• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SONALIKA vs MF 240

T

TINKO

Guest
tijesan je zato što mu je sic preblizu volana ali sic se može pomaknit u natrag
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Hehe, ovisno o kilaži i dimenzijama traktorista. a opet, tko je mal, može sa Sonalikom imati problema, jer ima mjesta kao na autobusnom kolodvoru, Ali su joj i dimenzije puuuno veće. TINKO, sa kakvim ti plugom prijatelj ore?
 
T

TINKO

Guest
neznam , ali sa njim još nije oro jer je traktor nov a kada je nov prvih 50 sati nesmije raditi teške poslove , za sada snjim samo prevozi rolo bale , jednu po jednu.
 
B

BAGERISTA

Guest
Očeš reč da je ovo nov traktor,,,,,,,,,,, :scratch :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
BAGERISTA kaže:
Očeš reč da je ovo nov traktor,,,,,,,,,,, :scratch :scratch
Mislim da još ima najlon preko sjedala .
Ne bi se kladio ali nisu valjda slikali stari za službenu stranicu gdje se prodaju :oops: :mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
Krivo ja shvatija,,,,nema veze moja greška.........ali da je dobar je.. :mrgreen: :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Trebam sliku jednog detalja sa MF-a 240 , tamo negdje oko špere .
Kaj ima tko u blizini da mi poslika , hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
šta te zanima točno ??
zanima me detalj štangice obilježen crveno na ovoj slici tj. da se vidi gdje je vezan drugi kraj te poluge .
Ako možeš slikni ljevu i desnu stranu .
Možda usput slikneš detalj kako je napravljen sistem uključivanja špere .Djeluje praktičnije nego na IMT , onu polugu je grozno držati pritisnutu .
Slike nemoj rezati na 600x 800 nego pošalji na PP ili ostavi tu linkove tako da imam dobru kvalitetu .
Hvala .

dsc02850_42529.jpg
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Nešto se dvoumim između MF 240 i sonalike 50 ks. Koji je bolji za dosta voćnjaka i oko 2 ha kukuruza. Malu prednost dajem MF-u zbog dijelova motora a sonalika mi je dosta nepoznata, da čujem vaše mišljenje
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Velis imas vocnjak i kukuruza
Dao bi prednost MF-u jer je manji,okretniji,uzi,poznati motori,provjereni.
Sebi bi uzeo Sonaliku jer je robusniji,udobniji,širi.
Treba mi za grube radove,oranje ,tanjuranje,šumu- kod mene je zemlja dosta teska za obradu.
A imam i Vladimirca za sve ostalo.
U Jurvalu sam sjedio u oba i MF ima udobnosti ko 539,uzak je.
Sonalika je daleko udobnija,mjenjači sastrane,širi osjetno,ravan pod,4 cilindra,udobnost ko u zetoru 6211
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
SONALIKAvs MF 240

Mi imamo sonaliku 60 dupla vuča,ako ti netreba prednja uzmi opet nju radi komocije,ja imam malo više kila od dozvoljenog pa jedva stanem u malog MFa i to onog bez kabine a što se tiće dijelova ja mislim da su ovi na sonaliki prekopirali staru seriju zetora a getriba je cararo,dosta dobra:partyman:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ajde, malo je vremena procurilo, pa ako tko radi s mf 240-pakistanac neka to lijepo opiše, dokumentira...
možda bi se tko i odlučio kupiti istog...pa da zna na kaj mora paziti...:finga:
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
jedan moj poznanik ima mf 240 pakistanski, kupio ga prije par godina i kaže da je traktor fantastičan ide ko lud nije se pokvario snage ima i viška mali je potrošač jaka hidraulika samo je problem što je lagan i bez prve vuče je pa kaže da teško ore ima dosta proklizavanja, nema težine dovoljno, a drugo je sve super :supz:
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Danas bio u Jurvalu. Imaju na lageru trenutno još 2 MF - 240. U ponudi su sa servom koji je gratis. Sa kabinom košta 92.000,00 kn Meni je ovaj traktorčić super i mislim da bum baš njega kupio.
27yadeu.jpg

xm8n0x.jpg

dw7vx5.jpg

vndys8.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tu kod mene u selu ima takva linija MF ali made in turkiš bez kabine ,to ide kao blesavo ,čovjek sa njime prska,nosi pojedinačno bale,lagani transporti,ide 55 na sat provjerio kod policije kad je išao po trop u KC,mi smo mislili uzeti prije tri godine njega bez kabine ali za moju malenkost je bio malo skučen,ali za svoje poslove traktor bi morao biti OK.:axe:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
55 na sat? na koliko okretaja? :scratch
reci mu nek smanji ribu, bit ce masakr..

ovaj gore je zgodan traktorcic, ali kabina mu nikako ne stoji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh