• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,658
Da se pohvalim bio jednom sa prijateljem u Njemačkoj , koliko se sjećam odredište nam je bilo Mainc Kastel (predgrađe Frankburg, južno). Ono što je za mene ostalo u sjećanju čini mi se devet traka za preustrojavanje prije Frankburga.:oops:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Jučer u Ptuju preuzeli indukcijski štednjak. Sinoć ga spojio, radi par minuta i bacio FID sklopku. Jutros ja njemu doskočio i skuhala supruga na njemu prvi doručak. Nisam ni mogao zamisliti takvo puštanje u rad, ali sredio ja njega, nije on mene.

Sad se idem igrati s novim drvima.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
529
Jučer u Ptuju preuzeli indukcijski štednjak. Sinoć ga spojio, radi par minuta i bacio FID sklopku. Jutros ja njemu doskočio i skuhala supruga na njemu prvi doručak. Nisam ni mogao zamisliti takvo puštanje u rad, ali sredio ja njega, nije on mene.

Sad se idem igrati s novim drvima.
Se smije znati kak si ga to sredil?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Se smije znati kak si ga to sredil?
Smije, ali samo djelomično - a to samo zato, da tako ne bi nitko od Vas pokušavao, pogotovo jer je štednjak u garanciji, star jedan dan itd.

Konkretno, ja sam se poslužio s punjačem akumulatora i ispitnom lampicom za 12V, te pomoču njih "eliminirao" nazovimo ga nekakvi lutajuči napon i struju između nule i uzemljenja, preko otpora od par MOhma...

Nisam ga vratio u trgovinu, Ptuj mi je cca 50 km, ovlašteni servis radi tek od 9 sati, ja toliko nemam strpljenja dakle nisam ni kontaktirao ovlaštenog majstora, a FID-ovku ne bi dao zbrikati niti za milijun EUR-a, da nije bilo naše FID-ovke tko zna kako bi završilo dok je naša najstarija unuka uzela šaraf i ugurala u utičnicu, puklo, je, ručica je dobila mali crni trag, FID-ovka je izbacila i dijete je bez posljedica. Mama je bila do nje na pola metra, obje su bile u šoku... Ako išta cijenim i poštujem onda je to FID-ovka. Za sva vremena.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Kolega @plus, ono je bila šala!
Nevezano za kvar...kaj je u Sloveniji jeftinja bijela tehnika ili postoji neki drugi razlog za kupnju "prek meje"?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Obilazili smo naše domače trgovine više od godinu i pol i tražili "samostojeći štednjak, s 4 indukcijska kuhala na ploči". Točnih dimenzija da ponovo ne moramo prekrajati kuhinju...
Ili su nam nezainteresirano nudili "uzmite ploču" pa neka vam stolar ugradi, ili ništa.
Htjeli smo baš samostoječi indukcijski i točka.
Onda sam krenuo tražiti po SLO Internetu. Našli nama nedaleki Ptuj, otišli tamo, veli trgovac, nemam u trgovini, Gorenje ga ima na zalihi, rok isporuke 5 dana. Veli supruga mora biti sve inox, trgovac tipka po kompu i veli može, bude. Košta 800 EUR - a. Mi njemu, može, platimo odmah. OK onda imate i 5% popusta.
I tako doma je, radi, sad je supruga koristila 3 grijače indukcije da ubrza ručak, iako smo kuhali na indukciju cca 3 god puno je drukčije, nema veze.
Važno da je doma, na mjeru je, inox je itd. Spojio sam ga na 3 faze i to je sad to.
Naši su trgovci za Merkur iz Ptuja, par stepenica lošiji, nezainteresirani, ma...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,375
Taman sam neki dan pričao kolegi da me napokon prošlo koljeno. Ne boli me više.

Ali zapravo nisam bio radio stvari od kojih me boli koljeno 😂😂😂..

Okrečio hektar voćnjaka danas. I mogu vam reći da me boli koljeno 😂😂😂
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Naši su trgovci za Merkur iz Ptuja, par stepenica lošiji, nezainteresirani, ma...
Znam kako ti je bilo,isto prošli kada smo lani kupovali ugradbenu pećnicu,na kraju nam najbolje objasnila gospođa u Pevexu i zbog nje ju i kupili kod njih
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh