• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

spajanje žmigavaca

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Prekidač za 4 žmigavca

Prekidač od žmigavaca ti djeli struju poslije automata na lijevu ili desnu stranu a sad samo trebaš paralelno na to prekidač koji uključi obje strane.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,696
Re: Prekidač za 4 žmigavca

Lijep pozdrav svima!
Molio bih vas da mi netko kaže shemu spajanja prekidača za sva četiri žigavca,naime imam potrebu ga ugraditi,no ne znam točno kako...
Unaprijed hvala!
Prvo molim te provjeri da li tvoj automat za žmigavce može istovremeno napajati sve žarulje ili samo polovicu, koliko se odnosi na jednu stranu L ili D?
Kao drugo žmigavci ti rade samo dok je uključen kontakt, a sva 4 žmigavca rade i bez ključa. Dakle nije baš običan prekidač nego ima još nekoliko funkcija. Ovaj link bi ti mogao koristiti.

http://www.elitesecurity.org/t368887-Sema-elektronskog-automata-migavaca
 

roki

Novi član
Tu od
4 Velj 2020
Poruka
28
kako spojiti ahtomat žmigavca koji ima 4 izvoda oznake su na njemu 30 86 85 87 to je od golfa ali mi je prodavač rekao da može i na traktor ako neko zna molim pomoć
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,696
Automat žmigavaca, nekako su mi te brojke sumnjive, nije li to po oznakama samo običan relej?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

roki

Novi član
Tu od
4 Velj 2020
Poruka
28
on je četvrtast i ima 4 izvoda trgovac kaže da je od golfa ali paše na traktor aja ga neznam spojit
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
30 je napajanje, 87 masa
85 i 86 je radni kontakt.
Slažem se s kolegom Plusom da su to oznake običnog releja.
Da je automat za žmigavc, imal bi oznake 49, 49a, C, (C1, C2) i eventualno 31.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, imam pitanje u vezi automata žmigavaca. Spajal sam na novo instalaciju na traktoru, kupil onaj obični aluminijski "valjkasti" automat, spojil to i sve je super radilo nekih mjesec dana (s tim da je u tih mjesec dana traktor vožen 2-3 put). Jučer upalim žmigavce kad ono rade prebrzo, ne radi kontrolna lampica (prije je radila i žarulja je dobra) i automat se uopće ne čuje. Moguće da je automat riknul tak brzo? I ak je, ima za kupiti neki bolji od tog aluminijskog?
 

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
tak nekako,
ovako bi trebale biti oznake na releju žmigavaca:

15 ili 49= ovisno o proizvođaču releja ulaz struje u relej
C = kontrola ( na nekim relejima ih nema)
49a izlaz iz releja

prekidač 4 žmigavca bi trebali imati sljedeće oznake

15 = ulaz struje preko kontakta
30 = stalan struja iz akumulatora
31 = masa
49 = izlaz iz prekidača struja prema releju
49a = ulaz struje preko relaja
58 = osvjetljenje prekidača
L = lijeva strana žmigavaca
R = desna strana žmigavaca

Ručica žmigavaca na stupu upravljača trebaju biti sljedeće oznake
L = lijevi žmigavac
R = desni žmigavac
49a = ulaz struje od releja
57 = parkirna svjetla
57L = lijevo parkirno svjetlo
57R = desno parkirno svjetlo
Pozdrav svima! Novi sam. Imam 539 i sređujem mu struju. Dvije žice imam koje idu u automat žmigavaca, a 3 su pina. Kako da ih spojim? Hvala!

Ako može slika, molim vas. Ne mogu pronaći na internetu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Na automatu žmigavca imaš tri kontakta s oznakama 49, 49a i C.
Na C nemoj nikaj spajati, pa ove dvije žice spoji na 49 i 49a (svejedno kak, ako je onaj okrugli a ne elektronički).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Da si samo temu pročital od prvog pitanja več u sljedečem postu bi pročital i odgovor ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Ako možeš i znaš odrediti koja je žica dovodna (+od brave), spoji ju ne 49, a onu drugu, koja ide prema šalteru, na 49a.
 

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Vjerujem da bi. Evo žurim, tražim i sigurno sam previdio. Pomogli ste mi baš brzo i hvala još jednom :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh