do dijelova za Solis, već tjedan dana pokušavam naći anlaser za Solisa 50, čovjek iz Traktor centra je par dana pokušavao doći do anlasera ali bezuspješno, zvao sam Sekru kaže nemaju. Sada pokušavam pronaći nešto u Mađarskoj.
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
Da se pohvalim, nabavio sam Solis 50 4x4 sa kabinom 2021 godište. Uspješno kupljen u rujnu 2021 u Sloveniji i uvežen u Hrvatsku za 3.000 eura manje (sa klimon i DPF filterom - Euro IIIa ), registriran i u slabijem radu (vuča prikolice, lagana oranja). 90 radnih sati za sad. Muku sam izmučio sa njime dok smo ga prokužili pogotovo kako se servisira.
Ostalo je još prokužiti kako isključiti pištanje koje treba isključiti za servisni interval izmjene ulja na 60 sati (tad je krenulo svaki put kad se da kontakt na traktoru). Slovenac koji nam je prodao traktor svaki puta pošalje krivi manual i upustva za rukovanje kao da postoje 30 različit vrsta motora i šasije samo za Solis 50 model. Stojim na raspolaganju ako tko treba pomoć što sam naučio do sad. Naučilo smo kako i mijenjati ulje, a za hidrauliku servisirati se mora skidati zaštita kardana za prednji pogon
 

Ivan06

Novi član
Tu od
18 Velj 2023
Poruka
10
Pozdrav, zanima me što bi moglo biti sa traktorom znači puši na odušak i baca ulje na mjerač od razine ulja.E sad dali je motor zreo za generalnu ili je nešto drugo u pitanju je sonalik di 90 2009.godište
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Pozdrav, zanima me što bi moglo biti sa traktorom znači puši na odušak i baca ulje na mjerač od razine ulja.E sad dali je motor zreo za generalnu ili je nešto drugo u pitanju je sonalik di 90 2009.godište
A jadan ti, tebi svaki traktor puši a svaki ima samo 2000 RS
 

Najnoviji postovi

Na vrh