• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Izbusio i uglavio 75 stupova u mladi vinogradic
Ljepo je vidjeti da neko podmladuje trsje. Primene su svi ko god je delal nekam sitno ili su posjekli ili zapustili, osim vecih vinara. Svi se zale na isto ili na cvrcka i na sve vise spricanje koje se mora obaviti. Kad se sve zbroji jel se uopce vise splati delati trsje?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Ljepo je vidjeti da neko podmladuje trsje. Primene su svi ko god je delal nekam sitno ili su posjekli ili zapustili, osim vecih vinara. Svi se zale na isto ili na cvrcka i na sve vise spricanje koje se mora obaviti. Kad se sve zbroji jel se uopce vise splati delati trsje?
Kod nas u ovom djelu se ne isplati. Cjene se realno krecu u prosjeku oko 3.5 kn/kg. Radia et tek toliko da radis. Ovaj di sad mecem armaturu tu sam jedan stari vinograd isjekao i posadio oko 1100 novih loza ali sve stolno grozde. Lokalni sverceri na pijaci placaju ga oko 8 kn kg. E to je vec ozbiljnija para. Iskreno da nema poticaja i onih mjera 10 bio bih u gubitku
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ma isto. Makar ja nisam vidio neke razlike
Swizach, ovo je interesantna ideja... za 8 kn se isplati raditi. A iz kojeg si dijela HR? Pitanje je kak zori i koja vrsta u Hrvatskom zagorju odakle sam ja...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Stavi neka pojačanja na užu stranu poluge..neki flah na kant.
Puknulo je jednom, puknut će opet. Pokraj vara 👍
Baš tako, otac je na U 445 imao isto takav problem. Par puta se varilo i uvjek je kasnije pucalo. Problem je riješio sa drugim jačim polugama.
 

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
Mislim da cu i ja to napravit ali nemogu nigdje poluge nac
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Šmarje pri Jelšah trgovine Vrbek ili Lah. Otac je isto strgal polugu pa smo odmah kupili drugu jer ovo je prema sad već pokojnom Kovaču iz mog sela nemoguce zavariti i ojačati te termički obraditi. To je nekakav feder materijal
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Strojopromet...kupi kvalitetan materijal i zavari gore ove kugle koje odrežeš s postojećih poluga.
Ili negdje najdeš poluge od IMT542 (one iz komada) i pripašeš ih.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Mislim da cu i ja to napravit ali nemogu nigdje poluge nac
Nismo ni mi mogli nać tada nigdje, nema ni danas za nać. Stavili smo gore od IMT 542 poluge, one su jake i ne pucaju. Problem je jedino što su duže 10 cm od orginala pa je traktor osjeti kad se vozi teret otraga. Plus je lakše prikapčanje priključaka, pogotovo kad se treba provući između traktora i priključka i stavit kardan.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Strojopromet...kupi kvalitetan materijal i zavari gore ove kugle koje odrežeš s postojećih poluga.
Ili negdje najdeš poluge od IMT542 (one iz komada) i pripašeš ih.
Kad ih vidim onak lijepe u komadu, žao mi ih je rezat.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,518
Meni je pukla poluga na Zetoru prije 6-7 godina. Zavarena sa co2 i više nikad nije pukla. A svašta dela…
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Za takve zavare "čudnog" materijala, preporučam EZ Krom 10.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,518
Meni je traktor sa roto kosom ostal na polju a polugu sam skinul. Nemam ja vremena tražiti Krom 10… 😉
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh