• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sprave i ostala pomagala koja koristite za sječenje drva

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Cobra, jedno pitanje za tebe. čini mi se da si ti radio hidraulične škare (ostalo mi negdje iz ranijih postova). dal si kopirao po nekima il si onak iz glave? i dal su iz nekog tvrđeg materijala il iz običnog mekanog

Moj bratić ima slične škare na dizalici - šumskoj, pa sam ja skicirao njegove a napravio po svom tj. prilagodio ih po svom hidro.. cilindru, klip mu izlazi van 20 cm, pa sam najprije napravio šablonu od lima za krakove da vidim sa 20 cm hoda klipa kako će raditi i podesio ih tako da otvaraju do 110 cm i zatvaraju skroz do kraja, trupac 50 do 60 cm debljine i dužine 3 metra hvataju odlično , stisnu čvrsto i sigurno ! deblje nisam dizao, jer ih režem na 1. metar i tovarim sa lancima - kvakama koje drže za čelo meterice .. sami "krakovi" su iz plosnatog mislim 60 x 10 mm i na preši savinuto lagano polukružno , i ništa se ne piga ni kad škare stisnu do "kraja" urežu se u drvo ..
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Hvala, našao sam i ja nešto slično na njemačkom ebay-u. probat ću poslije sezone nekaj slično sklepati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam također kopirao kobrine hvatanje metrica , još nisam isprobao .
Nadam se da ne bu znal po stucavici kad sam u šumi
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
:(y)::(y)::(y)::(y):
Ja sam također kopirao kobrine hvatanje metrica , još nisam isprobao .
Nadam se da ne bu znal po stucavici kad sam u šumi

:icon_rofl: :smile:
 

Aleksandar92

Novi član
Tu od
17 Stu 2017
Poruka
1
Zdravo drugovi,Aca ovde. Nov sam na forumu i ako ne ukapiram odmah kako funkcionise ovo ne zamerite :(wasntme):

evo i ja sam si napravio spravu za vuču drva i trupaca.jako sam zadovoljan s tim kako to funcionira i koliko muke i vremena uštedi

Zdravo druze. Jel bi hteo mozda dimenzije te tvoje sprave da mi posaljes, probao bih da napravim 1? Pozz:(wasntme):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh