• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Otišel sam zbog penez. Eto.
Taj posel nije mogel (u ono vrijeme) pratit moje financijske potrebe, koje nisu bile prevelike.
Da sam ostal to delati, ostal bi bez svega.
Tak sam došel tu di jesam, dobro mi je i ostal sam.
I još bum, nadam se.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
I ja isto sve više mislim kako da to napustim, Al onaj osjećaj kad kreneš na teren u vrliku jer je temsa ostala bez brzina, a vani snijeg 35cm,ili na Hvar u 7 mjesecu mijenjati kuplung e to je ludilo.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Danas se da dobro sve to naplatiti jer nema puno ljudi kaj to očle delati, danas najti mehaničara na kamionima je nauka, tj nemoguće.
Al dok mogu to delat bum delal.
Viduka kolko imate buseva u floti.?
Kolko sam se ja pod kamionima naležal po zimi neznam broj, kolko sam getriba skidal na hofovima, benzikama, snjeg ti u zube pada a ti moraš šerafiti.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
U ono vrijeme je 4500kn bila vrh plaća mehaničarima. Kak ja nisam školovani mehaničar, imal sam 3500-3800.
Kad sam najavil odlazak su mi zdigli na pet soma. Džabe. I to mi je bilo malo.
Sad kamione gledam samo kad dolaze na utovar i istovar.
Pred dva mjeseca sam bil sretan ko črv, kad se čičici na XF-u osmaknula poluga menjača i kad je rekel da je ostal bez brzini.
Tak sam bežal po gedore kaj su mi se cipele razvezale😆
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A bila su neka druga vremena, mada i danas nisu plaće bog zna kaj, pogotovo u ovlaštenim servisima. A posel se nije zmenil, još je i teže delat danas nek prije.
Neke normalne plaće su danas od 9 do 14 soma kuna. Bez prekovremenih i bez ijedne subote. Mada kod privatnika se nekad i duže ostaje, pa nije vrag da si na porti sad kad ih gledaš samo?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Nisam na porti. U jednom skladištu delam.
Imam sreće kaj ne delam za nekog našeg gulikožu. Gazda je stranac, i cijeni radnika.
U sedam let sam napredoval i imam triput veću plaću neg pri ovome prije.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
I kolko vas ima na održavanju tih 40 buseva? Nisam nikad buseve radio, nekak mi se čini da je teško zbog prostora, nema mjesta baš.?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
To mora da je stara slika....jos niti jedno voce nije sazorilo za "veseli stroj"... ili se varam?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
Ne ima nas 2 mehaničari, i 1limar,ali nije više to to, nešto smrdi u državi danskoj
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Smrdi prijatelji nekaj. Smrdi.
Ja mislim da neko kenja.
Lepo je gazdi dok ima svojega mehaničara kojega plaća sa sićom.
Pitaj ti njega kolko bi ga koštal popravak u servisu? Tak se sad ovaj moj za menom plače.
Kad je Jurek sam z jednim Indosom menjal kuplunge i v-spone, onda je to bil kikiriki posel. Sad kad mu to dela servis je najenput neisplativo imat kamione!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Slika uslikana minutu prije objave na forum...
Šljiva, malo pogurana šećerom, ali malo!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh