• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,943
Prvenstveno ovom s lopatom. A naravno i cijeloj njegovoj familiji. To mu je tata. On je nadziral radove 😀
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Poštovani
@mtd001 PVC je dobro dok je sve super. Ti znaš i ćuvaš ima ljudi koji sve lome. Ja poznam nekoliko takvih 🤕
@H&S Nije pocinčano koje sam spomenuo ali sam lim jedva bušio.

Evo došli doma iz grada doma kvočka ima piceke 🤗🙃, obukao sam radne hlaće, uzimam svoju ALKO u ruke i idem pokositi dvorište kod tate. Onda još budem s flaksericom počistio nedostupno. Onda još namjeravam i pošpricati dio stražnjeg dvorišta s Totalom. I onda bude valjda dan dosta dug, ručak bude valjda tamo oko 5 popodne, između tih zanimacija. Idemo daaaalje 🎶🥂
Mozda je kromovi lim, lim od Fe-Cr, pa je zato tvrđi i vjerojatno i osjetno teži i daleko manje hrđa.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,773
Pa sad da li su Kinezi kučište za Iskru napravili od legiranog lima teško je za vjerovati. Morao sam bušiti 2 rupe za drukčiji tip zaštite za remen i vidio da je lim kvalitetan. Uz to s vremenom nije ni istrunuo, kao što to normalno i uglavnom bude za 12 god, tako piše na pločici. Također me iznenadilo da su svi kotači s besprijekornim brtvljenim, vodotijesnim, kugličnim ležajevima. Dok sam to vidio odmah sam ju kupio. Pogon kotača nije radio, zahrđala osovina poluge za ukapčanje je bila tako da su strgali sajlu. Motor nije radio, jer je fergazer bio zabetonirani. Sada getribica radi, motor radi, kosilica radi 100% je ispravna i zdrava. I nisam ju niti korektivno farbao. Bude mi rezervni igrač u sezoni 🙃😈
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,669
Malo inženjeringa...
Dobil sam popigane profile
IMG_20240403_122332.jpg
... i u rezanju se to očituje na sljedeći način
IMG_20240403_122354.jpg IMG_20240403_122418.jpg
A to mi ne odgovara jer se profili spajaju u gerung, i sredina bi zijevala.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Pa sad da li su Kinezi kučište za Iskru napravili od legiranog lima teško je za vjerovati. Morao sam bušiti 2 rupe za drukčiji tip zaštite za remen i vidio da je lim kvalitetan. Uz to s vremenom nije ni istrunuo, kao što to normalno i uglavnom bude za 12 god, tako piše na pločici. Također me iznenadilo da su svi kotači s besprijekornim brtvljenim, vodotijesnim, kugličnim ležajevima. Dok sam to vidio odmah sam ju kupio. Pogon kotača nije radio, zahrđala osovina poluge za ukapčanje je bila tako da su strgali sajlu. Motor nije radio, jer je fergazer bio zabetonirani. Sada getribica radi, motor radi, kosilica radi 100% je ispravna i zdrava. I nisam ju niti korektivno farbao. Bude mi rezervni igrač u sezoni 🙃😈
Pa prije xxx godina, u poduzeće smo dobili ferolegure u limenim bačvama, Kineske...Te bačve su bile jače, deblji lim i čvršče i nehrđajuće......Prava milina od lima, izdržljive do bola...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,124
Danas u jutro se prskalo u voćnjaku, a popodne je krenulo frezanje tamo gdje nije mokro. Izbacio sam travu iz voćnjaka. Malo je više posla, ali se nadam da efekat bude bolji. Od kvarova samo je jedanput puknuo sigurnosni šaraf na kardanu. Maloprije sam parkirao traktor u sušu i sad na počinak. I on i freza i ja. :ppozdrav:
 

Prilozi

  • frez3.jpg
    frez3.jpg
    109.6 KB · Pregleda: 41
  • frez2.jpg
    frez2.jpg
    123 KB · Pregleda: 41
  • frez1.jpg
    frez1.jpg
    132.9 KB · Pregleda: 41

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Švarbača.
Sačuvaj ju. To je iz vremena prošlog rata.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Ak ja misliš zakaj sam rekel da ju sačuva ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh