• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta sa poljop.zemljištem?

N

noahtali

Guest
Pozdrav svima,

Sta uciniti kad nasljedis 17 jutara zemlje i jutro sume??...nikada se nisam
bavio poljoprivedom, istina uz malo vise volje i truda sve se nauci ali i da se
upustim u tu avanturu( opet sta uzgajati,sta je isplativo??) nemam novaca za mehanizaciju!!
sta raditi, prodati, pa uloziti u nesta drugo, preseliti se, dati otkaz, riskirati pa sta bude!!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
budi sretnik bar si nešta nasljedio ja nemogu ni dugove nasljediti već češ nešta smisliti
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Pozdrav svima,

Sta uciniti kad nasljedis 17 jutara zemlje i jutro sume??...nikada se nisam
bavio poljoprivedom, istina uz malo vise volje i truda sve se nauci ali i da se
upustim u tu avanturu( opet sta uzgajati,sta je isplativo??) nemam novaca za mehanizaciju!!
sta raditi, prodati, pa uloziti u nesta drugo, preseliti se, dati otkaz, riskirati pa sta bude!!
Ako ne znaš a i nemaš čime najbolje je dati nekome u zakup i staviti neku kintu u džep a zemlja se ne zapušta.Kasnije ako nešto iskrsne lako se otkaže zakup i radiš što želiš.
 
N

noahtali

Guest
Ako ne znaš a i nemaš čime najbolje je dati nekome u zakup i staviti neku kintu u džep a zemlja se ne zapušta.Kasnije ako nešto iskrsne lako se otkaže zakup i radiš što želiš.

Koliko se placa za zakup? inace zemlja je kod Vukovara....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
svagdje je drugacija cijena. raspitaj se tamo gdje se zemlja nalazi..
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Svakako ne prodati, ali ne ni zapustiti. Dati u zakup, ali biti gazda, a ne da te ne bude 10 godina na njivi.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Pozdrav svima,

Sta uciniti kad nasljedis 17 jutara zemlje i jutro sume??...nikada se nisam
bavio poljoprivedom, istina uz malo vise volje i truda sve se nauci ali i da se
upustim u tu avanturu( opet sta uzgajati,sta je isplativo??) nemam novaca za mehanizaciju!!
sta raditi, prodati, pa uloziti u nesta drugo, preseliti se, dati otkaz, riskirati pa sta bude!!

od kud si iz kutine ili
 
A

AGRIPLUS65

Guest
prodaj i novce u banku nek se kotiju ,sa zemljum se nebus pomogal ak ovak nastaviju sa politikom.
 
N

noahtali

Guest
od kud si iz kutine ili

zivim u kt evo treca godina, udao sam se za kutincanku :mrgreen:
zemlja se obraduje, nekih 10-tak godina to uredno koristi od mame
ujak...sad su mama i baka tu zemlju prepisale meni...mama je dobivala
1200kn godisnje za svoja dva jutra a za baku i njezinih 15 jutara
neznam, morao bi provjeriti..
el to ok cijena??
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
580
da prodaš ta 2 jutra, i staviš novce na banku, sigurno nećeš dobit 1200kn kamate, kako neki savjetuju (osim ako naiđeš na dobrog kupca i dobru banku).

s obzirom da nisi u điru sa poljooprivredom, daj u zakup, a ako imaš mogućnosti, posadi 1 ha oraha (naravno ne na pamet, prije pročiš literaturu i spijateljiš se sa drugim orašarima).
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Daj u zakup i nelupaj glavu sta ces i kako. Ako dajes ugovor o zakupu mozes traziti do 100e po jutru a obzirom da je zemlja u okolici Vukovara sumnjam da je neke jose kvalitete. Bez ugovora u okolici Bj placam zakup 400kn/kj

Nedaj se nagovoriti na prodaju ako ti nije bas neka sila. Teorije o zivotu od kamate su samo teorije. Cijene se mjenjaju kako svih pokretnih drekova (auta, traktora, kombajna...) tako i zemlje i to po pravilu nikad na dolje. Osim u slucaju rata al to je druga prica.
Jedan bolji kombajn koji je prije desetak godina kostao 40000 maraka sada kosta bez malo 40000 eura. Zemlja koja je '90ih vrijedila 3-5000 maraka sada kosta 3-5000 eura toliko o teoriji zivota od kamate.
 
Posljednje uređivanje:
I

Ime Korisnicko

Guest
Dobar dan ljudi !
Jel zna mozda netko neku internet stranicu gdje se moze vidjeti da li neka katastarska cestica spada u gradjevinsko zemljiste, ili je poljoprivredno i nije dozvoljena gradnja.
Neku starnicu gdje se lako mozemo snaci i mi bez fakulteta. :)
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Dobar dan ljudi !
Jel zna mozda netko neku internet stranicu gdje se moze vidjeti da li neka katastarska cestica spada u gradjevinsko zemljiste, ili je poljoprivredno i nije dozvoljena gradnja.
Neku starnicu gdje se lako mozemo snaci i mi bez fakulteta. :)

ideš na općinu i sve ti kažu džabe, dali je urbanizirano i dali se može graditi, recimo ja imam urbanizirano al mi je gradnja pod upitnikom i tako da ti je najbolje baš dolje ići... ako imaš broj katastarske čestice idi s time ako nemaš na idi na arkod nađi to mjesto stavi da ti pokaze katastat ne arkod i uzmi broj i pod koji ured spada...


nego ča zakup kod vas je 100e za jutro godišnje?
 
I

Ime Korisnicko

Guest
ideš na općinu i sve ti kažu džabe, dali je urbanizirano i dali se može graditi, recimo ja imam urbanizirano al mi je gradnja pod upitnikom i tako da ti je najbolje baš dolje ići... ako imaš broj katastarske čestice idi s time ako nemaš na idi na arkod nađi to mjesto stavi da ti pokaze katastat ne arkod i uzmi broj i pod koji ured spada...


nego ča zakup kod vas je 100e za jutro godišnje?
----------------------
Hvala na odgovoru.
Nisam trenutno u HR, ali dolazim za dvadesetak dana.
Zanima me zato sto bi kupio nekih 3 jutra zemlje, a covjek ne zna ni sam sta je to.
Kao nekad je tu bila kuca, i stvarno jesu neki temelji ostali, ali to je bilo prije 40-ak godina.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
----------------------
Hvala na odgovoru.
Nisam trenutno u HR, ali dolazim za dvadesetak dana.
Zanima me zato sto bi kupio nekih 3 jutra zemlje, a covjek ne zna ni sam sta je to.
Kao nekad je tu bila kuca, i stvarno jesu neki temelji ostali, ali to je bilo prije 40-ak godina.
a di si to kupil
 
I

Ime Korisnicko

Guest
Nisam to kupil nego sad ovako preko interneta komuniciram sa deckom koji bi prodal pa se malo pogadjamo. To je vec 20 godina zapusteno, a i prije toga tu nije nitko zivio barem 15 godina. Ljudi napravili kucu blize cesti i gore su orali, imali malo vocki itd.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Nisam to kupil nego sad ovako preko interneta komuniciram sa deckom koji bi prodal pa se malo pogadjamo. To je vec 20 godina zapusteno, a i prije toga tu nije nitko zivio barem 15 godina. Ljudi napravili kucu blize cesti i gore su orali, imali malo vocki itd.
ok a di se onda nalazi zemlja?
 
I

Ime Korisnicko

Guest
U okolini Karlovca.
Jos ne znam ni kako se krecu cijene polj. zemljista.
Jel zna ti barem okvirno ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh