• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta je ovo?

fico

Član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
44
Pozdrav svima, ko zna cemu ovo služi?Ovaj crveni komad sa 7 rupa?
Prislonio sam to na plug jer smatram da bi to trebao bit dio od pluga al nemam pojima.Imam i traktorsku frezu al ne vjerujem da je od nje.
picture.php


Plug je IMT 755 niski klirens, traktor IMT 539.Ja sam totalni početnik u oranju , ko mi želi malo pomoć sa bilo kakvom sugestijom u vezi pluga i oranja bio bi zahvalan.
Kad sam pogledao ovu gore sliku kao da mi je plug spigan ?Jel može koje stručno oko skužit neku nepravilnost?
Ovo mi je druga sezona da orem , primjetio sam da mi prvo plužno tijelo trga zemlju i neuredno je to pa sad i ja vidim da treba stavit disk koji ce prije zarezat tlo al to je sve ostalo baš i neznam.
Evo još jedna slika sa strane.
picture.php


Orem vrlo malo tijekom sezone cca 3000-5000 m2 dosta toga je i pod plastenicima .
Taman krenem i vec je gotovo , pa se selim na drugu plocu , pa pod plastenik itd.

Unaprijed zahvaljujem.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ajd ga probaj poslikati odozgo, zadnju stranu. Slabo se vidi na ovim slikama, al meni izgleda ko da je prva brazda skrenuta u desno. Ovaj komad ti nije ni od pluga ni freze. To staviš na poteznice kad nsmaš ništa na njima da ih ukrutiš.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
nema ti veze ta poluga sa plugom,obična poluga na koju neki kopčaju balirke,plug ako ti i je spigan nemoj se čuditi jer je to imt,meni je takav pukel
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Pozdrav svima, ko zna cemu ovo služi?Ovaj crveni komad sa 7 rupa?
Prislonio sam to na plug jer smatram da bi to trebao bit dio od pluga al nemam pojima.Imam i traktorsku frezu al ne vjerujem da je od nje.
picture.php
to je zasebni dio tj. nepripada nikakvom priključku, zakači se na donje poluge traktora te služi za dizanje nekog tereta npr. trupca drveta ili se u rupe zakači neki priključak npr. balirka, a također ga je dobro imati jer poluge spojene s njim miruju te ih nemogu zakačiti ripne zadnjih guma.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
evo to ti je to samo što moja ima auto kuku našvasanu :icon_fU::cool2::tractor:


2012a9c.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kvalitetno si covjeku objasnio.. sve se fino vidi na slici :icon_thumright:
:icon_mrgreen:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
kvalitetno si covjeku objasnio.. sve se fino vidi na slici :icon_thumright:
:icon_mrgreen:

ma kad pogledas malo bolje vidi se :icon_madu:
,zato sam stavio strelice :icon_fU:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
to je...

Mislim da je to dio talijanskog pluga. Sličan dio (vreteno) imaju talijanski plugovi Ugo Moro. Rupe kod njega služe za lakše šaltanje pluga po osovini.
 

fico

Član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
44
Eto dobro da sam pitao, nisam pojima imao, hvala svima na odgovoru.
To cu na ljeto stavit i ljepo zenu gore i odbacim je do city centra.
Fala Bogu da to imam :)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Eto dobro da sam pitao, nisam pojima imao, hvala svima na odgovoru.
To cu na ljeto stavit i ljepo zenu gore i odbacim je do city centra.
Fala Bogu da to imam :)

Tko pita - ne skita :eek:: Neki su čak i napravili drvenu kutiju koja se oslanja na to pomoću dvije grede.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
samo kukamo..nema se..bogme pritebi se ima..nešpara sa u farbi, a i kist je bil neki renomirane firme.
:(y): :drink:

mislim da krivo vidis ;) ta boja je gore jos od kraja devedesetih :icon_mrgreen::biggrin:
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
mislim da krivo vidis ;) ta boja je gore jos od kraja devedesetih :icon_mrgreen::biggrin:
sorry. nisi me uopće skužil nisam mislio na traktor nego na one strelice, koje pogazuju polugu i onu crvenu na tablici.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
sorry. nisi me uopće skužil nisam mislio na traktor nego na one strelice, koje pogazuju polugu i onu crvenu na tablici.

koji FAIL xD
hahahaha
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
I opet ništa niste odgovorili članu na njegovo pitanje.To je obična kruta ,,poveznica ,, poluga hidraulika
 

Najnoviji postovi

Na vrh