• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sredstvo protiv smrzavanja voća - zaštita od mraza

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Dali je itko koristio sredstvo protiv smrzavanja voćki pod nazivom eko-freez?
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ma zanima mene
samo sam malko skeptičan što se tiče takvih stvari
 
B

branko 1

Guest
Nikoga ne zanima antifriz za voćke........


..........mena zanima.Prije mjesec dana sam i sam započeo temu na ovom forumu pod nazivom "zaštita voćaka od mraza".Postavio slični pitanje.Ima li tko iskustva sa primjenom istog ?

Na žalost od nikoga nisam dobio konkretan odgovor.

..........jesam koristio, nisam, zadovoljan sam, nisam zadovoljan...............baš ništa !

Prema svemu što sam pročitao o sredstvima za zaštitu voćaka od posljedica mraza (antifriz), to pali ali iskustva nema.

Možda voćari ne žele podjeliti svoja pozitivna iskustva, kažem možda jel da su negativna sigurno bi ih čuli.............ili pak nemaju iskustva, što mi je pak čudno jel na forumu ima masa iskusnih voćara koji bi sigurno barem pokušali primjeniti sredstva za očuvanje nasada.

Ja osobno imam voćnjak marelice star tek 15 mjeseci.Osobnih iskustava nemam ali sam kontaktirao priozvođače Plant Antifrost Protectora kojega ima na našem tržištu.

Odlučio sam krenuti sa primjenom istog preparata na svom voćnjaku.

Kako sam već i pisao rado ću podjeliti svoja nadam se pozitivna iskustva:drink:.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Jam sam naručio takođe jedu litru antifriza više za probu, tako da neću sve tretirati samo odrđen dio da vidim koliki je učunak i razliku sa i bez srestva. Samo ću tako znati dal je preparat učinkovit, druga stvar može se desiti da mraza uopšte ne bude u vrijeme cvjetanja pa da onda nebi prepisivali uspjeh preparatu.
 
Posljednje uređivanje:

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Jam sam naručio takođe jedu litru antifriza više za probu, tako da neću sve tretirati samo odrđen dio da vidim koliki je učunak i razliku sa i bez srestva. Samo ću tako znati dal je preparat učinkovit, druga stvar može se desiti da mraza uopšte ne bude u vrijeme cvjetanja pa da onda nebi prepisivali uspjeh preparatu.

Ja redovito gledam emisije o poljoprivredi na Srbiji i Bih pa tamo vidim jako puno stvari u voćarstvu,povrtlarstvu pa sam mislio pomoći nekome tko ima nasade breskve,kajsije i sl. da pokuša taj preparat.Svi znamo kakva je bila 2012 tako da se to može ponoviti opet,a vidim da na forumu ljudi imaju krasne nasade pa mi je cilj pomoći ako se može i razmijeniti iskustva.Ja ću ga probati nabaviti i ako bude potrebe zaštite od mraza, primjenit ću ga, pa ću onda moći nešto više reći.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
mislim da je u srbiji oko 20 eura
svakako ću i ja nabaviti pa ćemo vidjeti učinak
ako neko nađe kod nas taj ili neki sličan proizvod neka objavi di ga ima i koja je cijena,mislim da ćemo tako pomoći jedan drugome,
ako naravno moderatori nemaju ništa protiv
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Naravno da će netko ispitati sredstvo pa podijeliti iskustva,jer čemu forum ako ne možemo razmijeniti mišljenje.
 
B

branko 1

Guest
E sad na temu Antifrosta,

pravilna primjena Antifrosta u voćarstvu bi trebala biti.

Prva primjena u jesen prije otpadanja lišća i pripreme biljke za zimsko mirovanje, druga primjena u sezoni pupa, treća u ranoj cvatnji, četvrta u punoj cvatnji.

Koliko sam skužio, pravilnom primjenom se dobiva maksimalna učinkovitost.
Kako nitko od nas (barem aktivnih na forumu) nije vršio jesenje tretiranje nego tek idemo u tretiranja ne možemo ni očekivati da sredstvo ima 100 % učinak.

U svakom slučaju i ova proljetna tretiranja bi trebala pomoči barem na manjim minusima.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
E sad na temu Antifrosta,

pravilna primjena Antifrosta u voćarstvu bi trebala biti.

Prva primjena u jesen prije otpadanja lišća i pripreme biljke za zimsko mirovanje, druga primjena u sezoni pupa, treća u ranoj cvatnji, četvrta u punoj cvatnji.

Koliko sam skužio, pravilnom primjenom se dobiva maksimalna učinkovitost.
Kako nitko od nas (barem aktivnih na forumu) nije vršio jesenje tretiranje nego tek idemo u tretiranja ne možemo ni očekivati da sredstvo ima 100 % učinak....
Upravo tako Branko; svaka tehnologija da bi bila učinkovita, ima svoja pravila za primjenu. Nažalost, većina voćara je i financijski ograničena (a tko danas u ovim uvjetima nije :(think):), i dosta je teško provesti puna 4 tretiranja.
Sada je tu samo pitanje odnosa uloga i dobiti; odnosno štete koja se može dogoditi kod niskih temperatura.
:icon_e_geek:
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
prošle god. nam nitko nije mogao pomoći, a ne nekakav antifriz
naše ministarstvo da ne spominjem
kad je godina dobra,ne treba ništa od zaštitnih sredstava, a kad je loša onda ode sve u vraga
nikako da se nađe nekakva sredina,prosijek
ali ipak mislim da ću probati tretirati voćkice sa kakvim amino-kiselinama ove godine,pa bumo vidjeli
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
evo danas sam kupio eko-friz
1l u srbiji je 2560din, barem sam ja toliko platio, to je oko 180kn
piše da se prvo tretiranje obavlja u cvatnji i ponavlja se tri puta , 1l/ha sa 200l vode
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Kupljen CropAid Natural Plant Antifreeze, sad još samo jedan lijep dan da mogu oprskati, pa ćemo vidjeti efekat.
 
B

branko 1

Guest
Kupljen CropAid Natural Plant Antifreeze, sad još samo jedan lijep dan da mogu oprskati, pa ćemo vidjeti efekat.



Jučer pošpricao Marelice NPA Thioferom.

Temperatura pri špricanju 12-13 stupnjeva i nije bilo kiše, idealno.:icon_weed:

Par komada nisam tretirao da mogu usporediti učinak biljnog antifriza.

Tatko još danas i eventualno sutra imaš vremana za tretiranje.....što se čeka................?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Tatko još danas i eventualno sutra imaš vremana za tretiranje.....što se čeka................?

Ma nije problem do mene, već kiša pada po cijeli dan, nema teorije poprskati. Jedino za vikend javljaju sunčano.
 

Najnoviji postovi

Na vrh