• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Jel ti to sijeno kislo kad se tako puno praši?? I zar nije lakše na 6340 zakačiti još vilice iza i staviti balu i odma je i stabilniji, a i dvije bale može nositi..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Pola livada mi je bilo poplavljeno vise od 5 dana i to 2 puta ove godine zato se i praši,izlila se Ilova po livadama. A zašto bi mu trebala bala iza,diže i nosi on 2 ko od šale,ai nemora dvije napiknit kad mu ja kod svake bale dođem sa prikolicom da se nevoza po livadi gore dolje. Krenemo od početka prema kraju,skupa idemo a ne onako mora se vozat.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Nisam našao podatak o potrošnji goriva u košnji?
Zanima me kolika je otprilike potrošnja po rali ili ha sa 165 il 185 kosom?
Veli kolega da sa df km19 oko 20l/ral,pa mi se čini nekak previše,s obzirom da je traktor universal 455.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Pa u kojoj brzini se vozi taj lik??? kaj ga svako malo toči?? :icon_e_confused:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
20 l [emoji15] [emoji15] [emoji15] [emoji15]
Nemoguce pa nek trosi onda taj traktor 10 l na sat opet da je neznam kak grdi teren duze od sata nebu jednu ral kosil.
Neznam dal meni moj mf na ral potrosi 5 litri nikad bas ne merim ali vidim da se kod kosnje kazaljka ne pomakne puno a kam bi onda ovaj del 20 da se neznam kak muci.
Km 19??
Pa kakva je to kosa,kolki zahvat ima?
135 mozda?
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Sad sam i ja njuškao po netu i čini mi se km2.19 da je oznaka.
Barem po slikma na netu,naljepnice su mu izlizane.Sad da li su to 2 velika diska ili bubnja neznam,zato tu pitam,jer sa kosama nisam baš upoznat.
Ugl. Imam 4 rali za pokosit,kolega mi veli natoči naftu i bude mi riješio,pa sam pitao o potrošnji da mu znam pripremit naftu,ali malo sam se šokirao..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Kolega te oče nasamarit onda...pa ja 20 litri u oranju ne potrošim :(giggle):
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Nisam mu ni mislio u litru natočiti,uvijek tko mi radi za gorivo natočim mu prije posla pun rezervoar i kasnije dotočim do vrha,ipak da za čavle ne radi.
Sva sreća nije velik rezervoar na universalu pa ćemo vidjeti koliko zapravo bude potrošio:-D
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sa tih 20 litri se može pokositi te 4 rali i pretresti sa prekretačem
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Nema šanse da uni je tolki pijanac,možda je htio reč 2l na 1 jutro,ja sa svojim unijem 53ks malo manje od pola rezervara pokosim 5 jutara bez greške sa 185-icom. Nisam nikad mjerio točnu potrošnju ali vidim odprilike na kazaljki.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kao sto ajkula veli, ja sam s 25 litara pokosio i preokrenuo 5 rali, traktor 85 ks, 185 kosa bubnjasta, pauk 5,5 m.
Cuvaj se tog kolege, oce zaraditi na tebi :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,223
Ja s 10-12 l pokosim 5 rali s bocnom striznom, neznam koliki joj je zahvat tocno, nekih 150+ cm..

Stvarno je ovaj forum od velike koristi, sad da covjek nije pitao koliko se trosi za kosnju mogao je tome koji bi mu kosio dati 80 l nafte za 4 rali..
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Da ga nisi ti pogrešno razumeo, možda sve ukupno 20l.. Mada je i to mnogo, ali opet realnije...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Imam sms sa pitanjem i odgovorom!
Pitao sam koliko potroši u košnji po rali?
Odgovor glasi 20-25l,ali prije 20 nego 25!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Ja s 10-12 l pokosim 5 rali s bocnom striznom, neznam koliki joj je zahvat tocno, nekih 150+ cm..

Stvarno je ovaj forum od velike koristi, sad da covjek nije pitao koliko se trosi za kosnju mogao je tome koji bi mu kosio dati 80 l nafte za 4 rali..

175 ti je kosa :). Isto kao i kod mene na 3511. Kod mene je potrošnja okvirno negdje manje od 5l/rali. Jer ja sa Z6245 i Gaspardo fbr 205 pokosim za nekih 4 sata 7-8 rali e sad koliko potroši sigurno ne puno.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Reci ti njemu nek dođe sa punim rezervarom i da češ mu dati šta potroši i još malo pride.
Tak ja radim kad idem delati za gorivo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh