• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,479
Kubik izvađenog,čitaj mokrog,prirodnog šudra je~1860 kg. Za kubik mokrog betona treba 1,35 kubika šudra plus cement i voda
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
2 kubika suhog mi je natovario.... Oko tonu po kubiku računaju.

2 kubika suhog su kubik mokrog. Tako računaju oni.

Kad kupuješ suhi onda plaćaš kao da je mokri. Tj. Cijena je 110e kubik mokrog, znači 2 kubika suhog platiš 110e. Iako. Ja sam kubik betona izlio, a ostalo mi još 1/4 prikolice.

Prikolica u teškom pretovaru. Nikad više po 2 kubika suhog. Kubik po kubik bolje nego ovaj strah dok sam vozio..

@Propali Poljoprivrednik voda je kod nas 2.3 e kubik.

Još nešto?
A koliko te onda ispadne kada sa tom vodom, poškropiš ove dvije tone suhog, i dobiješ 4t mokrog pa taj mokri opet poškropiš, jel onda dobieš 8t vlažnog ili kako to ide? I koliko te onda to sve košta kada preračunaš vodu, suho-mokri i dva hladna piva iz dragstorada, al' da jedno popiješ ispred sa Zdenkom-Radenkom, a drugo 'nako polutoplo u autu gdje se još nije klima zaužgala kako treba?

'Nek mi ne'ko izračuna, sve ću prodat sutra! 😂😂
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Kubik suhog nebre biti 1t nikak...
Kubik sudra ima oko 1.6t...
To kak je i kak se računa smo svi navikli u svim sferama. Počevši od drva tko kupuje od Brazilaca. Nikad metar nije metar. Sa faktorom popune, bez njega, ma svakako. Tako da je cijena ista kao kod normalnog prodavača ili čak i veća. Ako oni tako računaju, a jbg. Uzmi il ostavi, kao i uvijek. :) Usput, Kraš konstantno kaka sa gramima u svojim proizvodima.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,766
Za 1000 l (1 m3) betona , trebamo 2000 kg suhog betona ili 80 vreća od 25 kg


od samoborke...
tako da su bili u pravu ovi kod mene u betonari..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,537
Čini mi se da za kubik betona treba oko 1,25 kubika šodra + cement ovisno o marki betona pa se malo pozabavi matematikom za marku koja te zanima. :ROFLMAO:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,680
Nije baš drama kad tražiš omjer 3:1, 4:1, ili slinčno
Prema onome što predlaže #iwanho trebao bih vagnutu koliko teži neki volumen pijeska (lopata)?
Inače, jači omjer od 3:1 ne daje adekvatnu čvrstoću - sve ide po krivulji zasićenja (ono "S" oblik)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Osim omjera a mjera u lopatama ili bilo kakvi drugi oblik volumena nije ispravan..omjer betona se radi u kilama.. posebna stavka je voda. A vise vode negativno utječe na sve fizikalne parametre "zrelog" betona
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,766
Pa ovo je beton iz betonare marka 25


Dobiješ i potvrdu da je marka 25


Ali sve u svemu. Stara narodna je u pravu.


Jeb.... Ti lopatu i onog ko ju izmislio...
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh