• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Da. I?
Nije mi bilo teško pogoditi po tvojoj reakciji.
Mogao bi ja sad nabrojati jako puno primjera trgaovanja u HR, koja nema veze s pameti, ali ne budem kvario jutro ni sebi ni drugima.
Uglavnom zna biti i tužno i smiješno dok stanem pred "trgovca specijaliziranog odjela" čije je poznavanje "robe koju prodaje" loše. U prodaji su proizvodi za koje nitko ne prodaje ma ne rezervne dijelove, nego čak ni potrošni materijal.
Ma lako za mene, ja se snalazim.

Za kraj da se osvrnem i na tvoje riječi da je u SLO i vino bolje od našeg - o ukusima se ne raspravlja. Istina je da vinogorje Jeruzalem nama u VŽ ne daleko, nudi odlična vina, nađe se za svakog po nešto. Istina je i da u SLO ima dobrih ljudi i lijepih žena. 🙃🥂

PS
Među najbolje trgovce kojeg meni vrijedi spomenuti je pok. Slavek iz Zarje Kneginec. Nabavio ti je sve što si trebao, kavu, cement, rabljeni reparirani traktor, novi traktor, tanjurače. To je bio trgovac kojeg smo svi mi istinski cijenili 😥. Njemu je mjesto u prvom redu na groblju, u aleji naših velikana i tako je. Šteta on je radi bolesti otišao prerano, bio je trgovac za sve od siromaha do najbogatije osobe. Danas nema takvog. 😖
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,414
Ajd bolje raspravljajte dalje kako zagorci imaju dobra vina 😂😂😂...ili slovenci 😂😂😂😂...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,682
Nije mi bilo teško pogoditi po tvojoj reakciji.
Mogao bi ja sad nabrojati jako puno primjera trgaovanja u HR, koja nema veze s pameti, ali ne budem kvario jutro ni sebi ni drugima.
Uglavnom zna biti i tužno i smiješno dok stanem pred "trgovca specijaliziranog odjela" čije je poznavanje "robe koju prodaje" loše. U prodaji su proizvodi za koje nitko ne prodaje ma ne rezervne dijelove, nego čak ni potrošni materijal.
Ma lako za mene, ja se snalazim.

Za kraj da se osvrnem i na tvoje riječi da je u SLO i vino bolje od našeg - o ukusima se ne raspravlja. Istina je da vinogorje Jeruzalem nama u VŽ ne daleko, nudi odlična vina, nađe se za svakog po nešto. Istina je i da u SLO ima dobrih ljudi i lijepih žena. 🙃🥂

PS
Među najbolje trgovce kojeg meni vrijedi spomenuti je pok. Slavek iz Zarje Kneginec. Nabavio ti je sve što si trebao, kavu, cement, rabljeni reparirani traktor, novi traktor, tanjurače. To je bio trgovac kojeg smo svi mi istinski cijenili 😥. Njemu je mjesto u prvom redu na groblju, u aleji naših velikana i tako je. Šteta on je radi bolesti otišao prerano, bio je trgovac za sve od siromaha do najbogatije osobe. Danas nema takvog. 😖
Vidiš,ja mogu pohvaliti jednog finog gospodina iz Harvey Normana,kada smo kupovali sve za dnevni boravak čovjek je doslovno sat vremena proveo s nama,odgovarao na sva naša bombardiranja pitanjima,i zbog njega smo se odlučili na kupnju madraca kada smo sobu renovirali
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,414
Od 160 članova. Ima nas 4 mlađa od 50 😂...

Znam ja još par mlađih što imaju voćnjak/vinograd... Ali unatoč mom nagovaranju nitko nije ni malo zainteresiran za ući u udrugu.

Organiziramo 6-10 predavanja/edukacija godišnje. Ocjenjivanje mladih vina, ocjenjivanje vina, ocjenjivanje rakije, ocjenjivanje likera. Radionice rezidbe,zelene rezidbe. Sve to s stručnim ljudima, enolozima, profesorima, dugogodišnjim voćarima. Imamo svog enologa. Općinu pokrivenu svojim meteo stanicama od pinove.

1-2 puta godišnje idemo na neki dalji sajam (sljedeći tjedan plovdiv, na jesen hannover), bili smo po cijeloj Europi.

Odlazimo na degustacije par puta godišnje.

Posla ko u priči. I sve to mi odrađujemo iz ljubavi. Iz prve ruke mogu reći, pošto sam tajnik da je to posla za jedno 3 osobe na plaći da budu. A ne nas 20 iz upravnog odbora koji za hvala radimo.


A kojeg god mlađeg pitam da dođe. Na predavanje, na akciju. Jesti, piti i zajebavati se. Odgovor je uvijek isti.

Joj. Pa je ti neman vremena. Ne da mi. Ne zanima me sad slušati neka predavanja. Meni je moj voćnjak dobar kakav je, šta da se sad zaje....


Po meni žalosna slika stanja vocarstva/vinogradarstva u hrvatskoj. Ali isto tako po meni smo si očito sami krivi za takvo stanje.
Ali sve više i više članova to tvrdi. Kažu njihova djeca ne daju da se proda voćnjak, zemlja. A ne znaju Traktor upaliti niti znaju raditi. Kaže od malena ih nismo na to navikli, nismo im dali da rade. Tjerali smo ih sa zemlje itd. Dobro, vjerujem da ima svakakvih situacija, nije sve crno na bijelo.
Ali opet dovoljno sam dugo u udruzi da znam kad se popije i malo otvori šta se priča.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Malo prije sam u Bauhausu kupio lancol i dvotaktol, jer sam potrošio dosadašnju zalihu. Ja sam hobi rukovatelj s motorkom i meni budu i ovakva ulja poslužila. (Moram i motorku očistiti, ispuhati, ali imam još za prerezati nekakva 2-3 komada debelih grana od porušene jabuke, da ne stoje više, pa onda bude i čišćenje motorke, brušenje lanca i s njom u pospremu.)
IMG_20230217_103008.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh